Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már így kismama? A baba...

Volt már így kismama? A baba egészséges lett? Terhességem végén derült kis a pajzsmirigy alulműkődés, azaz magas TSH szint.

Figyelt kérdés

Már csak napok kérdése és jön a baba és nemrég derült ki hogy nem jók a hormon eredményeim.

Kezelni fognak de a kérdésem az lenne hogy a babának lehet valami baja????

Minden normálisan haladt edig a terhesség során,a baba is szépen fejlődőtt,jó nagy:-)


2010. márc. 8. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
2010. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.olvastam.

De létezik olyan anyuka aki egészséges vagy beteg babát szült és csak utána derült ki hogy pajzsmirigy betegsége van?

2010. márc. 8. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is pajzsmirigyes vagyok,mondjuk én évek óta.A babák ha jól tudom a 16.hét körül maguknak termelik a pajzsmirigyhormont.Szerintem ha akkor még nem volt ezzel gondod akkor,biztosan nem lesz semmi baja a kisbabádnak.Az a lényeg hogy a legelején ha nem jól müködik ,akkor okozhat kárt a babában.Ha szépen fejlődött,nem láttak semmi gondot nála,akkor tuti egészséges.30 hetes kismami
2010. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem lehet tudni hogy az elején volt-e gond a pajzsmiriggyel mert nem nézték egészen mostanáig.

Bár azt halottam hogy nem nagyon lehet teherbe esni rossz pm működéssel!

Ultrahangokon minden rendben volt,nem láttak eltéréseket!

2010. márc. 8. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Akkor tuti nincs baj. Ha lenne, az már kiderült volna!! Hamarosan megnyugodhatsz, már nincs sok hátra, kitartás! :)

2010. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én is pajzsmirigyes vagyok.igaz nekem tulteng.már 3 éve.most 4 hós a lányom és semmi baja.többször kellettem menni ellenörzésre.
2010. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Tegnap voltam dokinál, és megkérdeztem tőle ezt-azt. Én is pm-es vagyok, és most alulműködik épp nekem is. A dokim szerint örökölhető, és bár az én babám is szépen fejlődik, 2 naposan, amikor a sarkából majd a kórházban vért vesznek, és megnézik a pm betegséget, akkor rám különös figyelmet kell fordítani, és a baba lapjára rá lesz írva külön, hogy az anyukája 2 éve pm-beteg. Ha ő is örökli, akkor kontrollra kell vele járni x havonta, de ezt majd akkor elmondják. Nehogy a születése után visszamaradjon a növekedésben, fejlődésben.

Ilyenkor egyéb bajt már nem okoz a pm alulm., ha eddig korának megfelelő, egészséges a baba, akkor az is marad. :) De a szülés után, tényleg figyelni kell. Ez a sarokból történő vérvétel protokollszerű, mindne kórházban kötelező, tehát a te babád is túl fog esni rajta.

Kezdj el megnyugodni, végre! :))

28 hetes km

2010. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! =) Ugye egészséges lett a babád?



"Ha az Ön első- vagy másodfokú rokonai között gyógyszeresen kezelendő pajzsmirigy-működési zavar fordult elő, akkor Önnek hasonló rendellenesség kialakulására 2-3-szor nagyobb az esélye, mint egy átlagembernek. Indokolatlan testsúlyváltozás, szívritmuszavar esetén Önnél hamarabb érdemes gondolni erre a lehetoségre. Ezen túlmenően fiatal nőknél célszerű még terhesség előtt és majdan terhesség alatt is pajzsmirigy-vizsgálatot végeztetni." [link] -és még sok hasznosat ír, érdemes elolvasni a többi cikkét is.

Mikor rákérdeztem otthon, kiderült, h a nagypapám is egy időben túlműködött, sőt Anyumnak egy időben alul. Jó lett volna, ha erre a dokik odafigyeltek volna, mert vsz. min. 10 évet lehúztam úgy, h nem vették észre, h alulműködök. Onnan gondolom, hogy amikor beállítottak 30 évesen, hirtelen nagyot javult az adig mindig rettenetes vasam, és helyreállt a ciklusom, ami 12 éves koromtól 2 havonta jött meg, és mindig 2 hétig tartott. A családban mindenkit nyaggatok, hogy kb 3 évente kérjék a teljes vérképhez a tsh-t is, főleg a lányok, főleg baba tervezés előtt. Rengetegszer elmondom a kamasz unokahugaimnak is, hogy véssék jól az eszükbe. És a dokijuk gond nélkül nézeti is nekik, hozzácsapja a teljes vérképhez, mert elég az az indok, hogy a családban már van pajzsmirigybeteg. Nyugaton, így mondta a dokim - minden nőnek automatikusan nézik pár évente a TSH-t.

2015. máj. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!