Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, szerintetek ha...

Babát várok, szerintetek ha elmegyek munkanélkülire, az alábbiak alapján, az jó?

Figyelt kérdés

Január 31-ével nem hosszabbították meg a szerződésemet.Most 17-éig passzív táppénzen vagyok.Lenne egy ismerősöm, aki bejelentene a vállalkozásába, de ő azt mondja, hogy előtte menjek kb. 2 hónapig munkanélkülire, és utána alkalmaz.Szerintetek ha elmegyek munkanélkülire, az jó?nem kapok kevesebb támogatást?Vagy szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?Van, vagy volt valaki hasonló cipőben?

Kérlek segítsetek, mert abszolút tanácstalan vagyok.

Most vagyok 14 hetes, kb augusztus végére lesz meg a baba.


2009. márc. 12. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Szia,


Tgyás és gyed majd az előző évi kereseted után jár, így az nem lesz kevesebb. Ne menj sehova, menj táppénzre, sztem.

2009. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ő 3 hónapig tud alkalmazni, de az nekem kevés, hiszen augusztus még 5 hónap.Utána mit tudok csinálni?
2009. márc. 12. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
azt nem tudom hogy ha elmész munkanélkülire az a jövőben mit befolyásol,de az ismerősöd azért akar elküldeni munkanélkülire,mert ha úgy alkalmaz,akkor asszem 3 hónapig vmilyen támogatást vagy kedvezményt kap utánad.
2009. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A tgyás és a gyed feltétele (jelenlegi szabályozás szerint) a szülést megelőző két évben legalább 180 nap munkaviszony és a szülés időpontjában biztosítottnak kell lenni. A munkanélküli ellátás úgy megy, hogy az előző négy évben legalább 365 nap munkaviszony kell, és ebből 5 nap ér egy ellátási napot. A tgyásod és a gyeded alapja is először a tavalyi évben kapott béred lesz. Ha a munkanélküli ellátás képezi is az ellátásod alapját, akkor sem a ténylegesen kapott összegből számolnak, hanem abból ami a munkanélküli ellátásod alapját képezte. Úgy kellene taktikázni, hogy a munkanélküli ellátásod illetve az az időszak amikor az ismerősöd bejelent legalább addig tartson amikor már megigényelheted a tgyást. Ezt leghamarabb a szülés várható időpontja előtt négy héttel lehet igénybe venni. A lényeg az, hogy legalább egy napig legyél úgy tgyásra jogosult, hogy van munkaviszonyod. Ha valakinek a tgyás alatt szűnik meg a munkaviszony akkor a feltételek megléte esetén passzív jogon jár gyed is.
2009. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Nézd meg ezt: [link]

Itt azt írja, hogy ha a munkaviszony megszünése utáni 42.nap előtt szülsz akkor is jár a Gyás, ha még tart a passzív táppénz. Szóval szerintem mindenképp időben leszel. Sok sikert az ügyintézéshez!

2009. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!