Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet alacsony a PLt...

Mitől lehet alacsony a PLt (trombocita ) értékem?

Figyelt kérdés

16 hetes vérvételen derült ki, h a trombocita szám( PLT) nagyon alacsony. 1 hónapja még 157g/ l volt most már csak 114g/l. Normál tartomány 150-450ig van.

Mi okozhatja és mit lehet tenni ellene?


Holnap reggel megyek a háziorvosomhoz, de aki járt már így várom a tapasztalatokat.


2011. jún. 2. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos azt mondja o.k., akkor is indokolt lesz a gyakori vérvétel. Nem vagyok orvos, nem is akarok butaságokat írni, hogy ijesztgesselek, de amit tudok, hogy figyelni kell rá.
2011. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Pont ez van nálam is, bár én épphogy elmaradok alul a határértéktől. De meg kell ismételni hétről-hétre. A terhesség alatt a vér hígul, és ezt a vérlemezkék száma mutatja. Kóros szám alá,ha nem mész,nem lesz baj!

37+1 hkm

2011. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Voltam háziorvosnál és ő azt mondta, akkor lesz gond, ha 90 alá megy. Abban maradtunk a védőnőmmel, h 3 hét múlva csináltatunk egy vérképet. Remélem nem lesz semmi gond.Mondjuk nem nyugtatott meg egyáltalán a háziorvosom.
2011. jún. 3. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! 2. vagyok!

Az előző leletemen 141000 az értek, a mostanin 121000! Tehét szépen csökken. Hétfőn megint vérvétel. A dokim azt mondta,h semmi ok az aggodalomra, nem vészes...Csak oda kell figyelni,és ellenőrizni kell! A szülésig mindenképp!

2011. jún. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó4

Jah én úgy tudom,hogy 50ezer alatt van szükség hematológus segítségére...az fölött nincs gáz. Ráadásul ezek a határértékek nem a kismamákra vonatkozó értékek! Engem megnyugtatott a dokim, tényleg ne aggódj!

2011. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Próbálok nem idegeskedni rajta, de azért nem vagyok nyugodt. Remélem nem lesz alacsonyabb, de természetesen rendszeresen fogjuk ellenőrizni.
2011. jún. 5. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!