Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mélyen tapadó lepény. Tapaszta...

Mélyen tapadó lepény. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ma voltam a 18 hetes UH-n. Igaz 19 hetes vagyok, de tudott róla a doki, hogy 1 héttel csúszok. De nem is ez a fontos. Azt írta a papíromra, hogy placenta fundusban, melyen tapadó. Teljesen a frászt hozta rám. Ez a harmadik baba, szóval nem vagyok kezdő, de mégis meg ijesztett ezzel a mondattal. Elrendelte a 24 órás pihenést, nuku szex, nuku emelgetés, de még takarítani sem lehet. OK megértem, hogy bármikor leválhat és elvérezhetek, de hogyan lehet ezt kibírni? Két gyerek, meg egy férj mellett. 4 hét múlva újabb UH, hogy változott- e a helyzet. Olyan kismamák, anyukák válaszait várom, akik ilyen, vagy hasonló helyzetben vannak, voltak. U.I: picivel minden rendben, nagy rá az esély, hogy kislány. Bocsi, ha hosszú lett
2011. jún. 8. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyen tapadó lepényem van hátúl a méhfalon. Nem tudom neked hol helyezkedik el. Elvileg ez majd feljebb fog menni,ahogy telik az idő. Ez 3 hete volt,1 hét múlva megyek dokihoz és remélem már változik a helyzet. Sexuális élet terén nagyon óvatosnak kell lennünk,de nem vagyok eltiltva,és teljes pihenésre se ítélve. Hát nem is tudom mi lenne velem egy 4 éves örökmozgó mellett.
2011. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nekem is épp ez a gondom, hogy egy két és fél, és egy öt és fél éves gyereknek, hogyan magyarázzam el, miért henyélek egész nap?
2011. jún. 8. 18:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy most 15.hetes és 3 napos vagyok.
2011. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mennyire van mélyen, ha byízol a dokidban, hallgass rá! Nekem a 4. babával tapadt mélyen a lepény. Csak uh-n látszott, semmi gondot nem okozott (se vérzés, se barnázás), így a dokim semmitől se tiltott erl, csupán több pihenést (nem fekvés) rendelt és figyelmeztetett, hogy ha bármi gond van (vérzés), azonnal kórház. A gyerekeket, háztartást ugyanúgy elláthattam, dolgozhattam a kertben, csak odafigyelve... és nálunk a szex se volt tiltva.

Próbálj tényleg pihenni, amennyit csak tudsz, a nem túl nehéz dolgaidat azért apránként elvégezheted... Remélem, minél hamarabb feljebb húzódik az a placenta, mert pl. az enyém csak a 32. hétre került jó helyre...

2011. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A férjem még meg is érti, de nem vagyok az a nyugodtan ülő fajta. Bár trombózis veszély miatt sokat pihenek így is, de feküdni nem bírnák egész nap.
2011. jún. 8. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyen van és részben fedi is a méhszájat. Érdekes módon engem a doki semmitől sem tiltott el, csak mondta a 4 hét múlva esedékes kontrollt. Felhívtam a védődőt és ő is csak azt emlegette hogy 4 hát múlva már bőven feljebb kerülhet a lepény. Megkérdeztem hogy ha muszáj megemelhetem-e a lányomat aki 17 kg, nem ellenezte csak semmit ne vigyek túlzásba. Amúgy számomra is kivitelezhetetlen hogy kíméljem magam, ráadásul a 4. emeleten lakunk. Én nem is parázok hiszen amúgy ki nem derült hogy mi van minden nap tornáztam is Rékára, és nem lett belőle semmi...
2011. jún. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
irigyellek, hogy ilyen pozitívan állsz hozzá. Talán, ha nyugodt, higgadt fejjel végig gondolom, bennem sem lesz ez a frász. De állandóan arra gondolok, hogy mi lesz, ha megtörténik a baj. Anyósom járt így 17 éve a legkisebb fiával, a 30. héten. Hála égnek nagyobb baja nem lett a gyereknek, "csak" a szeme károsodott az inkubátorban. De műtétekkel helyrehozták.
2011. jún. 8. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de szakmabeli vagyok és olyan nincs, hogy a fundusban tapadó lepény (ami ugye a méh teteje, azaz fent van) mélyen legyen.

Biztos rosszul írták a papírra.

A pihenés biztos, hogy fontos és a mélyen tapadó lepény lehet igaz, de akkor az vagy a mellső vagy a hátsó falon helyezkedik el.

Biztos, hogy legközelebb már feljebb megy.

Tudom, hogy addig is nehéz megoldani a teljes ágynyugalmat, de azért kíméld magad és tényleg kerüljétek az együttlétet a pároddal.

Ha nem okoz vérzést, akkor biztos, hogy nem lesz gond (van, akit emiatt hónapokra befektetnek a kórházba, és pont a vérzés miatt derül ki a mélyen tapadó lepény.

Nekem is az volt a 16. héten, de a 19. hétre már feljebb is ment, de nem érte el a méhszájat, így nem voltam eltiltva semmitől.

Jó lenne tisztázni azt is a dokiddal, hogy eléri-e, vagy esetleg fedi a méhszájat a lepény.

(Ha teljesen fedi, az nagyon ritka és veszélyes, akkor tényleg szigorú ágynyugalom kell és sajnos nem is szokott feljebb menni, így császárra kell készülni.

Ha eléri, akkor szintén nem gyerekjáték, de ha nem éri el, az elég gyakori, nem is szoktak nagy jelentőséget tulajdonítani neki, mert a 20. hét után elkezd rohamosan nőni a méh és minden gond nélkül pillanatokon belül feljebb kerül a lepény is.)

Többedik terhességnél egyébként előfordul az, hogy az embrió lejjebb ágyazódik be, így kerül le a méhlepény a méhszáj közelébe.

Bocs, ha hosszú lett.

Kitartást kívánok, gratulálok a pici pocaklakó hölgyhöz és tisztázd a dokiddal pontosan, hogy hol is van az a lepény, és mennyire kell szigorú ágynyugalmat tartani (akár még egy 4D ultrahangra is elmennék a helyedben, hogy pontosítsuk a dolgot, nem lesz baj akkor sem, ha hetente ultrahangoznak, egy plusz uh pedig főleg belefér)!

2011. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
védőnővel beszéltem, azt mondta, hogy a teteje a fundusban, de egy része pedig melyen tapad. De ez még változhat, ezért kell 4 hét múlva újra mennem. Addig is kímélnem kell magam.
2011. jún. 8. 19:46
 10/13 A kérdező kommentje:
nekem is megemlítette a doki, hogy befektet, de mikor látta, hogy a kisebbik fiammal vagyok ott, mag én is mondtam neki, hogy lehetetlenség, akkor változtatta meg az álláspontját és mondta azt, hogy pihenjek otthon, amennyit tudok. De egy kicsit túlzásnak tartom, hogy még bevásárlás is tiltott. Persze nem két nagy szatyrot szoktam cipelni, de azért a mindennapi élelem sem 2 kiló
2011. jún. 8. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!