Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudtam hany hetes terhes...

Nem tudtam hany hetes terhes vagyok azt mondtak uh-n pontosan megmondjak, az uh-s doki azt mondta 5hete csinaltam, a nögyogyasz pedig mikor megnezte a papirom azt mondta 8het es 4het mulva mehetek 12heti vizsg. Ra, bizhatok benne hogy az a 8. het jo?

Figyelt kérdés
uh-n CRL 1.29 volt,es mar szabajos szivhangja volt
2009. márc. 19. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. Mit csináltál 5 hete???

A CRL megfelel egy 7-8 hetes magzat nagyságának. Szerintem bízhatsz a nődokidban.

2009. márc. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
szo szerint azt mondta az uh-s doki hogy 5 hete csinaltam a babat,miert mondott mast mint a nödokim,nem ertem,neki is tudni kellene a meretekböl nem?
2009. márc. 19. 11:40
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Bocsi, de én sem igazán értem a kérdést.(5 hete csináltad?!)

Ha arra gondolsz, hogy a 1,29-es CRL hány hetes babára utal, akkor szerintem kb. 7-8 hetes.

Nekem 8 hetesen volt 14 mm a kislányom.

26 hetes kismami

2009. márc. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Érdekes megfogalmazás egy dokitól,hogy "csináltad" a babát.
2009. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
en is neztem a mereteket es a nödokim alitasa felel meg neki,hat en is meglepödtem az uh-n,miert mondta?
2009. márc. 19. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor elmentem 12 hetes uh-ra azt mondta a doki, hogy ez a baba még csk 11 hetes jőjjek vissza 1 hét múlva. De a további vizsgálatok ugyanúgy az utolsó mensi szerint számítva voltak. Szülni is időre szültem.

Ha azt monta, hogy 5 hete csináltad, akkor a mensitől számítva az már kb 7 hetes. Szóval nem áll messze a 8 héttől.

2009. márc. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Ha úgy vesszük, akkor a hét hetes terhes nőben csak egy 5hetes manóka van, mert ugye az utolsó menzi első napjától ketyeg a terhesség, de csak 14. nap körül van PÉ, így a dokid a manód fogantatásának idejére célzott az 5hete csináltaddal, bár érdekes, hogy így mondta. Tehát valójában mind a ketten jót mondtak, pár nap eltéréssel vannak a méretek alapján.

Sok boldogságot.

2009. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászóló gondolatmenete tök logikus!

Mindemellett nekem az utsó menzesztől számítva 12. hét 5. napján mondta azt a doki, hogy most értük el a 12. heti méreteket. Ergo kicsit le volt lassulva a baba fejlődése az átlaghoz képest, de ezt később be is hozta.

Általában az utolsó menzesz szerinti kormeghatározást szokták elfogadni.

2009. márc. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szoval egyertelmü hogy 8hetes körül lehetek a meretek alapjan,enenk örülök ennyivel is elörebb vagyok
2009. márc. 19. 12:02
 10/13 anonim ***** válasza:
CRL 1.29 ezt hol olvastátok hogy ez 7-8 hetes terhességnek felel meg???? Nekem 5 hetesen volt ekkora. 6 hét 1 naposan CRL 6 mm, 7 hét 1 naposan CRL 14 mm. 8 hetes még semmiképp sem vagy, 5 hetes leshetsz a méretek alapján!
2009. márc. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!