Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átnéznétek a "babakelengye"...

Átnéznétek a "babakelengye" listámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy-két dolog már megvan, de nem akarok túl nagy hülyeségeket venni. Tapasztalt anyukák, kismamák átnéznétek, hogy jó-e ez így kb?

Előre is köszi!


Bútorok:

Kombi kiságy + kókuszmatrac 50 000 Ft

babakocsi hordozóval - Espiro Vector Air 3 in 1 90 000 Ft


Pelenkázás, fürdetés, ápolás

pelenkázó feltét 2 000 Ft

Johnson's táska, minden szükséges kozmetikummal 8 000 Ft

1 csomag (78 db) Pampers premium care newborn pelus - 1-es méret 2 500 Ft

1 csomag (72 db) Pampers premium care mini pelus - 2-es méret 2 500 Ft

Graco elemes orrszívó 8 000 Ft

10 db textil pelus 3 300 Ft

Biztonsági fürdető kiskád helyett 6 000 Ft

2 db kapucnis frottír türcsi 4 000 Ft

olló, fürdető szivacs, fésű 3 500 Ft

vízhőmérő 3 200 Ft


Altatás

2 matracvédős frottír lepedő 5 000 Ft

1 kókuszpólya + 1 hálózsák vagy 1 takaró 6 000 Ft

1 fejvédő 7 000 Ft

1 pléd 4 000 Ft

AngelCare légzésfigyelő 22 000 Ft

zenélő körforgó 6 000 Ft


Etetés

Tommee Tippee kézi mellszívó 9 000 Ft

1 db cumisüveg + cmisüvegmosó 2 500 Ft

2 db cumi 1 000 Ft

1 kiskanál 1 500 Ft

szoptatós párna 6 000 Ft


Nekem a szüléshez és utánra

Dianatal gél 30 000 Ft

eldobható bugyi (Bébé Confort) 3 500 Ft

Chicco gyermekágyas betét 2 500 Ft

melltartóbetét (Madela) 2 000 Ft

mellápoló krém (Avent) 2 600 Ft

2 db szoptatós melltartó 10 000 Ft

2 hálóing (mert csak pizsamáim vannak) 7 000 Ft

éjszakai betét - 2 csomag 1 000 Ft


Luxuscikkek, mert szeretnénk:-)

játszószőnyeg 9 000 Ft

kéz-láb lenyomatkészítő 2 000 Ft

Valami fali dekoráció 4 000 Ft

Kismama fotózás 20 000 Ft


Babaruhák - örököljük - szerintem nem sok mindennel kell kiegészíteni:-)


2011. jún. 1. 14:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

A Johnsons termékeket nekem sem ajánlották, helyette inkább Gabit használj. Bár én az első hónapokban tuti csak a gyógyszertári krémeket fogom használni! A lázmérőt nem láttam még a listádon, mi külön vettünk egyet a babának. Meg ha sokat viszitek majd kocsival és nincs lesötétítve az ablaka, akkor érdemes még egy árnyékolót is venni. Meg ha jól látom nincs a listádon párásító. Bár előre mi se vesszük meg, csak ha szükségesnek látjuk.

32 hkm

2011. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: az én porszívóm is bitang erős, de a orszivó annyira letompítja, hogy egyáltalán nem veszélyes. kipróbáltam:)

a 10 textilpelus kevés, ez enyém most 1,5 éves, 40nél tartunk.

a szoptatós párnát én kaptam, de 1-2 használat után félretettem, a saját párnámon vagy a fotelben, párna nélkül sokkal kényelmesebb volt.

2011. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új válaszokat is! Akkor ezt a porszívó dolgot még megfontolom:-) A lázmérőt csak kifelejtettem, 2000 ft-ért már rendeltem egy villámgyors digitális lázmérőt. A textil pelenkák száma pedig 20-ra módosítva:-)
2011. jún. 1. 15:15
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezted még, hogy hogyan tudnád csökkenteni a végösszeget:

Babakocsit biztos, hogy kapsz fele ennyiért, jó minőséget

én 900 ft-ért vettem 10 db textilpelust a tescoban

biztonsági fürdető helyett jó a kiskád is 2500ért

vízhőmérő van 400ft-ért is, és ugyanúgy mér

1 kiskanál 1500? 6ot kapsz 800ért!

melltartóbetétet is kapsz 700ft alatt, babylove és még senki nem panaszkodott rá, viszik, mint a cukrot!

mellápoló is van olcsóbban és a minősége is jó

szoptatós melltartó 5000? 2500ért is van!

pizsama tökéletesen megfelel

Persze, ha megteheted, hogy mindenből a drágábbat vedd meg, akkor szíved joga. Én is ezt tenném, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak.

2011. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

A fürdető már megvan, mert a kiskád egyszerűen nem fér el:-( Viszont akkor pelus és társai ügyben irány a Tesco;-) Ezeket az árakat a brendon honlapjáról és a vateráról szedtem

2011. jún. 1. 15:52
 16/22 A kérdező kommentje:
Ja, és a hálóinget kihúztam a listáról:-) Amúgy is utálom:-)
2011. jún. 1. 15:52
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

szoptatós melltartó van 600ft-ért is.Igaz kínais de a célnak megfelelő....Ugyan olyan mint a 2500 forintos.

