Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek visszaadja a...

Szerintetek visszaadja a diplomáját az ilyen ügyeletes orvos, aki így bánik egy kismamával? 38+5 hkm

Figyelt kérdés
Tehát: 12 éves korom óta migrénes vagyok, most 28 éves kismama. Az első trimeszterben migrénes voltam, egyszer kórházba is kerültem kiszáradással,majd a 2.trimiben nem fájt egyáltalán a fejem, de a 3.-ban ismét visszatért. Az orvosom elmondta, sőt az ideggyógyászom is,h mi a teendő ilyen esetben,mit vehetek be stb. Szombat éjszaka óta fájta fejem,iszonyat rosszul voltam és nagyon aggódtam a baba miatt. Nem akartam gyógyszer bevenni, minden mást kipróbáltam. A terhesség alatt előfordult párszor, h injekció formájában kaptam nospa és algopyrint,amitől egy órán belül jobban lettem, enni-inni bírtam végre. Tegnap este nagyon eldurvult a folyamat, a férjem bepakolt a kocsiba és irány az ügyelet. Sajnos egy nagyközségben élek/6000 fő/ és nincs orvosi ügyelet, ezért 20 km-re kell az embernek átmennie,ha nem akar órákat az orvosra várni,míg kiér. Ezért elindultunk,de doki épp háznál volt. Amikor megérkezett és elmondtam,h már többször jártunk itt,és segítettek az orvosok,ő felháborodott és elkezdte szajkózni,h mit gondolok én, bármikor megszülhetek, és ő nem hajlandó veszélyeztetni az "újszülöttem" életét,mert a diplomájával játszik!!! Én laikus vagyok,de szerintem még "magzat" van a hasamban. Merthogy algopyrint pont nem szabad egy újszölöttnek adni az első 3 hónapban...ezt megértem,de ezt én kaptam volna...szóval azt mondta,h menjek haza és saját felelősségemre azt veszek be amit akarok. Se tovább nem küldött,se el nem látott...tehát haza indultunk. Felhívtam az orvosomat,aki felháborodott nagyon, és azt mondta,nyugodtan vegyem be,amit megbeszéltünk. Azért szerettem volna injekciót,mert izomban gyorsabban hat,és mégsem gyomron át veszem be. A doktornő meg hűledezett,h ugyan melyik orvosok voltak képesek nekem beadni előtte,mert ha baj lett volna én egyből őket perelem be...ezen aggódott. Szerintetek?
2011. jún. 13. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak fáradt volt- a dokik sokszor elkövetik azt,hogy a saját nyűgüket másokon vezetik le!


Egy orvos sem fogja soha vissza adni a diplomáját!

(akkor e szerint a doki szerint,amikor én lázas voltam 2 hete,akkor nem vehettem volna be lázcsillapítót,mert azzal árthatok a babának?!)

Amúgy meg szerintem, néha egy-egy inekció nem árt annyira a babának,mintha nem tudsz enni,inni,aludni! Vagy csak szerintem ésszerű amit írtam?


Mielőbbi könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyermekes,27h.km.

2011. jún. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Még ha nyűgös is volt,akkor hívja fel az orvosomat,h vállalja-e a felelősséget,vagy egy másik nőgyógyászt,h mit tegyen ilyen esetben??? De nem elküld, és majd lesz velünk valami. Ha tegnap ezek után lett volna vmi a babával,tuti h feljelentem! Csak durva,h orvosnak esküdött fel, segíteni másokon, és akkor csak mert én kismama vagyok,velem már nem tud mit kezdeni??? Akkor ki tud? Egy náthást ellát,de egy infarktusosnál nem vállalja a felelősséget??? Akkor kiért mer felelni?
2011. jún. 13. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a háziorvosom nem akart antibiotikumot adni, mondván, hogy terhes vagyok. Addig a percig volt a háziorvosom, átvittem a papírjaimat máshoz, aki tudja, hogy mit lehet meg mit nem lehet terhesen szedni. Így is 2 doboz antibigyó hozott csak helyre, olyan beteg voltam.
2011. jún. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


