Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dolgoznátok még a helyemben?

Dolgoznátok még a helyemben?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes terhes vagyok, és a méhlepény teljesen fedi a méhszájat. Azt mondták, ez még feljebb mehet, de az is lehet, hogy vérezni fogok. Külföldön egy gyárban dolgozok, és elég nehezen viselem. Még 11 hetet kéne ledolgoznom, de fogalmam sincs hogy fogom bírni. Két szünetet kapok, ami alatt nem túl sok folyadékot tudok inni, és már volt, hogy kiszáradtam, be is lázasodtam. Két műszakban dolgozok, a reggelessel nincs bajom, mert délután még bepótolom a folyadékhiányomat, viszont estére már mindenem fáj, pihenni nem tudok itthon, 2 éves gyermekem sok erőt elvesz. Délutános műszakból este 11-kor érek haza, inni éjjel már nem iszok, igaz hogy egyből le tudok pihenni, de reggel meg hajnalban kelek a fiunkhoz. Mire eljön a délután, már fáradt vagyok, eleve úgy megyek dolgozni. Fizikai munkát végzek, illetve állva csinálom, a hátam és a lábaim nagyon nem bírják. Sokszor kiabálnak velem, ha ki akarok menni pisilni, pedig ritkán van ilyen, hogy nem bírom szünetig, egy héten 1szer. Volt már, hogy azért csesztetett a főn9k9m, hogy pakoljak fel vállmagasságba 15 dobozt, mire mondtam, hogy én nem tudom megemelni és azért üvöltözött, meghogy az nem nehéz. Csak 6 kilós dobozok voltak, nem a 20 kilósak amit amúgy szoktunk rakosgatni, de nekem nem ment és kész. Félek, hogy hogy fogom bírni, mert a java még csak most jön. Ti mit csinálnátok? Ha nem megyek be dolgozni, akkor nem kapok bizonyos támogatásokat szülés után, férjem ezen aggódik. Én meg már alig bírom.
2011. jún. 6. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Táppénzre nem tudsz elmenni?
2011. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem kapsz bizonyos támogatásokat? A munkahelyedtől? Mert ami az államtól meg a TB-től jár az jár mindenkinek függetlenül a munkahelyedtől.

Menj táppénzre!

2011. jún. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok, mert a támogatást kereset alapján számolják. a táppénz meg szinte semmit nem fizet, ha egyáltalán kapok, mert az én cégem nem fizet egy hétnél több táppénzt, a kevés munkaviszonyom miatt (kisfiammal itthon voltam 2éves koráig, de csak 9 hónapot lehetett volna) pedig az államtól nem kapok egy héten felül... Szóval épp ez a baj, hogy tényleg végig kéne dolgoznom azt a 11 hetet becsülettel. Vagy munka és több támogatás szülés után, vagy nem dolgozok, de akkor kevesebből élünk.
2011. jún. 6. 09:29
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt külföldön nem jár "gyes" alanyi jogon. Ha ledolgozol bizonyos időt bizonyos minimum keresettel, akkor kapsz egy évre maximum. Utána visszamehetsz dolgozni. A táppénzt sem kapod puszira mert van munkaviszonyod, megvan, hogy mennyit mire. Itt nem számítok veszélyeztetett terhesnek, mert itt nincs ilyen titulus, ugyhogy...
2011. jún. 6. 09:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Elég szomorú ez a helyzet. Én inkább élnék kevesebből, mint hogy a babám életét kockáztassam, ahogy olvasom elég megterhelő ez a munka.
2011. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos a pénz az úr, de ha meg tudtok valahogy élni, akkor ne dolgozz tovább. A babád most mindennél fontosabb, és az ő egészsége a lényeg, nem a munka. Persze, ha anyagilag nem jöttök ki, akkor meg kell fontolni a dolgot.
2011. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, elég elkeserítő. Folyton azért aggódok, mi lesz ha bevérzek, ráadásul elég sokszor vannak fájdalmas keményedéseim, görcseim, ami nem normális ilyen korán. A hátfájás meg néha majdhogynem kibírhatatlan. Férjem azt mondja, az én döntésem, de nem nagyon "örülne" neki, ha abbahagynám a munkát. Ő jól keres, itteni viszonylatban is. Mellette kapunk támogatásokat a fiunkra is, csak ugye kiesne amit én keresek, a második babára jóval kevesebbet kapnánk amíg nem mennék vissza dolgozni ismét. Tehát egy évig kiesne az a pénz és mindez csak pár héten múlik most. Mindig mondogatom, hogy még egy kicsit bírom, de múlt héten úgy kísértek ki, mert totál rosszul lettem bent. A szívemmel is sajnos vannak bajok, én meg folyton stresszelem magam bent. A rosszullét óta konkrétan gyomorideggel megyek be, hullaként jövök haza, a fiunk csak rám marad, mert férjemmel váltjuk egymást a kapuban, a háztartást, főzést, még munka után vagy előtt oldom meg, és a férjemet sem hanyagolom el. Bocsi, hogy ennyit írogatok, de totál kivagyok.
2011. jún. 6. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Pár hééét? 11 hét az nem kevés! Örültem, hogy a 32. hétig tudtam dolgozni. Abból is az utolsó kettő már kínszenvedés volt. Pedig leányálom a tiédhez képest. Szerintem magyaro-n simán veszélyeztetett terhesnek számítanál és nemhogy nem járhatnál dolgozni, de otthon kéne feküdnöd jobbik esetben. Szerintem ne játssz a babád életével! Nagyon sok az a 11 hét és hidd el, egyre csak kevesebb energiád lesz!

33 hkm

2011. jún. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálam is teljesen fedte a méhlepény a méhszájat, én a 19. héten vérzéssel kórházba kerültem, aztán onnantól szigorú fekvés és így is megszületett 29 hétre a lányom.

Minden jót kívánok neked és ha tudsz pihenj!

2011. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!