Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok és tanítónő....

Kismama vagyok és tanítónő. Mikor mondjam el a tanítványaimnak, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
Negyedikes az osztályom, és nagyon jó velük a kapcsolatom. A tanév végéig szeretnék dolgozni, jövőre pedig már amúgy sem tanítanám őket. Így biztosan örülnek majd a hírnek, de nem tudom, mikor osszam meg velük. Szeretném, ha tőlem tudnák meg, nem mástól.
2009. márc. 11. 18:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős terhes vagy? Szerintem még mielőtt látszana rajtad. Nem tanítasz véletlenül környezetet, term. ism.-et? Nem zudom, a tieid hol tartanak, de a fiamék épp az emberi testtel foglalkoznak.. Benne van az ember fejlődése is... ? ?? Igazán ehhez ismerni kellene az osztályt, szerintem. 6 hónapos anyuka (volt tanítónő)
2009. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Még csak a 10. hétben járok. Viszont biztosan látják rajtam, hogy nem mindig vagyok jól, emellett egy-két órákra helyettesítenek, mert vizsgálatokra rohangálok.

Környezetet tanítok, de mi most Magyarországnál járunk, térképismeret, megyék, stb.

Köszönöm a gyors választ! :-)

2009. márc. 11. 18:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 12. hét után mond el, hiszen a 12. előtt amúgyse nagyon szokás reklámozni, mert még annyira sérülékeny a baba, meg ott a babona is. De utána, ha jó a kapcsolatotok és úgyis befejezed velük az évet, akkor nem lesz nehéz... Nekem a nagycsoportos ovisaimnak kellett elmondanom valahogy, és én csak karácsonyig tudtam maradni... hát nem volt egyszerű...

36 heteske

2009. márc. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is tanítok és kisbabát várok. :)

Én az után mondtam el,amikor már a többieknek elmondtam(tanárok).Nálam ez a 15.hét körül lehetett.

Sok sikert! :)

2009. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tanítónő vagyok. 20 hetes kismami.

Én elmondtam a kollegáknak szépen sorban kb. a 13-16. hétig mindenki megtudta, akivel közelebbi viszonyban vagyok.

A gyerekeknek farsangkor mondtam el. Akkor voltam 18 hetes. A vetélkedős farsangos kvízkérdések végén (másodikos osztály) feltettem a kérdést, hogy vajon hányan vagyunk az osztályban. Ők persze elkezdtek számolni, hogy 23! Mondtam nekik, hogy 24. Az volt a feladvány lényege, hogy hogyan lehetséges az, hogy mégis 24-en vagyunk a teremben. Nagyon kedves kolleganőm van, akivel közösen visszük az osztályt (én délután vagyok velük), és ő nagyon aranyosan rávezette őket a megoldásra. Nagyon örültek! És azóta is figyelmesek!

2009. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló, ez nagyon aranyos :) Bár nekem is eszembe jutott volna ilyen megoldás.

2. válaszoló

2009. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsős osztályom volt, mikor pocakos lettem. Pont akkor született 3-nak is kistesója. Annyira megérezték. Gondolom, otthon látták anyán. 12 hetes voltam, amikor megmutattam nekik az UH képet. 19 hetes koromig dolgoztam. Mindenképp mondd el nekik, meg fogják érteni, és ha teheted hagyd szerintem abba a munkát!
2009. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! jó tudni, hogy mások is járnak-jártak hasonló cipőben. A farsangos történet nagyon ötletes, lehet, hogy én is valami hasonlót fogok csinálni! Ha orvosilag semmi sem indokolja, akkor nem hagyom abba a munkát a tanév vége előtt. A 12. hetet mindenképp megvárom, aztán majd meglátom, meddig bírom magamba folytani. :-)

Mindenkinek jó babavárást, babázást kívánok!

2009. márc. 12. 06:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!