Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhesség? Első...

Második terhesség? Első babámmal semmi probléma nem volt, elsőre "összejött" és végig nagyon jól "viselkedett". Most derült ki, hogy érkezik a tesó (tervezett). De annyi rosszat olvasok itt, hogy mennyien elvetélnek. Ez tényleg ennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Az első terhességemet szinte végig rettegtem, mert hiába volt minden rendben, féltem, hogy egyszer csak gond lesz. (elvetélek, kiderül, hogy probléma van, koraszülök, meghalunk stb. :( )

Most ismét kezdődik a rettegés, a féltés. Csak elevitet szedtem az első babámnál is és félidőben kellet magnéziumot, semmi extra.

Most is szedek elevitet, eszek gyünölcsöt, igyekszem kiegyensúlyozottan enni. Anno végig dolgoztam a 9 hónapot, nem feküdtem.

Lehet valami feltevésbe bocsátkozni ezzel a korai vetéléssel kapcsolatban? Tehát, hogy akinek nehezen jött össze (pl. gyógyszerrel) annak jobban is kell vigyáznia magára, vagy van valami "hajlam"?

(Senkit nem akarok bántani, de így a 4. héten már az aggódás elemészt! És nagyon-nagyon sajnálom, aki valaha is vetélt!)


2011. jún. 2. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sajnos volt benne részem. Első terhességem az első hónapban összejött, a vizesedést leszámítva teljesen probléma mentes volt, és 2 hét túlhordás után egy gyönyörű kisfiam született. 1,5 évvel később a 2. próbálkozós hónapban terhes lettem de a 9. héten elvetéltem. A műtét sem úgy sikerült ahogy kellett volna, nagyon nehezen épültem fel. Lelkileg is a padlón voltam. Aztán rá 4 hónapra, szintén az első hónapban megfogant a 2 babánk. Vele is problémamentes volt a terhességem eleje, bár veszélyeztetett terhes voltam. A 38. héten született meg a kislányom programozott császárral.

Én is azt hallottam, hogy a 2. terhesség sokaknál vetéléssel végződik, de nem szabad erre gondolni. Úgy kell belevágni, hogy nem lesz semmi probléma!!!

2011. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első babám első hónapban összejött,rendben zajlott a terhesség egy pici gondot leszámítva,szülésem nehéz volt,császár lett a vége! Második baba a második hónapban sikerült de a 6ik héten elvetéltem,majd amikor újra úgy döntöttünk,hogy újra megpróbálkozunk a babával,ismét első hónapban sikerült és eddig semmi gond nem volt! Most vagyok 18+3 hetes!
2011. jún. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor én pozitív példával szolgálok:2 babát szültem(vetélésem egyáltalán nem volt,szerencsére),mindkettő az első próbálkozásra jött össze,igaz,a 12 hetet végighánytam,de sebaj.A terhességeim rendben voltak,mindkét gyerkőc gyorsan,komplikációk nélkül született(még gátmetszésem se volt a 2. babánál).Most startolunk a 3. babára,és őszintén mondom,bennem csak pozitív gondolatok vannak,a terhességgel,a babával,és mindennel kapcsolatban.Kívánom,hogy Nálad is így legyen.
2011. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Nem mondta esetleg az orvos, hogy miért ilyen gyakori a 6. héten történő vetélés? Akkor érdemes a 6. hét után menni először az orvoshoz? (És akkor egy esetleges csalódást megúszunk?)

Terheltebbek vagyunk és amiatt lehet vetélés a 2. babánál?

Utolsó válaszoló: aranyos vagy, és én is igyekszem nem emészteni magam, de folyton beúszik a tudatomba a félelem... Te tudtál ugyanúgy élni mint az első babát mikor vártad? Tehát tudtál úgy pihenni, enni?

És nagyon aranyosak vagytok, hogy ezt a kényes témát ilyen nyitottan megosztottátok! Köszönöm szépen!

2011. jún. 2. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, ugye minden rendben volt? :)
2020. okt. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, minden rendben volt! :) Végül a 39. héten született egy 4200 g-os kisfiú! ;)
2020. okt. 31. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
De jó :) gratulálok!
2020. okt. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!