Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik amikor valaki a...

Mi történik amikor valaki a 12. hét után elvetél? "Megszüli" a babát, vagy elaltatják? Ha meg kell szülni, látja a magzatot?

Figyelt kérdés
Utóbbi időben voltpár tragédia a környezetemben,de nem annyira közvetlen környezet,hogy ilyesmi szóba kerüljön,vagy hogy egyáltalán megkérdezzem. Így is elég szegénykéknek a maguk baja.
2011. máj. 20. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem volt ilyen, de sok ismerősöm dolgozik kórházban, így már Én is kérdeztem ilyenekről őket. Természetesen nem mutatják meg, elvileg nem is mutathatják meg.

Bár ki az aki látni akarja ilyenkor? Én biztos nem tudnám megnézni, elég az, hogy szegényt elvesztették a szülei.

2011. máj. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
megszülni nem,azt talán a 20. hét után kell csak...
2011. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én pár éve sajna jártam így. Altattak és úgy pucoltak ki. Semmit sem láttam szerencsére.
2011. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez az un.: Missed abortion, vagy missed ab 12. hétig. A 12. héttől már in utero magzati elhalásnak nevezzük, a missed abortion kifejezés az első trimeszterben tapasztalható elhalások sajátja.

Altatással végzik a csúnya szóval eü. kaparást, természetesen a babát (vagy ami marad belőle) nem mutatják meg.

2011. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a 20. hét után kell megszülni, nekem a 18.hetes ultrahangon vették észre hogy nem él a baba, kb.16 hetesen halhatott el.Semmi jele nem volt, sem vérzés, sem fájdalom, csak furcsálltam hogy még nem érzem a magzatmozgást.Előttem beszélték meg a doktorok hogy hogy történjen a "vetélés", altatásban, vagy pedig a számomra drasztikusabb "szülés".Mivel a méretei elapján lehetett volna még altatásban is, ezért vaciláltak, de a baba vizsgálata miatt úgy dönöttek hogy szüljem meg, mert így jobban meg tudják vizsgálni, mi lehetett a baja.Persze nem találtak semmit, azóta sincs meg az oka.Nem néztem meg, nem is bírtam volna, elég volt a tudat......De nagy nehezen túl tettem magam rajta, és azóta már van egy két éves édes fiam!
2011. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,és elnézést ha bárkiben fájó sebeket téptem volna fel.
2011. máj. 20. 14:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 15 hetesen vetéltem el,egyszer csak elkezdtem vérezni berohantam a kórházba kaptam szurit gyógyszert mindent de 3 nap múlva igy is megszületet.Ha akartam volna láthattam volna de nem volt lelkierőm hozzá .-(((
2011. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok azt elfelejtettem hogy természetesen utána elaltattak és kitisztitották a méhemet.
2011. máj. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
En 29 hetesen szulten meg a meghalt magzatom. ez mar nem vetelesnek szamit, hanem halva szuletesnek, ami mas jogi kategoria. Anyakonyveztetni kell es temetni (amennyiben a szulok ugy dontenek). A babat nem feltetlenul kell megnezned, de itt Angliaban minden lehetsegeset megtesznek, hogy melto modon elbucsuzz a gyermekedtol (biztositanak idot arra, hogyha akarod, hogy megnezd, fotokat keszits, esetleg 1 napra haza is vidd!). A termeszetes uton valo szulest pedig azert preferaljak ilyen esetekben mert igy kevesebb a komplikacio es kevesbe veszelyezteti a kesobbi terhessegeket mint pl egy csaszarmetszes (ami raadasul a fertozesveszelyt is nagyban noveli).
2014. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!