Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsoltok? Az alábbiak...

Mit tanácsoltok? Az alábbiak alapján elvetessem inkább vagy sem?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron szültem az első babámat, 34 évesen, császárral, mert magas lett a végére a vérnyomásom, de pont időre, gyönyörű, problémamentes baba lett:-). Viszont én úgy érzem azóta sem jöttem helyre (a császározás és maga a szülés körüli dolgok tökéletesen helyrejöttek, nem azzal van a gond) ..... 3 hó szoptatás után nem volt már tejem, elkezdtem a fogyókúrát, és a mai napig egy grammot nem fogytam, és a lényeg, hogy 128 kilóval lettem terhes tavaly, és 144-el szültem és most is annyi vagyok... írtóra fájnak a csontjaim, nyilván a súlytöbblet (hiába vagyok 180 cm magas) okozza, most kiderült, hogy a cukrom is kezd "felkúszni" (a terhesség alatt totál rendben volt), éshát az emelkedett vérnyomás lassan örök gond... és nagyon vizesedtem, ami szintén a mai napig nem múlt el teljesen. Tehát nem érzem éppenséggel egészségileg "teljes értékűnek" magam... Sőt, most egy húgyuti fertőzésem is volt, szedtem rá gyógyszert.

Tegnap kiderült, hogy nagy valószínűséggel terhes vagyok ....... a doktor szerint most olyan 3-5 mm lehet még a teljesen ki sem alakult petezsák (ha valóban az, de mivel poz. lett a teszt, így szinte tuti), szóval 1 hét múlva megyek vissza uh-ra .... és term. addig el kell döntenem: VÁLLALOM-E (ha valóban életképes terhesség).....?

Szóval szerintetek vállaljam-e felelősséggel vagy mielőbb tegyek pontot a végére és meg se várjam a jövő heti alkalmat...- azt hiszem belepusztulnék, ha "látnám" a szívhangot már ..... :-((((( - hiszen nagyon szeretnénk még babát, de olyan 2-3 év múlva gondoltuk, főleg, hogy én még most így érzem magam ....?

És itt most pusztán az egészségügyi oldalról kérdezem a dolgot .... be merne vki így, ilyen kondíciókkal vállalni egy babát???? vagy valójában "felelőtlenség"? ..... segítsetek! mit tennétek??????


2009. márc. 12. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem gondolom, hogy felelőtlenség lenne így nekiindulni egy terhességnek. Azt tudom javasolni, hogy minden létező helyen nézz utána és érdeklődd meg, hogy hogyan lehetne "könnyebbé" tenni a terhességed. Mindenképpen szükséged lesz diabetológusra, szerintem ő az, aki a legtöbbet tud Neked segíteni. Már most a legelején keress fel egyet (vagy többet is!) és meséld el az előző terhességeid történetét. Mindenkit, de tényleg mindenkit kérdezz meg ez ügyben: orvosok, szülésznők, ismerősök, internet, minden, ami csak eszedbe jut! Nagyon sok sikert kívánok Neked, remélem, tudod vállalni a babát és minden rendben lesz!!!
2009. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Mikor elolvastam a kérdést azt akartam írni! NE! De mikor a magyarázatot is akkor már átgondoltam! Ez tényleg meggondolandó :(sajnálom hogy ez van! Doki nem mondott véleményt mit tegyél??
2009. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Azon elgondolkodtál, hogy lehet: 2-3 év múlva (hisz írtad, hogy szeretnétek még egy babát) még rosszabb lesz a helyzet? még jobban felkúszhat a cukrod, nem biztos, hogy le tudod adni a kilókat, ráadásul idősebb is leszel? Nem tudom, mit tennék a helyedben, de ahogy végigolvastam, amit írtál, arra gondoltam, hogy talán még jobban is jártál így, túl leszel az egész gyermekdolgon, aztán ott lesz előtted az egész további életed, hogy lefogyj és „ráncba szedd magad”, meg az egészségeddel törődj.
2009. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

szia, egy szintén nem igazán vékony lány vagyok,

szerintem is menj el dietetikushoz, ha fogysz normalizálódik a vérnyomás a cukor meg minden és még inkább most tartsd meg a babát,

első babámnál 103 kilóval kezdtem a terhességem, diétáztam értékhatáron lévő terh. cukor miatt és mire szülni mentem 100 kiló voltam és mikor megszültem 93 lettem és ennyivel jöttem haza,(26. hétig felszedtem 4 kg-t, 26.hétnél kezdtem a diétát és 6 hét alatt leadtam 7 kilót)

ne keseredj el ha diétázol, minden rendeződhet a szervezetedben és gondold át a dolgot

azért írtam le az esetem hogy lásd van arra lehetőséged hogy képes lehetsz arra hogy jöhessen a baba, hamár megfogant

2009. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem emiatt semmiképp se vetesd el, hiszen ő is a ti gyereketek ugyanolyan aranyos, kedves lesz mint a mostani!!

Tudom teljesen más e helyzetünk, de én is jócskán túlsúlyosan estem teherbe másodjára (14.hetes vok) és belegondoltam, hogy hú még innen fogok hízni, hát az nagyon durva lesz.

