Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz mennyisége: Átlagosn...

Magzatvíz mennyisége: Átlagosnál kevesebb. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a 20.hetes genetikai uh-n.Minden adat,minden magzatméret jó,genetikailag is minden oké.Csak a magzatvíz kevesebb az átlagosnál.Kérdeztem a dokit, azt mondta, hogy ha minden más adat jó, akkor ebből nem lehet nagy baj, csak figyelemmel kell tartani,hogy szaporodik -e a mennyisége.Azért én egy kicsit félek.Volt már valaki igy? Vagy hallottatok már ilyet valakitől?A dokimhoz csak hétfőn tudok menni,addig bizonytalan vagyok.Köszi a válaszokat előre is!
2009. márc. 12. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni,de nekem is az átlagosnál kevesebb volt a magzatvizem a 36. héten,és ez miatt be is fektettek a kórházba.A 37.héten meg is szültem.

DE a mi esetünk nem egyforma.

Lehet,hogy csak arról van szó,hogy akkor voltál Uh-on amikor éppen cserélődött a magzatvíz.Ilyenkor a mennyisége változhat.Nyugi,ha azt mondta a doki,hogy nem kell aggódnod,akkor ne aggódj,mert ezzel árthatsz a babának a legtöbbet.


4 hónapos kislány anyukája

2009. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem amikor az UH volt épp kevés volt a magzatvizem, megoldás: INNI kell, sokat, orvosi utasítás.

Aznap nem ittam eleget, épp egy litert:S:S:S, és meg is látszott...

Nem volt honnan termelődjön, ne aggódj, igyál többet, figyelj rá. Lehet nem is kívánod, de attól kell. Nekem reggel 8-12ig 4liter megy el munka közben, délután csak kettő, és este is be teázok még mikor hazamegyek olyan két litert.


Sok boldogságot

26hetes KM

2009. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is az "átlagosnál kevesebb magzatvizet" állapítottak meg. Ennek több oka is van. Ekkora terhességnél valószínű, hogy pont akkor voltál, mikor valóban cserélődik a víz. (Nálam felső burokrepedés volt, de én már a 9. hónapban voltam)

Egyébként ez is meglehetősen szubjektív dolog. Nálam az egyik orvos kevésnek tartotta, a másik átlagos mennyiségűnek.

2009. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is átlagosnál kevesebb volt a 38. héten és két napra meg is szültem, bár nem tudom hogy ennek következtében e. Nekem azt mondták, hogy az elfogyasztott folyadék mennyisége nem befolyásolja a magzatvíz mennyiségét. Hiába ittam rengeteg vizet akkor is kevesebb volt.
2009. márc. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Múltkor pont megkérdeztem az orvosomat, hogy befolyásolja-e a magzatvíz mennyiségét az elfogyasztott víz mennyisége, mert ezt olvastam (itt...). Reakció: hangosan felröhögött, hogy ezt a hülyeséget meg hol olvastam, semmi köze hozzá. És egy nagyon elismert, főorvosról van szó.

szerintem nem kell annyira megijedni, főleg, ha tényleg minden rendben van. Remélem, legközelebb már jó lesz a mennyisége.

2009. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!