Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül kb az abortusz...

Mennyibe kerül kb az abortusz és mennyi idő alatt csinálják meg?

Figyelt kérdés
2009. márc. 19. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Szerencsére nekem még nem volt benne részem, de pár infót tudok mondani. Az összege kb 25.000 és 30.000 FT között mozog. Egy délelőtt alatt megcsinálják neked.

Bemész a kórházba, helyeznek fel vmilyen tágítót majd másnap ismét visszamész és akkor megcsinálják a "műtétet".

2009. márc. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap alatt megvan, nem kell visszamenni!!! /Nem tapasztalatból mondom én sem, csak kh-ban dolgozom./
2009. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
Kb annyiba kerül amennyit ide leírtak, de ne kerüljön rá sor. Egyébként hozzá lehet jutni abortusz tablettához is, az egy picit olcsóbb, de kb 95%, hogy maradéktalanul végbemegy az abortusz.
2009. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Abortusztabletta? Erről még nem is hallottam? Hol lehet ilyenhez hozzájutni?

(Nem mindha aktuális lenne, csak nem tudtam h van ilyen is és érdekel)

2009. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Abortusz tabi?erről még én sem hallottam.egyébként tényleg 30ezer ft az ismerősömnek csináltak és 1 délelőtt alatt megvolt... csak azóta depis szegény :s
2009. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az abortusz-tabletta még nem gyűrűzött be Magyarországra. És tegyük hozzá, hogy az csak a terhesség igen korai szakaszában használható.
2009. márc. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusztablettàt ( RU-486) néhàny liberàlisabb nyugat-europai orszàgban hasznàljàk, Magyarorszàgon még nem engedélyezett.

A terhesség 7. hetéig lehet hasznàlni. Mint ahogy a " normàl abortuszt" megelozo esetben, itt is tobb megbeszélés utàn elmész az orvoshoz, aki odaadja neked a két tablettàt, az egyiket elotte be kell venned. Azt hiszem màsnap a màsikat, ez igen eros méhosszehuzodàsokat okoz, igy elvetélsz. Kis ido mulva ujra vissza a dokihoz, aki uh val ellenorzi, minden tàvozott-e.

Fizikailag kevésbé, lelkileg annàl inkàbb megterhelo, mint egy muszeres abortusz.

Baràtnomnek volt ilyen gyogyszeres abortusza tavaly, innen tudom...:(

2009. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Hmm... Én sajnos sokat foglalkoztam anno Magyarországon betiltott/kitiltott/várólistán álló szerekkel, és egy abortusztablettáról tudok, RU-486 tartalmúról. Az utolsó vérzés első napjától számított 5, maximum 7. hétig lehet alkalmazni, LEHET utána is, de akkor már csökken a hatása. Miután bevették ezt a szert, megáll a progeszteron termelődés, vagyis nem jut táplálékhoz a beágyazódott embrió, elhal. Így önmagában az esély a magzat elvetetésére 60-70% körül mozog. Ezután be kell venni egy prosztagladin nevű szert, ami olyan erős méhösszehúzódásokat idéz elő, ami ahhoz kell, hogy kihajtsa az elhalt magzatot. Ezzel éri el a közel 95%-ot.

Egyet mondhatok: ezt a fajtát soha nem fogják engedélyezni se Mo-n, se más normális európai országokban, mert túl nagy az esély a kismama károsodására/halálára. A gyógyszer sok esetben olyan fokú és olyan hosszan tartó vérzést okozott nőknél, hogy szimplán belehaltak. A másik oka pedig az, hogy sokaknál nem idézte elő a 'kívánt' abortuszt, így a kémiai mellett el kellett végezni rajtuk egy fizikai terhességmegszakítást is, magyarán feleslegesen terhelték túl a szervezetüket méreggel, mert az embrió megmaradt. Harmadik oka: olyan vegyületeket tartalmaz, amik megtízszerezik, megszázszorozzák a mellrák kialakulását. Negyedik ok: sokan voltak olyanok, akik hiába szedték be a két szert, megmarad az embrió, mégse mennek fizikai magzateltávolításra, így a születendő gyerek 99%, hogy valamilyen betegséggel jön a világra.

Félreértés ne essék, egyáltalán nem vagyok abortusz-ellenes, én azt vallom, ahova nem várják a babát, annak jobb meg se születnie, mert ő fogja megszívni a legjobban. És balesetek a védekezésnél pedig bárkinél előfordulhatnak, hülye az, aki ilyeneket vág más fejéhez, aki baleset miatt teherbe esne. De ismerve a gyógyszer és mellékhatásait, azt javaslom, ne is beszéljetek/beszéljünk itt róla. Hamarosan Amerikában is ki fogják vonni a forgalomból (ha még nem tették meg eddig). Ja, és nem utolsó sorban: sokkal drágább az egész hercehurca, mint egy 'egyszerű' fizikai magzateltávolítás.

2009. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly júniusban volt, "friss" a tudásom

Ha nem szültél akkor három nap kórház: első nap tágító(aminária) felhelyezése, második nap vákuum, harmadik nap reggel ha nincs semmi bajod haza is engednek. Tévedés, hogy laminária után eljöhetsz, ugyanis beindíthatja a vetélést, és akkor azonnal műtenek.

Ha szültél, akkor egy vizsgálat, és amíg sorra nem kerülsz vagy, a műtőben altatnak, és fokozatosan kitágítanak és aztán vákuum.

Mind a két esetben 15perc a műtét. szült nőket hazaengedik pár óra után kísérővel.


Az abortuszhoz vezető út: doki beutal laborra vércsoport miatt, meg a családvédelmishez, akinél kétszer kell találkoznod, két hét különbséggel, hátha meggondolod magad. Ő ad egy csekket 28800ft, ha nincs valami ami miatt könnyítést adhat, meg engedélyt, hogy mehetsz a műtétre.

És az időpont kérése a kórházba a műtétre.

2009. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha van már gyereked,akkor 1 nap,reggel bemész,este kijössz.Ha nem fontos elvetetni,inkább meg kell tartani a babát,mert a műtét után még a lelkiekben nem gyengébbek is megbánják!Egyébként,ha gyesen vagy,akkor 30000Ft körül,ha gyereked van talán még kedvezményt is adnak!
2009. márc. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!