Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pollenallergia + Terhesség!...

Pollenallergia + Terhesség! Mit szedtek kismamák az örökös tüsszögés szemviszketés ellen? Orrcsepp? Szemcsepp?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
kalcium sandoz, opticrome szemcsepp. nekem így épphogy, de kibírható
2011. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az opticrome szemcseppet lehet terhesen is alkalmazni? Nekem azt mondta a patikusnő, hogy inkább ne cseppentsek semmit, és ne használjak orrsprét sem, hacsak nem orvos írja fel. Így csak tengervizes oldatot fújok az orromba, de nem sokat ér:-(
2011. máj. 22. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok allergiás, nem tudok saját tapasztalatról beszámolni, de a párom mostanában nagyon dicséri a gyógyszermentes Nasya Allergia orrsprayt, ami filmréteget képez a nyálkahártyán és blokkolja a pollenek megtapadását.

A tájékoztató már nincs meg, és neten sem találtam, csak azt, hogy nincs mellékhatása, szerintem nyugodtan használható terhesség alatt is. Egyedüli hátrány, amit említett, hogy szerinte enyhén disznózsír szaga van, de hatásos :)))

2011. máj. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az opticrome tájékoztatójában benne van, hogy lehet használni, a szülészem is jóváhagyta, és a gyógyszertárban is ajánlották. én enélkül kivakartam volna a szememet...
2011. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja, és dokim azt mondta, hogy orcseppet is lehet, mert annyira minimális szívódik fel, hogy nem árt, de végül is kibírtam nélküle. amúgy rhinocort aqua-t ajánlják. itt a neten is gyorsan ki tudod keresni a betegtájékoztatókat. szemcsepp esetleg még lehet opticrom helyett taleum is. mind a kettő recept nélkül kapható.
2011. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is opticromot kaptam még 12 hetes kor előtt mentem pedig. Mondjuk nekem sajna nem sokat ér, se a kalcium se ez...de hátha neked használ.
2011. máj. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ki fogom próbálni, mert már teljesen "kiidegel" az allergiám.
2011. máj. 23. 23:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Opticrom helyett tud valaki valamit? Ugyan is hiánycikk! Sajnos!
2011. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pontosan! Ma voltam kb. a 100. patikában, ahol elküldtek, mert hiánycikk az opticrome.

Valami más helyette?

Egyébként a patikustól végigkérdezgettem az itt felsoroltakat, és mindegyikre rá van írva, hogy terhesség alatt nem ajánlott használni:-(

2011. máj. 29. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!