Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Használt Cargo babakocsi,7...

Használt Cargo babakocsi,7 éves. Érdemes lenne megvennem, vagy inkább keressek "frissebbet"?

Figyelt kérdés

A héten a fodrászom ajánlott egy 7 éves Cargo babakocsit, amit még az ő kisfia használt. Elvileg jó állapotban van, mosható rajta a huzat, stb... (Még nem láttam, épp ezért is kérdezem, hogy érdemes-e vele foglalkozni, mert nincs kedvem/erőm veszélyeztetett terhesen potyára elbumlizni Újpestre.)

Mózeskosárral és bébihordozóval adná 10.000 ft-ért.


Valójában a babakocsi kora aggaszt, hogy mennyire ehette meg az idő, illetve hogy a bébihordozó ami autóba szerelhető, jó-e még (úgy tudom, változtak a jogszabályok, és nem tudom, a 7 évvel ezelőtti szabványhoz képest milyen lehet).


Ti megnéznétek/vennétek? Vagy inkább keresnétek fiatalabb kocsit drágábban?


2011. jún. 4. 19:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne vedd meg màrmint én nem venném meg màr az ki van feküdve màs baba àltal az nem jo.
2011. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bár én ingyen kaptam a két gyereket kihasznált kocsit, eszembe se jutott olyan, hogy kifeküdték volna. Nagyon jó állapotban volt/van. Ja mindkét gyereknél 3 évig használta.

Nem tudom milyen messze kéne menned és mennyire vagy veszélyeztetett, de én megnézném, ha más nem képet kérnék róla mailon, de inkább meg kéne lesned milyen állapotban van.

2011. jún. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
szerintem ne vedd meg
2011. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kérj róla egy képet először, ha nem tűnik nagyon lelakottnak, akkor nézd meg. Ha elmész megnézni, akkor alaposan vizsgáld át, mert én egyszer majdnem megjártam egy használt babakocsival. Elmentem megnézni, ránézésre jónak tűnt, nem ellenőriztem le, de az utolsó pillanatban úgy gondoltam, hogy kipróbálom, hogy hogyan is kell dönteni és ültetni a háttámlát, és kiderült, hogy nem lehet felültetni, mert valami bizgentyű nem jó rajta. Mondtam, hogy kösz, inkább nem viszem el.

Úgyhogy amikre figyelj:

- kerekek - rendesen lehet-e fékezni stb.

- összecsukás, szétnyitás

- huzat - nincs-e valahol kiszakadva

- tologasd, próbáld ki milyen tolni

- napernyő - hogy lehet állítani

- háttámla dönthetősége - hogyan kell, egyáltalán lehet-e

- mérd le (befér-e a kocsitok csomagtartójába - ha van kocsitok)

Nagyjából ezek a szempontok, amik nagy részét egy új babakocsinál is érdemes megnézni.


A hordozót is meg kéne nézni. Először is, hogy rajta van-e még a címke, mert különben megbüntethetnek. Ha rajta van, akkor meg leellenőrizni, hogy használható-e még.

2011. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem igazán tesz jót nekem az utazás, asztmás-epeköves kismama vagyok... viszont 10.000 forint gyakorlatilag "potom" összeg egy babakocsi-mózeskosár-hordozó együttesért.

Holnap kérek képet róla, hátha, bár egy kép úgysem mond túl sokat, hisz nem tudhatom, mikor készült...

2011. jún. 6. 18:14
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret, szerintem keress újabbat!Vannak olcsóbb márkák mint pl, baby point, top rider, pierre cardin, melyek közül biztos találsz kedvező áron szettet használtan.Ajánlom a vaterát és a teszveszt.
2011. jún. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 1 gyerek használta csak és szép állapotú akkor vedd meg. Mi is olyan gyerekülést és babakocsit használtunk ami régebbi típus mert ajándékba kaptuk és senki nem kötött bele, pedig rendőr is nézte egyszer a gyerekülést hogy be van e kötve és az pl 6 éves.
2011. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy hány éves ha csak 1 gyerek használta és jó állapotú nyugodtan vedd meg.
2011. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

végülis hogy döntöttél? elmentél megnézni?

2011. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok, ha nem gond. :)

Hogy döntöttél?

2011. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!