Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki a terhesség elején barnázo...

Aki a terhesség elején barnázott? 6 hetes 2 napos vagyok, de gyakorlatilag a 4. héttől barnázok.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mennyisége nem sok, voltam dokinál is tegnapelőtt, akkor a babóval minden rendben volt, volt már szívhangja és pont olyan, amilyennek 6 hetesen lennie kell. Ennek ellenére zavar ez a barnázás. Nem kaptam rá semmit. Volt még valaki így? (azt még hozzáteszem, hogy szerdán láttak még egy petezsákot, ami jóval kisebb volt a már meglévő embriónál...) Az lehet, hogy esetleg ennek a felszívódása okozza ezeket a panaszokat? Akit egy kiscsit tud segíteni kérlek írjon! (bocs, hogy hülye a kérdés, de nem engedték normálisan kiírni)
2009. márc. 13. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy a petezsák felszívódása okozza-e nálad. De én is barnáztam ebben az időszakban majd1 2 hétig, én akkor még azt hittem, hogy megjön. Aztán mégsem, csak utána derült ki a terhességem:)

Sőt, a 2. elmaradt mensinél is barnáztam.

2009. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az 5. héttől a 8. hétig barnázgattam, valamint 5hetes+5 naposan erősen véreztem is, orvoshoz mentem. Ott állapították meg, hogy a babóm felett egy ugyanakkora nagyságú hematóma van (mint a babám). Emiatt veszélyeztetett terhes is lettem, lassan aztán kiürült a szervezetemből a hematóma. Nekem szednem kellett Rutascorbint 3szor 2-őt, magne B6-ot 3szor 2-őt, és eleviteztem is.

Mára már 6 hónapos a pici fiam, teljesen egészséges és még egy héttel túl is hordtam. :)

A másik pedig lehet, hogy a kisebbik petezsák okozza a barnázgatást, főleg, ha felszívódik (ha ikerterhessének indult akkor sajnálom) :(

Fel a fejjel, pihenj sokat, nem lesz baj!!

Üdv :)

2009. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell aggódnod ha a doki nem mondja, hogy valami baj van addig minden rendben! A nővéremnek 2 gyereke van, mind a kettővel végig vérzett/barnázott, veszélyeztetett terhes volt, de minden rendben ment a terhesség ideje alatt és a szülésnél is. Most várja a 3. bébijét, ezzel is elég nehezen viseli a terhességet, de reméljük itt sem lesz semmi baj!

Ne aggódj, azzal nem használsz a bébinek! Bízz a dokidban, ő tudja mi jó neked és a babádnak.

Minden jót! Panasz mentes terhességet!

2009. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jajj köszönöm a válaszokat! CSak azért izgulok, mert a nőgyógyászom 2 hete megállapította a terhességet és 3 hét szabira indult. (németországban élek) Aztán mondta, hogy 2 hét múlva egyeztessek időpontot a helyettesénél (ez volt szerdán). De ez a nőci nagyon fura volt, vizsgált és közben olyan ijedt képet vágott, kérdeztem baj van? Nem, tulajdonképpen nincs, de a barnázás = vérzés és hogy ez fenyegető jel. De tulajdonképpen a baba jól néz ki. Akkor felhívott egy másik nőgyógyászt, akkor utána felhívta még a labort, akkor utána még vett vért, akkor megint behívott. Ezért ijedtem meg, hogy most mi van. Annyira bizonytalannak tűnt, de csak annyit mondott, hogy eddig minden rendben.

Hál ég hétfőn már van a rendes nőgyógyászom, hát rohanok hozzá. Nagyon köszi a válaszokat, ez azért megnyugatató volt kicsit! :o)

2009. márc. 13. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj!Igyál pár napig palástfűteát,az erősiti a méhet,lehet eltűnik a barnázásod is!Próbád ki,reggel éhgyomorra 1 pohárral!Sok sikert!
2009. márc. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
PALÁSTFÜ TEÁT ISZOM ÉN IS REGGEL 1 POHÁR MEG ESTE 1 ÉS 12.HÉTIG LEHET INNI NYUGODTAN.
2009. márc. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia .én már a menszi nem várt megjövetele előtt barnáztam és innen tudtam,hogy terhes vagyok,mert az első terhességemnél is így volt és máskor ez sosem fordult elő.sajnos az első babám nem maradt meg,mert kiderült a szervezetem nem termel elég sárgatest hormont.ezért én már a másodikkal rohantam az orvosho,holott még ki sem maradt a menszim.Kaptam utrogestant és ma már 7 hónapos a kisfiam.Hétfőig pihenj,addig nem lesz semmi baj,de azért kérdezz rá a dokidra!Sok Sikert!
2009. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Palástfűteások, megnéznétek rá van e írva a dobozra németül? Fogalmam sincs mi a palástfű németül :os, de a legtöbb ilyenre rá van írva, vagy legalább angolul, vagy a latin neve. Köszike!
2009. márc. 13. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! A 12.-ik hétig ittam,megnéztem a dobozát az van ráírva a palástfű felirat alá hogy: ALCHEMILLAE HERBA

nem tudom ez segit e, de remélem...

2009. márc. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!