Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség elején vagyok. Csak...

Terhesség elején vagyok. Csak zuhanyozni szabad?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 07:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szabad fürdeni is, csak nem forró vizben, hanem inkább langyosban, meg ne ülj a kádban sokáig, mert nem tesz jót.

De ajánlatosabb a zuhanyzás, mert úgy kevesebb a fertözésveszély - habár a kádban sem igazán sok. Nyilvános fürdöbe viszont nem célszerü menni.

2011. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem így mondta a doki, hogy kádba fürödni ne nagyon!

Tehát inkább zuhany, mint fürdés, mert ne hogy át melegedjen nagyon a tested és baj legyen!

2011. máj. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyenlőre igen.Mert a forró fürdőtől el vetélhetsz.Burok repedést okoz egyébként, és végül is az egész terhesség alatt nem ajánlott!Én a vége felé már fürödtem, mert nagyon szerettem volna túl lenni a szülésen!! ;)

4hós lányka anycija..

2011. máj. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet,de 36 foknál ne legyen melegebb,de azért ezt beszéld meg a dokiddal!
2011. máj. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Hülyeség!!! Terhes vagy, nem beteg!!! Fürödj, strandolj, ússz, ha jólesik! A bsbát védi a méh, a burok, egészséges terhességnél az se baj, ha meleg a víz, nem kell órákat ülni benne, de a tested amúgy is közel 37 fokos, a babóka ebben a hőfokban teljesen jól érzi magát. Gond akkor lehet, ha túlmelegszik, tehát nagyon hosszan ücsörögsz forró vízben. A magzatvíz ugyanis lassabban melegszik föl, mint a tested, de lassabban is hűl le, ezért a 40 fokos termálvízben hosszan lubickolni valóban nem túl nyerő. De rövid ideig még azt is nyugodtan lehet.

Strandolni szabad, úszni kismamáknak kifejezetten ajánlott, az egyik legjobb mozgásforma, a baba kifejezetten élvezi a pocakban, a szülést pedig az úszás könnyebbé teheti. Főleg előrehaladottabb terhességnél a gerinc kímélése, finom átmozgatása kifejezetten üdítő és kellemes. A nőgyógyászok nagyrésze kifejezetten ajánlja az úszást.

Amúgy - és ezt nem én találom ki, hanem egy jó nevű nőgyógyász főorvos mondta nekem is - ha egy terhesség egészséges, ha a baba arra hivatott, hogy megszülessen, az anyuka ugrálhat, leeshet a lépcsőn, csinálhat bármit, az a baba egészségesen meg fog születni.

Két babát szültem, az utólsó pillanatig mozogtam, emelgettem, a 37. héten egész szerkrénysort pakoltam át a másik szobába egyedül, jártam úszni, voltunk wellnessezni félidő táján, lovagoltam (persze nyugodt lovon, nem ugrattam, a versenyzést abbahagytam), mindkét gyerekem a 41. héten, egészségesen született, a lányom 3,8 kg-al, a fiam kerek 4 kilóval, spontán, természetes úton, gátvédelemmel. A lányom viszonylag hosszú vajúdás után született, de mindenféle beavatkozás nélkül, nem mondom, hogy könnyű szülés volt, de problémamentes, a fiam az első fájástól számított két óra múlva a kezemben volt. :-) A doki szerint köszönhető az egészséges életmódomnak és annak, hogy nem csináltam betegséget egy természetes állapotból.

2011. máj. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én januárban lettem terhes, állandóan fáztam még a lakásban is (nem a terhesség miatt, hanem mindig), és csak az tudott felmelegíteni, ha jó meleg vízbe befeküdtem a kádba (nem teljesen forró, de jó meleg). Nagyon jól esett, és semmi bajom nem lett tőle.
2011. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is fürödtem meleg vízben, úsztam a Balatonban, kirándultam, autót vezettem (amíg odafértem), mindent csináltam amit bírtam és jól esett. Lóra mondjuk nem ültem volna, nyugodt lóról is eshet baromi nagyot az ember, az meg egy egészséges magzatot is megölhet, de úgy egyébként a vakmerő dolgokat leszámítva bármit lehet. Ne ejtőernyőzz, ne mássz hegyet ha lehet, de a fürdés az belefér nyugodtan.
2011. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer sem fürödtem eddig. Mondjuk csak egy hónapja van fürdőkádas fürdőszobánk, úgyhogy eddig csak zuhanyozni tudtam :) De azóta is tartom magam ehhez. Úgy gondolom jobb félni, mint megijedni!

31 hkm

2011. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem tartozom a nagyon aggódós kismamák közé, de nem merek. Sőt a dokim felfogása is az,hogy a terhesség nem betegség. Ő azt mondta,hogy a 36-37 fokos vízben lehet, de az meg pont még nem az a hőmérséklet, amiben kellemes elnyúlni!:) Szóval minek? Így inkább várok még vele!


10 hkm

2011. máj. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én se az aggódós kismamák táborát erősítem,de biztos ami biztos alapon orvos javaslatára én is csak zuhanyzom.
2011. máj. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!