Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmenjek erre az uh-ra?

Elmenjek erre az uh-ra?

Figyelt kérdés

Szóval most voltam két napja uh-on! Igaz ez grátisz volt, mert az első terhesgondozáson a védőnő íratott a dokival egy beutalót, mert elfelejtette,hogy magán dokim van. De ha már volt beutalóm, hát megnézettem.:)

A magán orvosomhoz meg alapból 6-án kellene menni, de a 12. hetire, meg 15-én! Arra gondoltam,hogy a magán dokimnál lehet,hogy érdemesebb lemondani. Nem sok a babának ennyi uh? Vagy elmehet azért?


2011. máj. 27. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
ha kórházban feküdnél, akkor minimum heti egy ultrahang lenne. szóval nem árt
2011. máj. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Sose tudom ezt eldönteni! Mert szívem szerint minden héten nézetné, csak ártani se akarok vele!:))

2011. máj. 27. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem 3x hívott vissza a 4D-s ultrahangot végző hölgy, mivel a babóm nem mutatta a pofiját. Így hetente jártam hozzá, és ezen kívül a fogadott dokim is a szívére minimum 1x ránézett. Szóval tényleg nem árt.
2011. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na akkor én leszek a mumus. Édesanyám radiológus és nem győzik nekik az összes konferencián hangoztatni, hogy bár eddig konkrét bizonyíték nincsen az UH káros hatására, tény, hogy felmelegíti a magzatvizet, a babák "menekülnek" a gép elől.


Ez fokozottan igaz a 3D és 4 D UH-kra. Dopplerezni pedig tilos a babát. (házilag kapható szív UH-k..)


Tehát ennek a fényében én csak a kötelező vizsgálatokra vagyok hajlandó elmenni szövődménymentes esetben. Azért, hogy csak nézegessük semmiképpen sem.

2011. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért tilos dopplerezni a babát?
2011. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos orvosi magyarázatát, de a radiológus konferencián a proftól ez is elhangzott. (magas freki zavarhatja a babát)
2011. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az mondjuk biztos, mert az enyém olyanokat rúg 20 hetesen hogy csak na.:)
2011. máj. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!