Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményt a...

Családi adókedvezményt a férjem veszi igénybe, a papíron az én nevem szerepel és, hogy az adóelőlegem megállapításánál érvényesítsék! Kérjek új papírt?

Figyelt kérdés
Amin a férjem neve szerepel,vagy ezt így kell neki beadni?
2011. máj. 17. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászos igazolásról beszélsz?

Szerintem az a lényeg, hogy azt tartalmazza, hogy megvan a 90 napos terhesség nálad. A többi itt nem érdekes.


A férjed a munkahelyén kérjen ehhez nyilatkozat nyomtatványt, azt töltse ki, az alján pedig a te munkahelyednek kell aláírni, hogy te nem veszed igénybe.


Ha nem dolgozol, akkor odaírod, hogy táppénzen vagy, nem veszed igénybe, és aláírod te is.


Ezután a férjed beviszi, leadja a béreseknek, és ők majd úgy számolják.


Az igazolást és nyilatkozatot el kell tenni, azt majd a bevallás (jövő tavasz) mellékleteként meg kell őrizni.

2011. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,azóta már megjártam a dokit, ezt a nyomtatványt amit a védőnő adott aláírta a doki,lepecsételte,és kész is!
2011. máj. 17. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!