Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallgassak anyósra vagy ne?

Hallgassak anyósra vagy ne?

Figyelt kérdés

Most várjuk az első babánkat, 26hetes vagyok. Anyós folyton mondogatja, hogy nem hogy pelenkákat vennénk, mert nagyon sok kell belőle. Én ezt nagyon jól tudom, de nem szeretnék sokat beraktározni előre, mert nem tudhatom, hogy melyik lesz rá jó. Pl, lehet, hogy kicsi lesz rá a newborn méret, kifolyik a Pampersből, ilyenekre gondolok. Amikor ezt elmondtam anyósnak azt mondta, hogy mit gondolok én, hogy nem lesz rá jó a newborn méret. 2-5kg-ig van a pelus ugye és mondta, hogy ha szülök egy 4kilós gyereket még arra is jó lesz ez a méret, meg hogy még talán egy 6kilós gyerekre is! Nem álltam le vele veszekedni, mert nekem nincs tapasztalatom e téren, de nem hinném, hogy a newborn méret jó egy 6kilós gyerekre.....


Januárba szülök és úgy gondoltam, hogy majd december környékén veszek egy-egy csomag pelust az 1es és a 2es méretből. Ezek szerint rosszul gondolkodom? Tényleg csak a legkisebb méretből vegyek?


2011. okt. 11. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne tárazz be, mert még az sem biztos, hogy a 2-5 kg-os pelus jó lesz a 4 kg-os babára! :)

Egyetlen csomag bőven elég, ráérsz bevásárolni pelusból akkor is, ha már tudod, hogy melyik márka jön be Nektek. Lehet, hogy nem is bírja a babád bőre mindegyik pelust.

Vegyél egy 1-est és egy 2-est, ahogy írtad, mert azért elég valószínűtlen, hogy ne tudd az 1-est elhasználni, de a 2-es tutira elfogy.

Szóval: jól gondolod!

2011. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tényleg elég a legkisebb méret egész sokáig. Viszont én sem vettem pelenkát. Sőt azt hiszem az utolsó pár hétben vettem. Ruhát sem, csak egy kezdő adagot. Mindenből kettőt, hogy legyen váltás ha kimosom őket, meg egy törölközőt és egy adag textil pelust. Úgy voltam vele, majd ha már itt lesz, és úgyis fogok kapni a látogatóktól. Az első gyereknél hála az égnek majdnem mindenkitől kaptam egy csomag pelenkát, és persze voltak mellé még ruhadarabok is. Szóval elég sokára kellett vásárolnom. Pelenkát meg a férjem is tud venni, ha nem lenne elég addig, míg már őt is vihetem magammal vásárolni.
2011. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az anyósra. Január még messze van, teljesen felesleges beraktározni a pelusokból, ha azt sem tudjátok, jó lesz-e. Én a pelenkát hagynám utoljára, ugyanis csak a kórházban derül ki, hogy melyik is lesz a jó méret (és gyakran márka), így bőven elég akkor venni, amikor már viszitek haza a kicsit.
2011. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Húha. Szerintem arra törekedj, hogy anyóspajtival mielőbb tisztázd, ki a gyerek anyja, mert így még lehetnek gondjaitok...


Ami a pelenkát illeti, nagyban függ attól, hogy hány kilóval fog születni a kicsi.


Egyik gyerekem 2850-el született, a newbornt még talán 2 hónaposan is használtuk, a másik 3660-al született, és alig vártam, hogy az az egy csomag végre elfogyjon, és vettül a 3-6 kg-osat (mini)


Attól is függ, mennyire "combos".


A pelenka szerintem tipikusan olyan dolog, amiből teljesen felesleges előre feltankolni, apa bármikor elszalad és vesz egy csomagot a megfelelő méretből.


Ha olyan kórházban szülsz, ahol adnak pelenkát bent (ezt kérdezd meg előre!), akkor én nem is vennék, mert kiderül a méret, ahogy megszületik, apának meg van 3 napja bevásárolni...

2011. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne vegyél előre pelenkát. Nem tudhatod a kisbabád bőre melyiket fogja bírni. Pl: az enyém allergiás lett csak a liberó jó neki az összes többinél piros lesz a feneke. Én márciusban szültem (tavaly) és csak kicsiket vettem de több fajtát így derült ki melyik a jó. Nálam ez bevált:)
2011. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Előre nem szabad pelust venni!!

Amikor bent vagy a kórházban (bár ez nem biztos) de a legtöbb helyen adnak pelust is a babához.

Amikor pelenkázod majd, látni fogod, hogy "na az egyes méret pont jó" Vagy." Ennek a babának már kettes kell"). Ugyanis egy baba se standard méretű, ráadásul a súlytól is függ!

Ha nagyon pelust akarsz venni,akkor az inkább textil-pelus legyen. (büfiztetéshez kiskádba fürdetéskor berakni stb)

2011. okt. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
ha még nincs gyermeked, igenis először inkább egy kicsi csomag pelust vegyél. Igaza van anyósodnak, hogy drága, de hörcsi-módra tartalékolni akkor sem lehet belőle. Második gyermeknél már könnyebb, addigra már kiismered, melyik pelus mit tud. Jól csinálod. Mondd neki azt, hogy sok jót és rosszat is hallottál erről meg arról a pelenkáról, és inkább kísérletezgetsz az elején. Vagy egyszerűen hagyd rá, hogy jó, hamarosan veszünk. POnt.
2011. okt. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3700 gr-al született, már a kórházban 2-es pelenkát adtak rá. Itthon volt 2 csomag newborn, egyet vettünk, egyet kaptunk, na ebből egy csomagot tudtam elhasználni, egyszerűen kicsi volt rá, folyton átázott.

Hiába van ráírva, hogy 2-5 kiló, szerintem a 4 kiló körüli babákra már kicsi, nemhogy a 6 kilóst belegyömöszölni...

2011. okt. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy adnak a kórházban, de kb 3 darabot, az semmire sem elég. Én vettem 1 Huggiest meg egy pemperst, aztán el is fogyott pedig 4 kilós baba lett. 2 csomag bőven elég kezdetnek, a kórházi cuccokba is rakj be valamennyit. Mivel ezek nem nagy csomagok, így ha nem válik be, akkor is hamar tudsz venni másikat.
2011. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! NE halgass anyósra, ezt már most tanuld meg jól, mert neki mindig lesznek majd "jó" tanácsai. :) Tényleg nem érdemes betárazni belőle, mert nem tudhatod, hogy melyik fajta lesz jó nektek, bírja-e majd a popsija, nem folyik-e ki belőle, illetve, hogy melyik méret meddig lesz jó. Úgy tökéletes, ha annyit veszel, amennyit írtál. Utána meg a férjed is tud majd venni, ha kell. :)
2011. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!