Nem védeni akarom az orvost, de valahol megértem... mármint, hogy azt mondta, ő nem vállalja a felelősséget - mentőzöm ,jelenleg 37+6 hetes kismami vagyok , s ha engem kihívott volna egy kismama, aki ennyire rosszul van, valószínü inkább azt tanácsolom neki, hogy menjünk be a korházba, ahol az injekció után meg tusják figyelni... persze ezzel nem eztmondom, hogy helyesen cselekedett, mert ő is irányíthatott volna korházba, ill. adhatott volna infúziót, sokszor már az is segít... ha belegondolsz, tényleg őt okolnád ha történne valami a babáddal az injekció után.

2011. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem őt okoltam volna,ezt hirtelen felindulásból írtam. Na de legalább felhívta volna az orvosomat,aki vállalja a felelősséget,vagy egy másik orvost,akiben ő megbízik...hogy beadhatja-e, de semmi. Hazaküldött,h saját felelősségemre vegyek be,amit akarok...Az orvosom azt mondta, ők sem tudtak volna mást beadni. Pláne,h már nem először fordult elő,h kaptam ilyet, és mindig látott orvos előtte, és mindig bevált...A kórházban a sürgősségin is általános belgyógyász vagy sebész van, szerintem ott sem tudtak volna velem mást kezdeni,csak az időt húzni,amíg nem egyeztetnek egy nőgyógyásszal. Az a baj, hogy már annyi mindent átéltem a migrén miatt és annyi orvossal találkoztam már, de fogalmuk sincs erről a dologról. Amikor teherbe estem felkerestem az ideggyógyászomat,aki felvilágosított,h miket vehetek be,vagy mit tehetek ilyen esetben...aszerint cselekedtem eddig. Most segítséget kértem és nem kaptam.
2011. jún. 13. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Értelek, akkor inkább arról van szó, hogy magában az egészségügyben csalódtál már korábban is, mert nem igazán tudnak segíteni... régebben nekem is volt migrénem, majd a fogamzásgátló abbahagyása után szinte megszűnt, de most a terhességem végefelé megint többször előfordúlt, 2szer kellett bevennem gyógyszert, mert éreztem, hogy többet ártok a picinek, ha tovább szenvedek - Saridont vettem be, szerencsére segített. Biztosan minden népi módszert kipróbáltátl már, de azért leírom - fekete kávéba tegyél egy pici citromlevet ( nem kell egy egész adag kávét meginni), ez sokaknak segít!
2011. jún. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom kiben csalódtam. Én elmondtam neki,h a terhességem alatt ez az egy módszer vált be, sajnos 5-6 alkalommal kellett alkalmazni. Én odamentem és mondtam,h ezt kérem, de nem volt hajlandó beadni. Persze szinte beszélni alig bírtam, a szemeim csukva, csak folyt a könny belőle, alig volt vérnyomásom és csak egy algopyrin injekciót kértem. Mondtam neki,h B6 vitamin tett bele a másik orvos,h ne legyen hányingerem,mire ő azt mondta,h azt állandóan kell szedni,h az embernek ne legyen hányingere. Mondom,akkor legutóbb is miért a hányinger volt az,ami legelőször megszűnt. Amikor kiszáradtam a másik orvos legalább beutalt a kórházba,ahol további algopyrint kaptam infúzióban,valamint vitaminokat és tápanyyagot. Akkor megmentették a 6 hetes magzatomat! És hálás vagyok nekik. Nekem a tegnapi doktornővel volt bajom, kérdem én, kit mer akkor ő ellátni? Elvileg gyógyításra esküdött fel, erre föl hazaengedett minden tanács nélkül,csak mosta kezeit. Remélem nyugodtan aludt éjjel,mert én nem...
2011. jún. 13. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!