Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A nyári babáknak is kell pólya?

A nyári babáknak is kell pólya?

Figyelt kérdés
Nekem eddig csak téli babám volt, most júliusban fog megszületni. Nem fog gutaütést kapni, ha 40 fok lesz?
2011. máj. 20. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ez attól függ mennyire lesz fázós az elején.Öcsémet pl július közepén inkubátorba kellett tenni, mert annyira fázott, pedig nem volt hideg és időre született.

Amúgy nagyon valószínű, hogy melege lesz.De majd meglátod, hiszen nyáron is vannak hűvösebb éjszakák, napok.

2011. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nyári babám van,vettem is pólyát,de utálta,így csak egyszer volt rajta.Ezen kívül nagyjából mindenben melege volt,még egy szál kombidresszben is,tehát nálunk felesleges vétel volt.
2011. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Pólyát már csak Magyarországon használnak, nyugatabbra ismeretlen fogalom - és még a téli babáknak sem lesz semmi baja, nagyon szépen megvannak nélküle.


De nyáron, a nagy melegben a babát pólyában tartani kegyetlenség, meg még vezsélyes is, mert högutát kaphat.

2011. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A pólyát főként szoptatáshoz használják,mert könnyebb tartani a babát.Ha nincs,akkor ne vegyél,semmi értelme.
2011. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

első vagyok, igenis van értelme a pólyának, van akiknek nagyon bejön!pl nekünk is bejött!

Amúgy nem csak MO-on használnak pólyát...oké, nem pólyának hívják, de Amerikába is rendesen becsomagolják a babákat!Még durvábban mintha pólyába lenne, és ráadásul ahogy ott csomagolják úgy a fejét sem tartja semmi...

Nincs baj a pólyával!

2011. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom augusztusi.Én nem vettem neki pólyát de nem is hiányzott.A nagy hőségbe semmi szükség nincs rá.Én nem vennék a helyedben.4 éves kislány anyukája
2011. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
ortopédus szerint kimondottan káros minden baba csípőjének a pólya.
2011. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Hulyeseg a polya, minek azt a szerencsetlen kisbabat lekorlatozni? Semmi szukseg ra, az en lanyomnak sem volt, pedig az angol nyar joval huvosebb, mint a magyar. Sot,a bolcsohalal eselyet noveled, ha a gyereket agyonoltozteted. A magyar nyari kanikulaban minek polya? Megfo benne a gyerek.
2011. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tavaly nyári babámnak volt kókuszpólyája és imádott benne aludni,ez nem lekorlátozás!!!!Ők szeretnek így lenni,mert az anyaméhben is így voltam"körülölelve".
2011. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 kisnita ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták a nyári babáknak sem kell a pólya. Káros hatással van a baba fejlődésére mert akadályozza a mozgásban, kicsit olyan mintha "be lenne gipszelve" a pólya tartja a gyereket nem az izmai. Ezért az izmok gyengék maradnak és ez kihathat a baba későbbi mozgásfejlődésére is.

Mikor még bevett szokás volt a babák bepólyálása sokkal több volt az olyan baba aki nem tudta tartani magát sőt még a kis fejét sem. Mikor a pólyázás háttérbe szorult felfigyeltek rá, hogy a babák korán és nagyon szépen tartják a fejüket. Gondolok itt arra, hogy ha egy fekvő kisbabát a hóna alatt fogva emelték fel a baba feje nem csuklott hátra hanem szépen megtartotta. A kisfiam is így volt, egy napos még nem volt, de már szépen tartotta a fejét mikor kézben volt, sőt hason fekve is megemelte. A babák bizonyos képességékkel születnek amiket a pólyázás miatt elveszíthetnek.

Ezt az ortopédián mondta el egy orvos, tőle tudom.

2011. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!