Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyik a magzatvizem idő...

Folyik a magzatvizem idő előtt? SEGÍTSETEK KÉRLEK!

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 hetes kismama vagyok. A terhességem során másodjára fordul elő, hogy valószínűleg szivárog a magzatvizem. Azért írtam, hogy valószínűleg, mert az orvosok nem erősítették meg, hogy az volna. A legutóbb kórházba kerültem, mert elöntött egy átlátszó, víztiszta szagtalan anyag. Az orvosok többnyire folyásra vagy vizeletre gyanakodtak. Mivel 5 orvos 5 féle diagnózist állított fel, így nem tudom, kinek higgyek. Megállapították továbbá azt is, hogy rövidült a méhnyakam, de arra már képtelenek voltak, hogy pontosan megmondják, mennyire. Az egyik 1,5 cm-rt, a másik 2 cm-rt, a 3. 2,5 cm-rt mondott. A negyedik orvos szerint nincs semmi bajom. A lényeg: KÉRLEK TITEKET KISMAMÁK, hogy írjatok már, ha voltak a terhesség alatt hasonló problémáitok. Illetve, hogy honnan tudhatom, hogy magzatvíz szivárog/folyik vagy folyás???? Amit még elfelejtettem írni, hogy mindegyik ultrahangos azt mondta, hogy a magzatvíz mennyisége átlagos.Illetve, hogy előfordulhat burokrepedés fent, ami miatt szivároghat a magzatvíz, de ez nem jelent komoly veszélyt a babára! Akinek van tapasztalata, könyörgöm írjon valamit, mert NAGYON FÉLEK és aggódóm!

HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM!!!!!


2011. máj. 29. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Azonnal indulj el a legközelebbi kórházba! Ez nagyon nem játék! A kisbabád életéről van szó!
2011. máj. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Természetesen azonnal kórház. Honnan tudnánk mi innen mi folyik? A magzatvíz szivárgás vége vetélés is lehet.
2011. máj. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi, a választ. Lehet, hogy nem voltam elég pontos a megfogalmazásban. Nem most folyik, hanem már volt ilyen gondom, emiatt fektettek be. Sajnos nem tudnak semmit, ezért kérném tapasztalt kismamák tanácsát, hogy hogyan lehet különbséget tenni folyás és magzatvíz között. Nyilván nem a szagos, sárgás folyásról beszélek, hanem a szintelen szagtalanról. Illetve, az érdekelne, ki, mit tenne a helyembe? Köszönöm mindenkinek!
2011. máj. 29. 11:09
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam, mint Te. Kétszer is orvoshoz szaladtam-e miatt. Az orvos is megerősítette, hogy nagyon nehéz megkülönböztetni a bő folyástól a magzatvizet. Ilyenkor megnézik a méhnyakat hüvelyi uh-val, ill. a magzatvíz mennyiségét. Nekem is beszélt arról, hogy a fölső szakaszon fordulhat elő szivárgás. Szerinte ez nem gond, szinte kimossa a kórokozókat.

Azt mondta még el, hogy figyeljem meg, mikor tapasztalom ezt a folyást. Ha felkeléskor, az csak összegyűlik a hüvelyben és egyszerre távozik. Akkor valószínűbb a magzatvíz, ha emelésre, tüsszentésre, köhögésre jön ki ez a mennyiség.

De sajnos biztos tipp nincs, érdemes bemenni megnézetni.

Azt a tanácsot adnám még ezzel kapcsolatban, hogy érdeklődj utána, melyik kórházban alkalmaznak magzatvíz infúziót. Ez azért nem mindegy, mert sok kórházban indítják a szülést, ha csorog, máshol még hetekig benn maradhat a baba, mert pótolják körülötte a vizet.

Még két extra tanács: került a fürdést, elégedj meg a tussal, és ha együtt vagy apával, használjatok óvszert. Ezzel is csökkenteni tudod a fertőzésveszélyt.

2011. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha tapasztalnám, hogy bármi is folyik belőlem, gondolkodás nélkül mennék a kórházba.

Az se érdekelne, hogy hajnali 3 van éppen és fel kell az orvosomat kelteni ezért !!!

A gyerekem mindennél többet ér! Valószínűleg a terhes kismamák 90% ezzel ugyan így van.


21 hetesen nem normális, hogy folyik a magzatvized. Ez vetéléshez vezethet. Sajnos, csak 24. héttől tekintik élőnek a magzatot, ha elindul a szülés, az előtt nem tesznek semmit, akkor nevezik vetélésnek.

2011. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Éppen ezért írtam a magzatvíz infúziót, mert azt a 24. hét előtt is alkalmazzák.
2011. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is így voltam mint te! és orvoshoz rohantam! Azonnal megvizsgált! De azt mondta: ha nincs nyitva a méhszáj akkor nem folyik a magzatvíz! Meg akkor állandóan folydogálna, nem csak egyszer-egyszer! A vizsgálat után kiderült, hogy összeszedtem valami enyhe fertőzést,és attól van a folyásom (színtelen,szagtalan). De lehet szimplán a hormonváltozástól is! Nekem betadine hüvelykúpot kellett használnom (vény nélkül kapható a patikában elfogadható áron) 4 napig! És elmúlt ez a problémám! De mielőtt bármit is elkezdenél használni okvetlenül kérdezd meg a dokidat!
2011. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Ugyanez volt velem. Abba a szerencsétlen székesfehérvári kórházban 2 hétig riogattak a lüke orvosok, hogy szivárog a magzatvizem. 18. héttől voltam úgy, mint Te. Kértem, hogy valami teszttel nézzék már meg, de azt mondták, hogy náluk nincs ilyen. Szerencsére eredetileg debreceni vagyok, így 2 hét idegeskedés után eljöttem ide. Itt a Klinikán valami "páfrány-teszttel" 20 perc alatt megmondták, hogy nem magzatvíz folyik, hanem terhességi híg folyás az.

Egyébként a magzatvíz hasonlóan viselkedik a papíron, mint a sima víz. Tégy csak 1 csepp vizet az ujjad hegyére és cseppentsd rá wc- papírra. Láthatod, mennyire eláztatja az az 1 csepp is. Aztán töröld meg magad alul, és látni fogod a különbséget. A folyás, mégha bőséges is nem áztatja át úgy a papírt, mint a magzatvíz.

Én a helyedben még tennék egy kört a kórházban, és rákérdeznék erre a tesztre. Hüvelyváladékot kell hozzá venniük.

Nagyon szorítok neked azért, hogy mihamarabb megnyugodhass, és élvezhesd a babavárást!

Biztos nem lesz baj! Majd azért írj, hogy jutottál-e a kórházzal valamire.

Még szokták mondani a szivárgást jelző betétet, de én sehol nem kaptam anno(2008). Még a gyógyszer- és gyógyászati segédeszköz nagykereket is felhívtam és nekik sem volt, úgyhogy azt nem mondom, hogy járkálj azután. Esetleg hívd fel a helyi patikákat telefonon, hátha van nekik elfekvőben.

Borzasztó, hogy a mai világban az orvosok egy ilyen komoly kérdésre csak tárogatják a karukat...

2011. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt a betétet már tényleg nem lehet kapni, de nem is volt megbízható. Helyette elég lenne a lakmuszpapír is, de van olyan folyás, aminek a kémhatása megegyezik a magzatvízével, így az sem megbízható.
2011. máj. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
11:35-ös vagyok. Most is 39+6 hetes kismama vagyok, és hétre pontosan ennél a terhességemnél is előjött ez a vízszerű, bő folyás. Már most nem aggódtam miatta.
2011. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!