Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedés- irány diagnózis:...

Vizesedés- irány diagnózis: jósló fájások a betöltött 37. hét előtt?

Figyelt kérdés

Vizesedés miatt mentem el ma orvosomhoz, nagyon dagadtak a lábaim és a kezeim is. Vérvétel, vizeletvizsgálat következett, a beutaló papíron ez állt:

irány diagnózis: jósló fájások a betöltött 37. hét előtt


Mit tudtok erről? Én nagyon megijedtem, ha bárki bármit tud, mondja el. Köszönöm!


33 hetes vagyok.


2011. máj. 23. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel fájásról szó se volt nálad, ez csak olyan formai marhaság lehet, amit rá kell írni a papírra, különben nem küldhetne el tb által finanszírozott vizsgálatokra.

Nekem minden uh-mon az van felül, a beküldés okaként, hogy veszélyeztetett terhesség, kmn (azaz külön megnevezés nélkül), pedig nem vagyok veszélyeztetett terhes.

2011. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A sírás jött rám, amikor megláttam a papírt. Remélem, hogy igazad van, és ez csak formai marhaság.


És hogy minden rendben lesz és nem kell befeküdjek. Eddig rendben volt a vérnyomásom is, a vizeletem is mindig, remélem most is.

Mert azt tudom ha ez a 3 fennáll (magas vérny. fehérje a vizeletben, végtagok vizesedése) az a terhességi toxémia tünete.


De "nálam minden rendben van, minden rendben van"-mantrázok :) Délután lesz eredmény.

2011. máj. 23. 10:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Valamit meg kell jelölni a vizsgálat okoként. Irány diagnózis: azt jelenti, hogy "amiatt" vizsgálnak ki. A vizesedés önmagában semmit nem jelent, nekem pl a vizesedés mellett a vérnyom is magasabb lett, (145) de kaptam bogyót, és le is ment. a baba fejlődik szépen, minden ok. szóval ne aggódj, nem fektetnek be, csak ha tényleg muszály. amúgy sztem inkább feküdj be, és ne legyen semmi bajod, mint hogy nem törődnek vele, és gáz legyen:)
2011. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is mindig rá van írva a papíromra, de még nem éreztem joslófájást, úgyhogy nyugi, csak valami formaság!

33+2 hetes kismama

2011. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Húú, megvan az eredmény! Nem kell befeküdnöm, viszont kemény sómentes diéta, és fehérjedús étrend.


Összfehérje 61,4* g/l Ref.tart.: 66-83

Emiatt van a vizesedés.


Köszönöm mindenkinek, aki foglalkozott a kérdésemmel!

2011. máj. 23. 14:05
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és 2 hét múlva control!
2011. máj. 23. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, arra figyelj még, hogy sok folyadékot igyál, főként ebben a melegben!!! A sok folyadék a közhiedelemmel ellentétben csökkenti a vizesedést (hozzászokik a szervezeted, hogy mindig van folyadék, nem kell "raktározni").

Ha valaki nagyon kevés folyadékot iszik, akkor pedig akár koraszülést is eredményezhet ez, én majdnem így jártam a másodikkal, szerencsére időben beértünk a kórházba, ahol sok infúzióval és gyógyszerrel leállították a folyamatot. Egy életre megtanultam, hogy sokat kell inni...

2011. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:) Nagyivó vagyok, azzal nincs gond :D.

Ezt mondta az orvos is, hogy tévesen gondolják, akik azt hiszik ha kevesebbet iszunk, nem lesz vizesedés.

Ő is azt mondta, sok folyadékot fogyasszak.


Csak a fehérjedús táplálkozás nem tudom hogy lesz, mivel a húst nem nagyon eszem...jóllakni meg nem fogok egy raklap joghurttal sem :)

2011. máj. 23. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!