Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi hány egység inzulin...

Napi hány egység inzulin felett császároznak?

Figyelt kérdés
Most vagyok 28 hetes, naponta háromszor adok inzulint, összesen 21 egységet. A belgyógyász azt mondta, ez még biztosan emelkedni fog. Szeretnék simán szülni! Van felső határ?
2009. márc. 12. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Terhességi cukrod van? Nekem is az volt, és amikor beindult a szülés még kaptam infúzióba az inzulint, de rosszul voltam tőle, le vették. Vissza állt a cukrom, és rendesen szültem. Ha amúgy is cukros vagy akkor nem tudom. Jó baba várást. 28 hetes kismama
2009. márc. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mennyi a vércukorszinted?
2009. márc. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már terhességem előtt is emelkedett vércukorszintem volt, de diéta betartása mellett nem kellett gyógyszert szednem.

Mióta tudom, hogy babám lesz, inzulint kapok. Valószinű nem terhességi cukorbetegség, mert a nagymamám is az és az édesanyám is az.

Harmadik babánkat várom, az előző kettőnél is magasabb volt a vércukrom, de még akkor nem kellett inzulint adni. Diéta és inzulin mellett normális az értékem, de ha magasabb( két egymást követő nap azonos időben, étkezés után 1 órával mért, 6,8 felett) rögtön emelni kell 1 egységet.

2009. márc. 12. 17:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én a 4.gyerekemet 3évvel ezelőtt 40 évesen szültem rendes úton.Nekem inzulin mellett is magasak voltak az értékeim.Én megbeszéltem a dokimmal,hogy nem ohajtok császárt.Majdnem az lett belőle,mert a zsinór a baba nyakára volt tekeredve,nem a cukrom miatt.Én a szülés reggelén itthon beadtam a rendes adagot,enni már nem tudtam hozzá.Úgy mentem a kórházba.A fájások között mértem magamnak a cukromat,de tökéletesen 6-nál megállt és ott is maradt végig,pedig inzulint se adtam közbe se.Estére emelkedett meg,akkortól visszaálltam a saját adagjaimra!Ha érdekel még valami,kérdezz bátran,akár privibe is!Jó egészséget nektek!
2009. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!