Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményt kérhete...

Családi adókedvezményt kérhetek ha táppénzen vagyok kismamaként?

Figyelt kérdés
Táppénzre is jár esetleg a tgyás és gyedre?
2011. aug. 18. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezmény minden olyan jövedelem után lehet igényelni, ami után SZJA-t kell fizetni.
2011. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 judavi ***** válasza:
Jár, csak mem jelent semmit. Legalább is nálam nem változtat az összegen. De ha most nem igényled, a következő évi adóbevallásnál veszik figyelembe éves szinten. Nem lehet lemaradmi róla... Valaki hozzáértővel számoltass utána mogy jársz a legjobban. Mi először megosztottuk a férjemmel. Ami az enyém az az ővé is :)
2011. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a férjem veszi igénybe.
2011. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Anikó1985 ***** válasza:
100%
Számold ki,hogy megéri e neked. Egyébként az apuka kérje, ha nem minimálbéren van persze, mert akkor neki sem jelent semmit. Az a lényeg, hogy az adódból adókedvezmény kapsz sajnos az idei évnél nem tudom ,hogy mik a számok. De a lényeg, hogy kb.re kiszámolod az szja-d (BruttóBéred*127 %*16%) Aztán levonod az adókedvezményt és a megkapott összeg után még kaphatsz családi kedvezményt ez havi max 10000 Ft ha jól tudom. Esetleg mondasz egy bruttó összeget kiszámolhatom neked.
2011. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Anikó1985 ***** válasza:
100%

ezt nézd meg:

[link]

2011. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az a baj ,hogy a párom Szlovákiába dolgozik és ott nincs adó meg nem is kérheti,az én bruttó fizetésem 120.000ft.és 130.000ft között volt most 70.000ft-ot kapok táppénzen.

Akkor ki számolod nekem légyszi!

Előre is köszönöm!

2011. aug. 19. 09:42
 7/8 Anikó1985 ***** válasza:
70000 Ft, az a bruttód most is? Én gondolom, hogy ezt kézhez kapod mert egyébként elég kevés lenne. Így az szja-ból levontam a maximális adójóváírást ami havi 12100 Így kb. 7000 Ft marad, ha a 70.000 Ft a nettód. Ha viszont a bruttód, akkor csak kb. 2000 Ft marad. Vagyis ezeket az összegeket veheted igénybe. De ez igazából sok mindentől függ, pl. hogy mióta vagy táppénzen mert ugye az egész adóévet kell nézni. De egyébként a munkáltatód ki tudja számolni, hogy ne vegyél többet igénybe mint ami jár. Az a lényeg, hogy valamennyit mindenféle képen igénybe tudsz venni, a többi a munkáltatód dolga, hogy jól számolja ki. Add be az igényedet!
2011. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A 70000-ret kézhez kapom most és áprilistól vagyok táppénzen.

Nagyon köszönöm a válaszod akkor szerintem hétfőn fel is hívom a munkahelyem!

Ha 5000-ft-al is többet kapok megéri.

Köszönöm szépen még egyszer!

üdv 26hetes km

2011. aug. 19. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!