Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagykanizsán kötelező a...

Nagykanizsán kötelező a kórházba járni terhesgondozásra, vagy magándokihoz is lehet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Erre én is nagyon kíváncsi lennék......

Azt mondta a védőnőm,hogy terhesgondozásra a lakhely szerinti illetékeshez kell mennem,ha a saját dokimhoz tartozok szerencsém van,hát nem hozzá tartoztam (egy nő és egy férfi doki van akikkel úgy vagyok,hogy ha a kettő közül az egyikhez tartoztam volna akármi van én nem mentem volna hozzájuk terhesgondozásra) szerencsére egy másik hangulatembert fogtam ki (Orosházi) :S Így a magándokimhoz aki már nem dolgozik ott csak uh-ra meg az eredmények kiértékelésére jártam.Szülésre sok mindent halottam így nem próbálkoztam azzal,hogy felfogadom hanem reménykedtem jó embert fogok ki...A Zsiraynál szültem róla úgy sok mindent nem tudtam viszont abból a fél napból amit a szülőszobán töltöttem össz 1,5 órát nem volt ott (csak vizitre,ebédelni meg 1-2 apróságot ment el intézni) nagyon aranyos volt és sokat poénkodott :) Én betudtam annyival,hogy aznap volt a névnapja és forgalom se volt az osztályokon...egy hetet voltunk kórházba és végig nagyon aranyos volt velem,bejött dumálni hozzám stb pedig pénzt azt nem látott tőlem.Sajnos nagyon nem baba-mama barát kórház...A testvérnél követni fogom az orvosom és immáron felfogadom és másik kórházba is szülök és így már véletlen bonyodalmak se lehetnek abból ha nem kanizsára fogok terhesgondozásra járni.

2011. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a magándokimhoz járok, de kell mennem a tanácsadóba is, mert beutalókat és igazolásokat csak ott adnak. Illetve uh-ra is sztk alapon kell mennem. Amúgy teljesen mindegy melyik nap mész, emg kell beszélni az orvossal, hogy az Ő tanácsadására szeretnél járni és kész. Már nincs meg az, hogy csak ahhoz mehetsz, kivel a védőnőd van, mert ők már nincsenek a kórházban.

Bonyolult, de sajnos itt ez van!

Kihez jársz?

2011. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én uh-ra, és dokihoz is magánba fogok járni. A védőnőhoz havonta egy alkalommal, a kötelező ultrahangokra persze eljárok a kórházba (12, 19, 30, 34. héten vannak). És persze a kötelező vérvételek.
2011. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Melyik orvoshoz fogsz járni? Ő a magánrendelésén fog neked adni beutalókat is, és a kenetet is le tudja venni?

2011. febr. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy terhesgondozásra is és UH-ra is a kórházba kell járnod.Mellesleg hiába fogadod meg az orvost, Kanizsán úgy van, hogy ha nem akkor szülsz amikor ő van bent akkor nem is hívhatod be, mert ha ő vezetné a szülést és komplikáció adódik, akkor a kórház nem vállal felelősséget.

Nekem Tucsek doktornőhöz kellett volna járnom (de akkor a hátam közepére sem kívántam volna, hogy nála szüljek) terhesgondozásra de én Zsiray doktort választottam mert ő volt a szimpi mindig is.Végül mikor megindult a szülés Zsiray doktor volt ügyeletben, ment volna haza éppen mikor megvizsgált még utoljára, és azt mondta mostmár megvárja a doktornőt, mert ő váltja a műszakját (na puff).Végül császár lett és ők ketten operáltak.Sajnos egyiknek sem tudtam pénzt adni, nem voltunk abban a helyzetben, de az 5 kórházi nap alatt mindkettő nagyon kedves volt és a doktornőt is megszerettem :) Többször rámnéztem, míg bent voltunk és a doktornő a lányomat is megnézte és megdícsérte:)

2011. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, bocs de eddig nem voltam itthon azért nem válaszoltam. Mikor a lányomat szültem még úgy volt hogy az orvosomhoz járhattam tanácsadásra is, és utána változott körzet szerint. Jó hír hogy már nincsenek védőnők és járhatok az sztk-ban is a dokimhoz (Tucsek Éva), én őt szoktam meg. Bajszhoz tartoznék, nincs vele nagy bajom nála szültem, de a terhesgondozáson kicsit felületesnek tartom :(
2011. febr. 28. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!