Normális, 1400 kcal-os diétát tartok kevés szénhidráttal, szép lassan még 2-3 kilót fogytam is a pozitiv teszt óta!

Szerintem nem tudhatod, később le fogsz e tudni fogyni (bár biztos sikerül akaraterővel:)) viszont babád ki tudja mikor lesz, mikor sikerül..

Ja és a gestációs diabétesz az az életkor előrehaladtával egyre rosszabb lesz..

Én is első fiammal egyből terhes lettem, gondoltuk, hogy óó ez milyen könnyen megy nekünk..

Aztán 2 szer is elment a babánk, majd 9 hónapja próbálkoztunk, mikor végre újra sikerült.


Szerintem tartsd meg a picurkát, és próbálj nem foglalkozni a sok okostónival akik esetleg megjegyzést tennének rá, hogy előbb le kellett volna fogyni..

A múlt időnek nincs helye már az esetedben:)


Sok boldogságot!!

2009. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én megpróbálok rövid lenni, valami hasonló cipőben járok más problémákkal (mégcsak nem is eü-i)... Az orvosok is és mindenki gratulálni fog és rábeszélni, sőt van olyan orvos, aki még bibliai idézettel is megpróbált fogni (engem). Hidd el! Itt írhatunk szépet, bíztatót, de a saját ösztöneidre kell hallgatnod, akkor is ha még nem tudtál dönteni és hallottad a szívhangot, mert muszáj volt. Figyeld magad, amikor minden reggel fel kelsz, hogyan teszed?????? Volt már olyan reggel, amikor újult erővel és bizakodással határozott igent mondtál volna a megtartásra? Ne szégyenkezz emiatt. Az anyának kell mindent végigvinnie és bizony mi vagyunk a felelősek a gyermekeink egészségéért. Mindegyik oldalon voltam! Hallgass a belső, mégha nem is kedvező hangodra. Neked kell végig csinálni, nem az orvosnak, férjnek, vagy itt nekünk!
2009. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Itt nem az a kérdés, hogy a baba milyen lesz, mert tudjuk, hogy angyali-tündéri kicsi élet. A kérdés elsősorban, hogy az anya képes-e végigvinni a terhességet. Mégcsak nemis a külső számít, bár a túlsúly is csak egészségügyi kérdés. Ahogyan az anya megkapta ezt a páratlan lehetőséget, hogy szülhet, meg vagyunk áldva azzal a képességgel is, hogy érezzük, végig tudjuk e csinálni tudatunk és egészségünk mivoltában.
2009. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindezeket szerintem, orvosnak kellene elmondanod!

Ha azt válaszolja, hogy pusztán fokozottabb figyelmet szentelnek majd neked a terhesség alatt, és diétáznod kell, akkor egyértelműen tartsd meg.

És tényleg nincs garancia arra, hogy 2-3 év múlva jobb lesz. A szervezeted okos, okosabb, mint bárki más, akitől tanácsot kaphatsz!! Ha ott az a baba... nem ok nélkül van ott... De nyugtattasd meg magad orvossal, és meglátod, rendben lesz minden!

2009. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akik eddig írtak nekem .... szinte mindenkivel egyetértek én is, ha a szívemre hallgatok .... fél percig nem gondolkodnék, hogy megtartsam .... DE .... (sajnos vagy nem sajnos) azt csak én érzem, hogy már most!!! alig pár hetesen mekkora plusz terhet jelent a szervezetemre .... ha hiszitek ha nem alig bírok felmenni 1 lépcsőfokot, mert már most úgy bedagadt a lábam a víztől, hogy írtóra fáj ... feszül úgy a bőröm, hogy majd kidurran ... és a múlt hét eleje óta 4!!!! kilóval mutat már többet a mérleg .... a vizet pedig diétával nem tudom leadni .... leguggolni nem tudok, stb ... nem sorolom ... a 9 kilós kislányomat ha viszem, nem kapok levegőt már most ..... mi a garancia arra, hogy minden odafigyelés ellenére nem vizesedem be annyira vagy nem megy fel a vérnyomásom úgy, pl. egy félidős terhesen, hogy nem kell azonnal elvenni a babát?? ... és akkor ott állunk egy koraszülött, ki tudja életben maradó babával, vagy esetleg sérült lesz???? szóval én bizony ilyen dolgoktól rettegek ..... ha tudnám, hogy egy egészséges babát világra tudok hozni időben, és az én egészségem rámegy ugyan (időlegesen), akkor sem gondolkodnék, persze hogy megtartanám ..... de sajnos ezt senki nem garantálja, érthető módon ..... az a nagy baj, hogy nálam írtó sok a nagy kockázati veszély .... lehet, hogy már belebolondultam a gondolkodásba, de nem tudok dönteni ................
2009. márc. 13. 09:54
 10/14 anonim ***** válasza:

Én írtam neked utolsóként...

Továbbra is szakembert javaslok, méghozzá legalább 3 orvos szakvélemyénét!! Kerekedj fel, és fogassz el egy pár dokit, hogy okosabb legyél!! Mert ezek itt mind találgatások, hogy "mi lesz, ha...".

Az biztos, hogy nagy családi összefogásra lesz szükség a terhesség alatt, - de talán ez is a nevelés szépsége...

Kívánok jó döntést!

2009. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!