Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első gyerkőcnél mindenből...

Első gyerkőcnél mindenből újat vettetek? Értem ezalatt az ágyat, babakocsit és az ilyen drágább holmikat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 08:07
1 2
 1/14 vav22 ***** válasza:
100%
Nekünk csak a babakocsi lesz új, ágyat, bébihordozót stb. kapunk. Az ágyban cserélek matracot ennyi. A többi sem koszos vagy ilyesmi azért mert egy gyerek használta. Annyi költséggel jár egy gyerek, szerintem nem baj, ha vki úgy kapja meg a drágább cuccokat, de ruhákat is fogunk kapni (persze venni is), a ruhát is egy hónap alatt kinövi a kicsi baba és még összekoszolni sem tudja igazán mi baja lehetne? Nem mindenki olyan gazdag, hogy elutasítsa a használt cuccokat.
2009. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ÉN igen. De ha lett volna valaki, akitől kapok, pl idősebb testvér ilyesmi, elfogadtam volna, szóval nem sznobságból vettem újat. Ha nem lett volna rá pénzem, ill nagyszülők nem segítettek volna, akkor a használtam is megvettem volna, én nem csinálok ebből ügyet.
2009. márc. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent úgy örököltünk meg a nővérem gyerekeitől. Babakocsit meg használtan kaptunk. Aztán már mikor nagyobb volt és ülni tudott, akkor vettünk egyet újonnan, mert azt tovább tudja használni, mint a mélykocsit. Ruhákat is kaptunk, de vettünk is egy pár szép darabot.
2009. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenkinél más, álltalában a szülök beállítottsága a döntö. A rongyrázó szülök mindenböl az újat veszik a spórolosak elfogadják ha használtat adnak.


Egyik nagyon jó barátnömnek született kisbabája. Nagyon jó móduak de spórolósak. Szivesen elfogadták másoktol dolgokat ami kellett viszont a legjobbat vették. AZtán az ö tesójának született egy babája, viszont ök rettentö rongyrázo az anyuka, és nem fogadtak el semmi használtat. Volt olyan hogy pl az elsö ovealt a barátnöm nem is használta mert pont kifuttottak a télböl, de egy elég drága divatos overál volt, de nem fogadták el, mert nekik mindenböl új kell. Ezt már fafejüségnek hívtam.

Mi mindent megtudnánk venni, de szivesen fogadom el a tesóméktól a kisruhákat pláne amit ott nem is használtak. Sok barátnömnek van kisgyereke és már jöttek a felajánlások. èn olyat fogok elfogadni csak amit nem kell vissza adni. Mert ha nálam megy tönkre akkor az elég gáz. Pl légzésfigyelö.

2009. márc. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a közelünkben max fél éves manók lesznek a szülés idején vennem kell a dolgokat.

Kiszámoltam, 200eFT lesz a kezdő kupaca a picinek, ebben a szagzáró szemetes is benne van. Ebből már 200E meg is van. Így hoztam össze.

(lehet pár rugit kapunk, de erre nem számolok, inkább megvesszük)

És nem vet fel a pénz minket, csak összeraktam a fizetésemből.

26hetes KM

2009. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kösznöm a válaszokat. Első babámat várom és igyekszek mindent megvenni apránként, de sajnos a drágább dolgokból csak használtra futja. Látom a sok kismamit a terhesgondozóba és egyik jobban felvág mint a másik. Tudom, hogy nem a külsőségek számítanak és örülök, hogy vannak normális gondolkozásúak is.
2009. márc. 14. 08:26
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekűnk elsö baba , a babakocsit bébihórdót használtan vettűk a gyerekágyat kaptuk. A ruhákat mindet újonan vásároltuk, mivel nem volt kitöl örökölni. Vagyis lett volna csak nem adtak semit.Egy párat itthonra használtan is vásároltam. PL TÖK JÓ OVERÁLT VETTEM 2000 FT-ÉRT. Mindenkinek tetszik, szerintem ott is nyugodtan körűlnézhetsz nem fog éret senki megszólni ,max a felvágosok de azok meg nem sok vizet zavarnak.
2009. márc. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szióka!

Nekünk most 9 hós a második babánk,de mivel nagy a korkülönbség a két gyerkőc között(14 év),így gyakorlatilag semmink sem volt.Mindent meg kellett venni,de szerencsére kocsit és játékokat kaptunk a barátnőméktől,a többi cuccot meg a bababörzén vettem meg.Ott szülők árulják a gyerkőceik kinőtt ruháit,jó minőségben és jó áron.Ráadásul vannak új dolgok is.

Azóta pedig leginkább a teszveszen vásárolok!

Azon pedig ne aggódj,hogy a terhesgondozáson milyenek az anyukák.A legtöbbjük szerintem csak a külsőségre ad,és örül ha kijön a fizujából!Én ismerek jó pár ilyet!Ráadásul a babád nem azárt lesz kiegyensúlyozott baba,mert sok drága holmija van,hanem az anyai gondoskodástól!

Mi megtudtuk volna venni az új holmikat is,de kérdem én minek?Szerencsére elég jól keresünk(én már nem).

És az elsőnek sem vettem mindenből újat,mert akkor még elég kevés volt a pénzünk!

2009. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csináltam, h kinéztem a bababoltban egy babakocsit, aztán rákerestem a neten. Találtam is használtan, gyönyörű állapotút, megvettem. Akitől vettem, annak volt még rengeteg holmija, így végül tőle vettem kiságyat, sportkocsit, etetőszéket, hintát, járókát, autós hordozót. Mindet fantasztikus állapotban és áron.

Egy-két ruhát vettem újonnan, de csak a legszükségesebbeket. Tesco-ban és az Auchan-ban. (Meg előkéket.)

Az ágyba vettem matracot, lepedőt, ágyneműt, matracvédőt. Vékony plédet és vastagot, babakádat, egy-két játékot, csörgőt, cumit, c.üveget. Játszószőnyeget a Rossmann-ban vettem 3000-ért akciósan.

A ruhák többségét innen-onnan kaptuk, ezeket jól kimostam, kivasaltam. Semmi bajuk. Ezen kívül rengeteg ruhát turiztam, rendkívül jó a minőségük, egyáltalán nem látszanak használtnak, és fillérekért megkaptam.

Sterilizálót, légzésfigyelőt, egy-két játékot, új kocsicipőt Vaterán, TeszVesz-en szereztem be.

Aki látogatóba jött, attól azt kértem, h pelenkát, popsitörlőt hozzon, így 3 hónapig ezekre nem volt gondunk. :) (és legalább nem kaptam használhatatlan babarucikat)

Amúgy, ha újonnan akarsz vásárolni, akkor is érdemes a neten körülnézni, 10-20000 Ft-okat megspórolhatsz, ha jól körülnézel! (pl babakocsin)

És érdemes elmenni a babyoutlet-be, ha Pest közelében laksz.

[link]

Sokkal olcsóbb, és új dolgok vannak náluk.

Ja, és ki ne hagyjam: márc. 22-én lesz börze (ha jól tudom), ne hagyd ki! Fillérekért kaphatsz meg cuccokat, hibátlan állapotban!

2009. márc. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2009. márc. 14. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!