Eldobható pelusból én csak a 2-es méretet ajánlom...

Ha esetleg kell egyes méret akkor majd vesztek ha szükség lesz rá.De valószínűbb a kettes méret.

A porszívós orrszívót ajánlom én is.

Fürdető szereket ne vegyél mert a doki ír fel receptre.Rá érsz még megvenni.

Mellszívót is felesleges venni mert lehet nem lesz rá szükséged.Nekem a védőnő mondta,hogy ha nem muszáj akkor ne vegyek mert feleslegesen ne szoktassam rá a mellem a fejésre...

Plédet én vettem itthonra egy kisebb méretűt meg egyet babakocsiba.

Babakocsit én is 40e-ért vettem.Szerintem felesleges annyiért venni,de te tudod.

Hálóinget egyet vettem én is meg egy pizsamát,az első napokra éjszakára,aztán melegítőnadrág is megteszi meg egy póló is....:)

Vízhőmérő a tescoban talán 400 ft:)

Az ágyba pedig írtad a fejvédőt meg takarót meg ilyeneket..Ezeket mind meg lehet venni egy csomagban 10 ezerért kb. Az enyém 11e volt és volt benne párna,takaró,fejvédő,baldachin.

Kb ennyi jutott eszembe nekem is,ha valami eszembe jut akkor még írok.

2011. jún. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Ami felesleges szerintem:

Johnson's táska, minden szükséges kozmetikummal 8 000 Ft (adnak a kórházban is ilyen tusfürdőt, majdnem minden babát kiüt, a legjobb a gyógyszertári cucc, majd felírják)


Graco elemes orrszívó 8 000 Ft (nem nagyon szívnak, inkább porszívós, arianna márkájút javasolnék)


2 db kapucnis frottír türcsi 4 000 Ft

Inkább textil pelus anyagút, azzal könnyebben törölgetni a hajlatokat. egy ilyet, egy olyat :)


vízhőmérő 3 200 Ft

Kb 2szer használnád...


1 kókuszpólya -sztem nem kell


Viszont: hálózsákból nem árt egy váltás. :) csúnya helyekre bír menni a kaki néha :)

Takaró: ovis méretet vettem, nem a legolcsóbb helyen fejvédővel együtt 8000-ért.


Zenélő körforgó: ha teheted, vegyél távirányítósat, aranyat ér. Ha épp elvan vele a baba, te meg főznél, nem kell odamenni, nem lát, kibír még 5 percet. :)


eldobható bugyi (Bébé Confort) 3 500 Ft

Mit tud ez a bugyi, hogy ennyibe kerül? Gyógyászatiban 5 darabosat vettem 590-ért.


játszószőnyeg 9 000 Ft

A mostani anyáklapjában van akciós kupon egy tiny love-ra, szerintem nézd meg :) Lehet, hogy luxus cikk, de nekünk egy időben reggelente plussz egy óránk volt miatta (aludni, együtt lenni,s tb)


A dianatal gélhez nem tudok hozzászólni, nekem császárom volt... Most nem tudom mi lesz,de max málnalevél teára ruházunk be. :)


Talán még a tenabetét olcsóbb, én legalábbis 1500ért vettem.

De te tudod, mit engedhettek meg.


U.i.: A babakocsi kagylóüléses, sosem venném meg... De Te tudod. Mikor jön a baba?


kellemes babavárást! Könnyű szülést!

2011. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Októberi lesz a baba. Csak nem egyszerre akarok mindenért rohanni.

A türcsi, vízhőmérő, kozmetikai cumók tanácsok megfogadva:-) Módosítom is a listámat:-)Még pár ezer minusz:-))) Az a bugyi amolyan passzos rövidnaci, stabilabbank tűnik, mint a többi. Azt a játszószőnyeget néztem pont, amihez a kupon is van:-) Sajna így ennyi... A babakocsihoz van mózeskosár is. Az igazat megvallva azt és a kiságyat már megvettem. Azért emellett döntöttünk, mert nem találtam ennél könnyebb mózeskosaras babakocsit és a 3.-ra kell felcipelnem, ezt a fajtát meg sajnos nem lehet kapni mostanság használtam, pedig folyton böngésztem a hirdetéseket:-( Ágynemű helyett nem jó a pólya? Arra gondoltam, hogyha pólyaként nem szereti, takarónak még akkor is jó..

2011. jún. 1. 17:40
 20/22 anonim ***** válasza:
az enyém egyszer volt pólyában, egy óráig, végig üvöltött, viszont mikor levettem róla, azonnal elhallgatott, tök boldogan csapkodott, rúgkapált. nekem a pólya kínzásnak tűnik, miért kell kötöztt sonkát csinálni a gyerekből? (tudom, hogy van aki szerint hasznos, ez csak az én véleményem).
2011. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!