Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok már olyanról,...

Hallottatok már olyanról, hogy a Istenhegyin kiadott negatív lelet után beteg baba született?

Figyelt kérdés
Kombinált teszt, integrált teszt...bármilyen vizsgálat után aminek negatív volt az eredménye?
2011. máj. 22. 07:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, hogy hol vizsgálnak. Ez bárhol előfordulhat. A kombinált és az integrált teszt, csak lehetőséget ad, de a pocakban levő babáról genetikailag semmit nem tud. Tehát lehet neked egymillióból egy az esélyed arra, hogy beteg babád legyen, ha éppen az az egy van a pocakodban az egymillióból. Az ultrahang sem lát mindent (sajnos). :( Sőt, az amniocentézis sem tud mindent, bár ez nem csak lehetőséget mutat, hanem a pocaklakót ténylegesen vizsgálva megmondja, hogy genetikailag rendben van-e a baba.Ennek ellenére ha terhesség alatt olyan környezeti hatás éri benn a babát (gyógyszer szedés vagy más miatt) beteg baba születhet úgy, hogy genetikailag teljesen rendben van. Persze ez azért nagyon ritka. Még mindig az amnniocentézis a legbiztosabb módszer a kromoszóma rendellenességek kimutatására. Tehát egy kicsit mindig benne van, 100% nincs. Viszont nagyon nagyon ritka, hogy ezen vizsgálatok ellenére beteg baba szülessen.
2011. máj. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is az Istenhegyin voltam kombinált teszten, az ország egyik legjobb orvos-genetikusa (dr. Hajdú Krisztina) csinálta az uh-ot. Azért választottam őket, mert magasabb az általuk végzett kombinált teszt érzékenysége, mint az, amit máshol végeznek (93-97%). Ezért gondolom azt, hogy amit ők mondanak az úgy is van. nekem 1:3240 lett az eredményem (az életkori kockázat 1:310), teljesen nyugdot vagyok a babám egészségét illetően.
2011. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sehol a világon nem tudnak 100% -os eredményt mondani. Szülésfelkészítőn volt erről egy előadás, és mesélte a doki, hogy neki 5 mm-es tarkóredővel is született egészséges babája, és normál mérettel beteg. Még az amnió sem mutat 100% eredményt ugyanis előfordulhat , hogy a lepény pl más genetikai állományú, mint maga a magzat. Ez szinte megállapíthatatlan, mert az esetek többségére ugye ez nem igaz .Semmi, de semmi 100%, és ami még megdöbbentőbb volt, hogy sajna hiába születik meg a baba, látszólag egészségesen, de pl dawn kórnál, nem lehet rögtön ránézésre megállapítani, hogy beteg-e a gyerek vagy sem
2011. máj. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs,utolsó válaszoló,az amniot a magzatvízből tenyésztik,a korionboholy-biopsziánál vesznek szövetet.Így az amnio 99.9%-os.De a CVS-is...
2011. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!