Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok.1....

13 hetes kismama vagyok.1. trimeszteri kombinált szűrővizsgálat eredményeim: szabad B-HCG 28.9 ng/ml MoM 0.68 MoM PAPP-A 16.1. IU/L MoM 1. 06 MoM?

Figyelt kérdés

Életkorfüggő kockázat: 1:232

Jók ezek az eredmények?

A lelet végére odaírták, hogy életkora miatt genetikai tanácsadás javasolt! Másnak is volt ilyen?


2011. máj. 16. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Levették az AFP-t 12-13 hetesen??????


a mom értéket akkor számítják.. iszonyat korán volt!

valószínü hogy emmiatt nem lett jó az amúgy is kétséges értékü vizsgálat.



nem hiszem hogy baj van a babával de nem értem miért kellett most is kiszámolni ezt.


Esetleg másnak is volt ilyen?? pont 16 hetesen kell elvégezni ezt a vizsgálatot.

2011. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sumergo ***** válasza:
Nem tudom hogy van ez, de a kombinált tesztnél is többször vesznek vért. Én integrált tesztet csináltatok, de nem is kaptam meg a "részeredményt", ma megyek a második vérvételre, és kb. 1 hét múlva adják az eredményt a kettőből számolva. Szerintem így az első eredménnyel nem érdemes külön foglalkozni, várd meg a következő vérvétel eredményét is, aztán beszélj orvossal.
2011. máj. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sumergo ***** válasza:
Még 1x átnézve ezeket, szerintem ebben nincs Afp vizsgálat, csak PAPP-A, ás béta HCG, és ezek MOM értékei, de lehet, hogy tévedek.
2011. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem csinálták meg az AFP-t még. A 16. héten megyek a másik vérvételre, akkor fogják levenni.
2011. máj. 16. 12:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg. A dokid most vagy megvárja a következő vérvétel és ultrahangok eredményét (szerintem ez a valószínűbb) vagy már most elküld genetikai tanácsadásra. Nekem a 12.heti véreredmény jó volt, a 16.hetinél volt alacsony az AFP (vagyis a megadott értéken belüli, csak 0,9 alatti). Nekem az arány 1:747 volt, elküldött genetikai tanácsadásra. Ott a doki az életkorom miatt javasolta a magzatvíz levételt. Lassan két hete hogy voltam, féltem tőle, de minden rendben volt, nem fájt egyáltalán, két hét múlva kell mennem az eredményért, de ha baj lenne, akkor telefonálnak. Egyébként 1% volt az esély arra, hogy baj legyen a babával. Erre nagyon sokan nem mentek volna el, én nem mertem megkockáztatni.


De mégegyszer kérlek, ne izgulj!!! Ez az egy eredményed magában semmit nem jelent!!

2011. máj. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyéni kockázatot nem írtak, csak életkorfüggőt? Nekem is ma jött meg, életkor 1:910 , eredményeimből számított 1: 10.000 lett, azaz negatív.
2011. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!