Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy oldjátok meg ha második...

Hogy oldjátok meg ha második terhességnél vizsgálatra kell menni és nincs aki vigyázzon a nagyobbra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

hát ha nincs más vinném magammal

bele a babakocsiba vmi játék hami és hátha elvan....

2011. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig vittem magammal, és az asszisztensnő vigyázott rá, vagy volt, hogy a következő páciens. Valaki mindig volt és örömmel vigyáztak. Én most nagyon szeretnék 3-dikat, de épp emiatt nem tudok belevágni, kettőre más nem fognak szívesen vigyázni :D
2011. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk még a babakocsiban ülve sem engedik be a gyereket a rendelőbe, elvégre "van annak a gyereknek apja is!" Mivel én amúgy sem mertem senkire hagyni-rokon a környéken sem volt- így egy munkanélküli ismerőst kértem meg,hogy kísérjen el,és vigyázzon addig a váróban a gyerkőcre. Így nagyszerűen elvolt,én is nyugodt voltam.

Egyszer azonban még így is volt hogy "kizavart" a doki a váróból,mert az enyém evett és ivott ott,sőt még aludt is a babakocsiban, de egy cigány csaj csak játékot vitt a gyereknek,és már órák óta ott voltak,a gyerek nyűglődött,sivalkodott, még csak a babakocsijába sem rakta bele a csaj a gyereket- egy idős az enyémmel- A doki tudta,hogy a csaj gyereke csinálta a feszkót, de ennek ellenére,amikor a csaj elment,utána nekem tett megjegyzést,hogy miért van ott a gyerekem. Máskor meg le hercegnőzte a lányomat... Így már csak uh-ra meg majd ctg-re járok be.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,27hkm.

2011. jún. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van apja a gyereknek csak dolgozik reggeltől estig és szerintem a főnök se fog mindig szabadnapot adni. Majd megoldjuk valahogy de erre is kíváncsi voltam nem csak én vagyok így.
2011. jún. 13. 10:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Még nem vagyok ebben a helyzetben, de szerintem én is bevinném a rendelőbe. Semmilyen rokon, barát nem lakik a közelben?
2011. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az felénk egyáltalán nem érdekli a dokit hogy az apuka épp dolgozik,hogy nem engedi el a főnök még arra a pár órácskára sem,még ha magánrendelésre megy is,ahol időpont van..itt arra az időre sem engedik el az apukát... Nem érdekli a dokit,hogy apuka szarrá dolgozza magát... azt hiszi,mindenki aki a nem az első babáját várja,segélyen élő (mindegy,hogy magyar,vagy roma)... egy kaptafára megy- 2-3... stb- gyermek? apuka vigyázzon rá! nagyi vigyázzon rá!...stb, Tök mindegy,hogy egyedül vagy egész nap a gyerkőccel/gyerkőcökkel,tök mindegy,hogy a rokonoktól távolabb éltek,tök mindegy,hogy apuka dolgozik.. a gyereknek akkor is van apja! Tiszta röhej! De nem?
2011. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
21%

Hát azért nem tudom. Nekem van például barátnőm. Amikor például vetéltem és a férjem rohant velem a kórházba, őt ugrasztottuk a másik 2 gyerekhez. De ha vizsgálatra kellene mennem, biztos, hogy akkor is vigyázna rájuk ahogy én is vigyáztam az övére amikor fogászatra járt.

De van mama is. Vagy az összes nagyszülő nagyon távol lakik? És a testvérek is?

Egy nyugdíjas szomszédnéni sincs közel s távol, akinek néha elugrasz a patikába, ő meg elgügyörészik 2 órát amíg téged vizsgálnak?

Akkor megértem, ha valaki tanyán él, kilométerekre elzárva mindenkitől.

2011. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát pedig megértheted, hogy van ilyen. Nekem pl barátnőim szépen lekoptak, ahogy szültem. egyedül én mentem férjhez és szültem gyerekeket, lehet nem tetszett nekik. mindegy túl vagyok rajta, amikor temetésre kellett mennem akkor is az utolsó fél órában közölte mégsem ér rá...ennyit erről, szép barátok. Mama a legközelebbi is 30 km-re és mindkettő egyébként aktív dolgozó. Apuka kamionsofőr, akiről tudni hogy ritka mikor itthon van. A szomszédok elég újak nekem, az öregekre nem is bíznám, hisz azok úton útfélen tömik vmi sz@rral, és a gyerek meg allergiás. Úgyhogy sajnos van olyan, hogy az ember hirtelen senkire nem számíthat.

De énnekem hatalmas szerencsém van, magándokihoz jártam, mindig szívélyesen fogadták a kistesót . 13 hós volt amikor újra terhes lettem. amikor telefonban mondtam, hogy nem tudom abban az időben kire bízni, akkor mondták mindig semmi gond, legalább babáznak. Ugyanez volt a vérvételeken is, szabályosan örültek nekünk, mert kicsit kikapcsoldótak. Arra az időre nem is hívtak be mást, pedig egyszerre 4-nek tudnak vért venni, de mindenki korbelebzselte a kisfiam. mindig valami ajándékot is nyomtak a kezébe. Szóval az én kis szerencsétlenségemet ez nagyban segítette, hogy mindenhol kedvesen fogadtak minket.

2011. jún. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja és városban lakunk.
2011. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én párom kamionsofőr. Amikor a 2. babámat vártam én bizony vittem magammal, még ctg vizsgálatra is. A rendelőben leült mesekönyvet nézegetni, vagy autót tologatni, amig engem vizsgáltak. Nem érdekelt sosem, hogy ki mit mond. Nem vagyok abban a helyzetben, hogy bárkire is számíthassak. Nagyszülők nincsenek, rokonok nagyon távol vannak, egyszóval egyedül voltam, mint az ujjam. Szerencsém volt, hogy semmi probléma nem volt a terhesség alatt. Mire szülni mentem, apuka hazaért :) és ő vigyázott a nagyfiúra, aki akkor volt 3 éves.
2011. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!