Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Megnéztétek a...

Kismamák! Megnéztétek a szülőszobát? Megnyugodtatok?

Figyelt kérdés

Én tegnap néztem meg, elmagyaráztak mindent, mi mire való, mi hogy megy. Engem megnyugtatott, hogy láthattam, körbe lettem vezetve. Mostmár a picikémmel is jobban el tudom képzelni, amikor "beszélek":) vele a szülésről, hogy hol leszünk, mit csinálunk és hogy majd ő is ügyes legyen, én is mindent megteszek.

Az is meggyőző volt, amilyen lazán, természetesen beszélt mindenről a szülésznő.


2011. máj. 12. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem.

a szülésfelkészítő azon része az esküvőnk napján volt

nem volt kérdés melyik a fontosabb.


később már nem volt lehetőség rá és korábban se .

nem éreztem hiányát. nem volt fogadott szülésznő úgyhogy eggyel több érdekesség volt.


negyed órát voltam a szülőszobán addig nem volt érdekes utánna varrás alatt meg a babát néztem úgyhogy ha nem lett volna lefotózva azt se tudnám milyen színü volt a fal.


szerintem nem baj ha nem tudsz mindent de van akinek megnyugtató.

2011. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éve nem volt rá lehetőségem, de jobb is mert elég lehangoló volt a látvány csak elrettentett volna... :S
2011. máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én megnéztem, és örülök neki. Valahogy nem így képzeltem. Azt hittem, rémisztő lesz, és hideg és sivár. De olyan kellemes volt, már amennyire egy szülőszoba az lehet. :)

Utána nem paráztam már ezen, nyugodt voltam, hogy jó helyünk lesz.

2011. máj. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nem néztem meg az első terhességem alatt. Szerencsére :-) Elég lepattant volt akkor a szülőszoba és a vajúdó is.

Azóta már felújították, klímás, szépen ki van festve, de így még nem láttam.

Júliusban fogok másodszor szülni, most sem járok szülésfelkészítőre. Remélem kellemesen meglepődök majd.

(Bár visszaemlékezve, a szülés közben abszolút nem foglalkoztam vele, hogy mi hogy néz ki, csak utólag jutottak eszembe, hogy lóg a falból a konnektor, kopott a festék stb.)

2011. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

na itt az ellenpélda.Én megnéztem és mégjobban féltem a szüléstől:(((A vizsgáló szoba még normális volt de a "beöntéses"szoba katasztrófa,nem beszélve a wc-ről,zuhanyzóról.Nagyon elrettentet a látvány (nem szégyenlem de kezdettől fogva jobban féltem,undorodtam a beöntéstől mint a szüléstől:P).a Szülőszoba is lepusztult volt nagyon.

Aztán mikor mentem szülni(mentő vitt)a vizsgálóra még emlékszem,beöntést nem kaptam(nem volt rá idő:D:D:D)szülőszobában meg oda vittek ahol egyágyas rész van elkülönítve szóval nem a legmocskosabb részlegre.

2011. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

háát én nem mutogatnám a kismamáknak, a legtöbb csak megijed :)

3. szülésemre készülök, tudom mi vár rám, de mégis.. youtubon megnéztem egy szülés videót.. olyan pánik jött rám, hogy az hihetetlen, pedig tényleg 2x végigcsináltam és iszonyat pozitívan álltam hozzá.. :)


sokan a kórház gondolatától is berezelnek, holott nem betegek és ugye ha minden oké , akkor simán lezajlik és életünk legszebb része indul onnan..

szóval kötelezni nem köteleznék senkit, holott sok helyen pl apuka nem is mehet már be un szülésfelkészítő nélkül, ahova együtt mennek és igen sok mindent megmutatnak ..stb.. :o(

2011. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nekem szerencsém van, a szülőszoba szép, tiszta, felújított (már egy jó pár éve).


De egyébként én is csak azért mentem el, mert enélkül nem jöhet be még a vajúdásnál sem lehet ott a férjem. Nem akarok apás szülést, de az elején hadd legyen ott.


Videot, vagy bármilyen felvételt tudatosan nem nézek a szülésről, attól biztos betojnék :D

De így a szülőszoba nem is olyan borzasztó.

2011. máj. 12. 15:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megnéztem. Engem megnyugtatott, mert itt nagyon kulturált a szülőszoba, felújított, így szép és barátságos. Szerintem mindenféleképpen érdemes megnézni, akár lestrapált ezer éves, akár felújított. Jobb úgy menni szüléskor, hogy tudjuk, mi fog minket várni.
2011. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor 28 hetesen megnéztem, nemcsak hogy megnyugtatott, hanem szinte eufórikus állapotba kerültem, alig vártam, hogy eljöjjön az idő.

Annyira otthonos volt, és olyan természetesnek tűnt minden. A szülésznő is készséges és kedves volt. Irigyeltem a már ott lévő kismamákat, kispapákat!

Láttam is kettő épp akkor született babát!!!

2011. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!