Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetesen kötelező még...

39 hetesen kötelező még terhesgondozásra járni?

Figyelt kérdés
Ne tudom megoldani hogy holnap elmenjek,hétfőn voltam nst-n,meg hétfőn megyek megint.Mozog a baba rendesen,panaszom nincs.
2009. okt. 7. 20:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor kell még csak menni. Én a kislányommal szept. 21-re voltam kiírva. 2 évvel azelőtt a fiammal rossz tapasztalataim voltak, így azt mondtam, nem megyek én bizony minden nap vizsgálatra, majd jön, ha jönni kell. Aztán jó kislány voltam. Bementem, nem fájt semmim, megvizsgált a doki, már zöld volt a magzatvíz. Haza se engedtek, megindították a szülést. Aztán megfigyelőben voltam még fent, és sírtam. Odajött az orvos, hogy most már ne sírjak, de kevésen múlt, hogy nincs kislányom. Szóval ne hagyd ki a vizsgálatot, ha csak lehet!Szép babát!
2009. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ha neked az elég, az anyasági segély szempontjából 4 alkalommal kell megjelenned terhesgondozáson. Ha nincs panaszod, meg fogadott dokid, akkor majd szülésnél látsz megint dokit.:)
2009. okt. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha nem félted a babád...

Jövő héten meg úgyis már 2 naponta kell menni...

2009. okt. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ez a doki semmit ne csinál,csak vizeletet néznek,meg vérnyomást mér,súly és ennyi.Átették délutánra és akkor alszik akisfiam,felügyelet nem megoldható.Akkor nem megyek.Köszönöm.
2009. okt. 7. 21:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem fontos menni és ezek a vizsgálatok, ami neked és nekem feleslegesnek tűnik lényeges.

Erre itt vagyok én példának:

A kiírt időpont előtt agy nappal bementem, nem éreztem semmi különlegeset.

Megmérték a vérnyomásomat kb. 140 körül volt , és fehérje volt a vizeletemben.

Délután kettő körül már 160-180 -nál jártam és még mindig nem éreztem semmit.

Megindították a szülést mert már a baba szíve is 180 vert.

Szóval ez a jelentősége ezeknek a vizsgálatoknak. Nem érzed de lehet gond.

Ez a terhességi toxémia!

2009. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Semmi sem kötelező, de a te érdeked. Ha nem mész és szülésre kerül a sor még rossz szemmel is fognsk rád nézni.

32km

2009. okt. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Anyósom el tudott jönni végül úgyhogy el tudok menni.Köszönöm lányok.Tudom hogy a Mi érdekünk,de a kiskincsemnek annyira fontos hogy aludjon délután(17 hónapos)és sehogy nem tudtam leszervezni a mai napot,mert átrakták reggelről délutánra a tanácsadást,és mindenki délelőtt ér rá.De megoldódott.Köszönöm.
2009. okt. 8. 09:14
 8/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Le leszek pontozva, de leírom, lesz ami lesz.

Nem mostanában szültem, 10 éve az utolsót.

EGYETLEN NST vizsgálat volt!

/Sőt, az első 3 gyerekemmeml még egyáltalán nem volt NST vizsgálat./

Magas vérnyomásom volt, 160/110, mégis csak vérnyomást mértek, és hazaengedtek.

A kiírt időpontban még nem volt baba, így aznap be is fektettek, magzatvíz vizsgálat, és NST ekkor volt újra, éjjel pedíg megszültem.

Egy normális, problémammentes terhesség alatt/végén szerintem felesleges a 2 naponta végzett vizsgálat.

Ne kövezzetek meg, de pl. vidéken, egy vagy több tesóval otthon ezt szerintetek hogyan kivitelezhető?

Van olyan település, ahová egy nap csak 2x jár busz.

Mi van akkor, ha pont a 2 vizsgálat közötti napon van a bibi?

Szóval, ha egy vizsgálat kimarad, az nem a világ vége!

Majd megy, ha tud, ha addíg meg nem szül.

Üdv.

2009. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még annyit fűznék az előzőhöz, hogy probléma, rendellenesség esetén természetesen orvos!
2009. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Hát igen. Nem mindenki az orvos közelében lakik. De aki teheti menjen, inkább többször, mint nem elégszer. Ismerősöm túlhordta a terhességet, várta, hogy majd jön a baba. Persze nem tudom, hogy nem érzékelte, hogy nem mozog. Arra figyelt fel, hogy a karján foltok jelentkeztek. És akkor már több napja halott volt a baba. Tudom, hogy ha valaki odafigyel, akkor ez nem fordul elő. Első baba lett volna, biztos nem szándékos volt részéről sem.De bekövetkezett.
2009. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!