Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányszor muszáj menni terhesgo...

Hányszor muszáj menni terhesgondozásra a kórházba? Mennyi az, amennyi nagyon kötelező?

Figyelt kérdés
Ma voltam először és röpke 4 órámba telt, és még nem is sikerült mindent elintézni. Többször nem nagyon szeretnék meló mellett ott üldögélni! Mennyiszer kell elmenni?
2011. máj. 17. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:

terheség megállapítása

12.16,20,24,28,32,36, hét és utánna hetente + nst


szóval sokszor.

2011. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hogyha akarsz egyszeri anayságit kapni, akkor asszem 4 alaklom a kötelező (de nem vagyok biztos benne). nem tudsz magánhoz menni? akkor nem telne annyi időbe. egyébként a munkahely köteles elengedni ezekre a vizsgálatokra, szabi és minden nélkül.
2011. máj. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházba nincs terhesgondozás, azt a védőnő végzi. A kórházba csak ultrahangra járunk. A védőnőhöz 4 hetente kell menni kezdetbe, majd asszem a 30. hét után 2 hetente. Az ultrahangok közül a következők a kötelezők: 12, 18-20, 30, 36. Utána az nst.

Az anyasági támogatás miatt legalább 4 alkalommal meg kell jelenni a terhesgondozáson, amit neked a kórházban végeznek.

2011. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelező,csak ajánlott!


Én csak uh-ra szoktam járni,meg a végén nst-re.(mert rühelli a fejem a doki,és ez fordítva is igaz)

Hogy majd az egyszeri 60x ezret megigényelhesd,ahhoz 4 pecsét kell-koraszülés esetén (37. hét előtt) 1 pecsét is elegendő hogy megkapd a 60x ezret.


Uh-k: 11-14. hét közt -tarkó redő mérés

18-22. hét közt - a 16. heti vérvételes eredménnyel kell menni

28-32. hét közt

36-37. héten van egy uh-amit nem mindenhol végeznek.

36. héttől nst,minden héten 1x, majd a 40. héttől 2 naponta,illetve ha túllépted a kiírt időt,akkor meg szokták nézni a magzatvizet- ez nem fájdalmas,csak bekukkantanak.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,23 h.pocakos

2011. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Magán dokim van! Ma kellett először védőnőhöz menni a kórházba. Azt sem volt kevés idő kivárni, pedig csak 4-en voltak előttem. De onnan átküldött két ajtóval arrébb, hogy írassam alá a kis könyvem, meg kapok a dokitól beutalót a 12. heti uh-ra, meg vérvételre. Igen ám, csak valamiért elkezdték ott csinálni a fájásmérést. Nem tudom miért ott, mert előtte nem ott csinálták, hanem két ajótval arrébb. Kb. 7 utolsó hónapos kismama ment be előttem. Na ekkor álltam fel (fél 8-ra mentem és fél 12-kor jöttem el), hogy nekem árum érkezik,amit át kell mennem. Na akkor jöjjek vissza holnap 11-re és kopogtassak be. Akkor már határozottabban mondtam,hogy oké, de megint nem fogok tudni itt ülni, mert én már ezen a pár órán is buktam min. 20 ezer forintot. Hát elvileg csak be kell kopogtatnom és odaadják!

Akkor elég 4szer megjelennem? Mi az, amit el tudok magánúton is intézni. Mert akkor ezek szerint beutalót nem tud adni a magán dokim, ahhoz be kell mennem a kórházba!

2011. máj. 17. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit takar nálad a kórház, mert nekem a körzeti nőgyógyászhoz volt kötelező járni terhesgondozásra. Itt Debrecenben tudok tanácsot adni, h hamarabb végezz. Máshol nem tudom, h megy, de az szerintem mindenhova igaz, h érdemes hamar menni. 1 óra alatt lerendeztem mindent.


Jah, és minden hónapban kell 1x (talán 4hetente?), a 9. hónapban pedig hetente, + nst hetente (de akkor már valószínűleg úgyis táppénzen leszel).


Hidd el, én is végigcsináltam (a 12hetes uh-m délelőtt 10től délután 5ig tartott!), de nem megér ennyit a pici egészsége?!

Kitartás!

2011. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem a beutalókat a magándokim adja, amikor kérek időpontot a köv. vizsgálatra, mindig megkérdi hány hetes is vagyok, és ahhoz képest hozza a beutalókat a vizsgálatra a terhesgondozóból (ahol amúgy sztk-alapon szoktt rendelni ugye).
2011. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nekem csak az a bajom,hogy az nem a pici egészségét szolgálja,hogy a könyvem aláírására várok 4 órát kb. Úgy,hogy előttem már mindenkit behívtak. Nem bántani akarom a védőnőt, vagy a dokit, de egyedül voltam ott, aki dolgozik. Senkinek nem jutott eszébe,hogy akkor hamarabb hívjon be! Nem azért mert nem tudok várni,hanem mert sajnos a munkába muszáj visszaérnem!

Na mindegy, akkor megkérdezem a dokim,ha legközelebb megyek,hogy tud-e adni beutalót. Minél kevesebbet szeretnék a kórházba menni!

2011. máj. 17. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Magán dokinak tudnia kell adni beutalót!


Én nem magán dokihoz járok,de egy ismerősöm oda járt,és neki kórházba csak vérvételre,ekg-ra kellett menni. Uh-t és nst-t is a dokija csinált!

2011. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia en egyszer se voltam a korhazban,magan dokihoz jarok terhesgondozasra es a rendeloben van egy nagyon jo szongrafus nala csinaltam minden uh-t vervetelre a nogyogyasz adta a be utalokat ami aterhesseghez kell mint:verkep meg vizelet meg cukorterheleses,stb!a vedonohoz minden honapban el kell meni ,egyszer voltam a hazi orvosnal o is kert egy vervetelt az elejen de meg nem csinaltam meg mert az majd a korhazban fog kelleni adigra megcsinalom,29hkm
2011. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!