Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Mikor menjek...

Mit tegyek? Mikor menjek Afp-re? Meddig érvényes a vérvételi beutaló? Tegnap adta a védőnőm, de valószínűleg csak hétfőn megyek. Akkor még jó lesz? Elfogadják a beutalót?

Figyelt kérdés
Ma megyek dokihoz, és tegnap a védőnőm ideadta a vérvételi beutalókat a 16hetes AFP-re...és amire még akkor kell. Védőnőm azt mondta h elég jövőhét hétfőn mennem a vérvételre, akkor leszek 16hetes és 3 napos. Viszont a dokim szerint picit nagyobb terhes vagyok, így szerintem már a héten, vagyis pénteken elküld. (akkor leszek 16hetes pontosan. De itt több helyen azt olvastam h a legjobb ha már jócskán benne vagyok a 16.hétbe, mint az h épp betöltöttem. Ráadásul kicsit le is betegedtem ma, érzem h a náthát elkaptam a kislányomtól...így valószínüleg tényleg jobb ha hétfőn megyek. De mondom...lehet h akkor már 16hetes és 6 napos leszek.
2009. márc. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A beutalók sokáig érvényesek maradnak (asszem 1 honap), ugyhogy emiatt nem kell aggodnod.

És szerintem böven elég a hétfö, éppen jó idöben mész majd.:)

2009. márc. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Akkor ma megbeszélem a dokimmal is!

Szép napot neked!

2009. márc. 18. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 16hét+6 naposan mentem AFP-re , és jó lett az eredmény , pedig az ultrahang szerint már egy héttel nagyobb volt a baba , de a doki azt mondta , hogy pár nap nem számít.
2009. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az AFP-re a beutalót a nőgyógyász adja, ő számolja ki az időpontot is, hogy mikor kell ez a vizsgálat.

A védőnő csak a májgyulladás, a toxoplazma és a WDRF beutalót adja, ami szintén kell, mert együtt veszik le.

Neked a védőnő adta az AFP-re is?

2009. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az AFPt amúgy is a 16-18. héten írja a gondozási protokoll, a gond inkább abból szokott lenni, hogy előbb veszik le a vért, mint kéne. A beutalókat nekem is a védőnő hozza el a CSNKból, amit ő kér el a dokitól a nevemre kiállítva. Így a leletein a vérellátóból a CSNKba mennek, közvetlenül a védőnő kezébe.

De ez biztos városonként más és más rendszer.

2009. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!