Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor-vizsgálat...

Terheléses vércukor-vizsgálat (8,3 mmol/L) után 24 órára kórházba fektetnek, mert ún. profil-vizsgálatot csinálnak. Az mit takar pontosan? újabb terhelést?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Én erről nem hallottam,nekem 8,4 lett és még sem fektettek be,csak el kellett mennem a diabetológiára és járok folyamatosan.Ott csináltak egy ún. tesztreggelit,ami áll egy éhgyomri vérvételből és egy reggeli elfogyasztása utáni másfél órai vérvételből.Meg előírták a diétát.Ennyi.
2009. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia nekem is magas volt a cukrom engem is befektetek a kórházba de engem először 1 hétre az alatt vízsgáltak ki cukorra,amikor haza engedtek otthon voltam 1 hetet utána ismét vissza kelet feküdnöm mert beindult a szívem de akkor már 5 hetet töltöttem bent amig meg nem császároztak.De szerintem az a vizsgálat amire te gondolsz az ugy történik hogy legalábis nálam így volt beálitották az étkezésem 180 g szénhidrátra,másnap reggeről vérvétel éhgyomorra,utána megreggelizel,1óra mulva ismét vérvétel,ez így folytatódik a tizorainál,ebédnél,uzsinál vacsinál,tehát 5-szőr szurnak meg étkezés előtt és 5-szőr étkezés után így nézik meg hogy lemegy e a vércukrod az étkezések után és így állapitják meg hogy hány gramm szénhidrát diétát kell tartanod.De nálam szó volt arról is ha nem csökken a vércukrom akkor sürgősségi császármetszés lesz még azon a héten.
2009. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7,9 lett, de nem fektettek be.

3 hetente jártam vérvételre, ott nézték az éhgyomrit illetve reggeli és tízória után 1 órával vettek vért.

Előtte való 24 órában kellet gyűjteni a vizelettet is.

2009. márc. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, nekem tbbször csináltak vércukor profilt, vércukrot mérnek éhgyomorra és mind az öt étkezés után 1 órával (más helyen előtte is nálunk nem)
2009. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!