Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbe estünk. Mit vártok el...

Teherbe estünk. Mit vártok el a párotoktól/férjetektől?

Figyelt kérdés
Mit kellene elvárnunk és meddig mehetünk el az elvárásokban: érzelmileg, segítségben, a terhesség "viselésében", viselkedésben, bármiben...
2009. márc. 15. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 babát szültem,de,h őszinte legyek,én nem vártam el semmit.Mivel ő nagyon várta a babát,magától igazodott dolgokhoz,és adott sok mindent.Pl.elkísért az orvoshoz,nem engedte,h cipekedjek,ablakot pucoljak,porszívózzak,az utolsó hónapban nem hagyott egyedül,nem engedte,h vezessek.Folyamatosan vigyázott rám.Együtt szültünk,és utána/azóta is mindenben számíthatok rá.Talán ponz azért,mert nem nyaggattam és nem voltak elvárásaim.A férfiak szeretik úgy érezni,h ők viselik a nadrágot.És ha ez meg van,kenyérre lehet kenni őket.
2009. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! mi az elsö babát várjuk, és amint kiderült, hogy terhes vagyok, én sem csinálhattam azokat a dolgokat, amit eddig: cipekedés, porszívozás stb.. , elvisz a védönöhöz, mert nincs jogsim, és van úgy hogy ott ül velem órákat. és a szülésnél is ott lesz velem, és amiben tud segit, legföképp hogy nem leszek egyedül. Boldog babavárást!
2009. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
és soha nem várok el én sem semmit, ez teljesen természetes hogy így van! 2voltam
2009. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi már szétmentünk, mikor kb. 10-12hetes voltam. Nem volt képes kórházba vinni, mikor véreztem és a legjobban volt rá szükségem. Ennyit vártam csak el, hogy ne taxival kelljen másik városi kórházba elmenni, meg onnan vissza hazamenni. Azóta sem segít, hozzászoktam, hogy terhes késő este szélben, esőben gyalogoljak, fagyban várakozzak a buszmegállóban és másik városból jöjjek haza taxival, ha épp a buszórákig nem jön, míg másnak lesik minden kívánságát. De ha rendes lenne, és együtt lennénk, akkor sem várnék el csak 2 dolgot: segítsen cipekedni, és ott legyen ha baj van, tehát kórházba kell menni, ilyesmi.
2009. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

terhesen*

busz* órákig

2009. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy érzem tényleg ilyen szélsőségesek a férfiak, középút nemigen van.
2009. márc. 15. 19:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy amit meg tudok csinálni, abban nem várok és nem is kérek segítséget. Amit viszont nehezen vagy nem tudok megcsinálni, abban a párom igazából kérés nélkül is segít. Nekem sem engedi, hogy cipekedjek. Elkísér a dokihoz is, uh-ra is. Ha pl a függönyt kell leszedni, vagy a szekrény tetejét letörölni, abban persze kérés nélkül segít.

Nincs nehéz dolgom, mert a férjem figyel ránk. Büszke apuka már most! :) Nagyon örülök neki!

Azért néha megesik, hogy megkértem, hogy mosogasson el, én már elfáradtam aznap rendesen, és kicsit húzta rá a száját, de megcsinálta! :)

Amúgy nem kell ám a pasikat annyira sajnálni! Mármint én is a terhességem előtt ugyan úgy melóztam, mint a párom. És persze akkor is én csináltam meg a meló mellett az itthoni dolgokat. Ritkán kellett bármit is csinálnia!!! Szóval igazán elvárhatjuk a "kis" segítséget, amikor már nehezen mennek a dolgok!

29 hetes kismami

2009. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem voltak, és vannak nagy elvárásaim a páromal szemben. Mi csak egyszerűen együtt vártuk a babát, ha szükségem volt rá akkor segített, amit viszont egyedül is meg tudtam oldani azt megtettem. Nem vártam el ,hogy órákat üljön velem a klinikán CTG-re várva, de volt olyan a 40. héten, hogy megkértem vigyen el, mert már nem bírom hatalas pocival a tömegközlekedést. A cipekedés, és a nehezebb munkák átválalása természtes volt a számára. Nem vártam el tőle, de elviselte a hangulatválltozásaim, átölelt ha sírtam (én sem tudtam miért sírok éppen), és fogta a kezem mikor szültem. Osztoztunk a fájdalomban, és az örömben is osztozunk mióta megvan manókánk!

Boldog babavárást kívánok!

2009. márc. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó olvasni a pozitív tapasztalatokat! Engem azért kicsit zavart, hogy már a babatervezésnél is fontosabb volt a munkahelyi "kötelező" programok, s mivel kicsit nehezen jött össze a baba, nem is nagyon érdeklődött, hogy mit lehetne tenni. Tényleg meghallgatta az infoimat, de mind a mai napig ezerszer jobban érdekli a foci meccs eredménye. Egyébként sokmindenben segít. Csak hát... Nagyon szigorú lennék?
2009. márc. 15. 20:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia,


Nekem csak egy elvárásom van, nőjön fel. Kicsit szétszórt a szentem, és még nagy kajla ficsúr, jó apa lesz, segít nekem, bár van amit kérnem kell, mert nem megy még teljesen magától.

Ha valami nem okés, görcsölök, esetleg lerúgta picurka az oldalam, akkor próbál légzés technikával, magnéziummal, esetleg orvossal segíteni. Ha én főzök, akkor segít, tanulja, hogy ha végre külön leszünk a szülőktől mit is kell csinálnia.


Ami az érzelmi dolgokat illeti, lehet csak a kielégületlenség miatt, de mostanában megváltozott, picit "hidegebb". (lehet a munka, lehet a sok kiadás, teher is a változás oka..)

2009. márc. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!