Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki, aki csak a terhesség...

Valaki, aki csak a terhesség legvégén, vagy csak születéskor döntötte el, hogy hívják majd a babát? Nem volt rossz érzésed? Végül hogy sikerült dönteni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tetszik semmi... :(
2011. jún. 13. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi is sokat gondolkoztunk, mi is legyen a kislányunk neve. Nálunk még az is nehezítette a dolgot, hogy volt már 3 nagy gyerekünk is, ők is beleszóltak a válogatásba. Mikor a 38. héten megindult a szülés és már autóztunk a kórház felé, eszembe jutott, hogy név az nincs... Na, jöttek újra a már előzőleg többször felvetett nevek... de igazán egyik se tetszett. Aztán a kórháztól néhány percre a férjem kimondta: Réka. Na, ez lett a lányunk neve :)

Nem volt emiatt lelkiismeret furdalásunk :)))

Különben a 3. babánk nevét még a kórházban átírattuk, mert mégsem tetszett :) Akkor még nem anyakönyvezték őket ilyen gyorsan, így a fiam 2 napig Gergő volt...

2011. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik csak akkor döntenek, amikor meglátják a babát. Azt viszont nem értem, miért kellene rosszérzésednek lenni, ha nem tudod hamar eldönteni, hogy minek nevezd - ez csak akkor lényeg, ha már ott a gyerek.
2011. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Barátnőm azt a nevet adta a babónak, amelyik napon született.

Nővéremék a szülés előtt 1 hónappal döntötték el, hogy Ádám lesz a kisfiúk neve.

Egyik csajszi, akivel egy időre vagyok kiírva szintén nem tud dönteni. Lányuk lesz. Azt mondta, hogy valószínűleg marad az ő neve a lányának is vagy az anyjának a nevét adja neki, ha jobb nem jut eszébe.

Mi a párommal már a gyerek megfoganása előtt tudtuk, hogy mi az a 2 név, amit kapni fog :]

2011. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lány nevet választottunk nagy nehezen, mert azt mondták az lesz. A kórházban voltunk már, amikor felvetettük, mi lesz, ha mégis fiú?? Gyorsan találtunk egy nevet, nem lett rá szükség... :o)
2011. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát én mostmár valahogy egyre nehezebben választok nevet, meg férjem se az az egyszerű eset etéren.

Harmadik babánkat várjuk, az elsőnek már 24 hetesen megtaláltuk a megfelelő nevet.

A lányunkkal már nehezebb volt de ott 36.hétre lett név.(imádom a nevét nagyon jó döntés lett).

Most a harmadikat várjuk 34 hetes vagyok, de egyszerűen nem tudunk semmi irányba haladni, igazából olyan hú de nagyon nem tetszik egyik név se (fiú nevet amúgy is nehezebb szerintem:))2-3 lehetséges van, és úgy döntöttem hogy majd ránézek és kiderül inkább melyik:)

Lánynevünk az van a tarsolyban ha esetleg mégis kislány lenne, dehát erre 1% az esély kb.

Ja és a válasz a kérdésre: de , nekem speciel rossz érzés hogy még mindig nem tudom hogy szólítani nem beszélve arról hogy a nagyobbaknak is jó lenne már a nevén emlegetni a legkisebbet.

Mindig azért szurkolok, bárcsak megálmodnám addig:D

2011. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó! a második gyerkőcnek mi lett a neve? :)

és a többieknél mi lett a lány?

Nekem is az a rossz, hogy nem tudom, hogy szólítsam...

2011. jún. 13. 21:55
 7/12 A kérdező kommentje:
ja, és 38 hetes vagyok... :D
2011. jún. 13. 21:55
 8/12 anonim ***** válasza:

:) Nekem is a szülőszobában dőlt el. Kristófot akartam, az apuka nem engedte, a szülésznő ott alkudozott vele, hogy legalább a második neve hagy legyen ez. Nem engedte így lett Kevin. Néha még mindig rácsodálkozok erre a névre, (nem igazán tetszik).

Ha kislány lett volna akkor Hanna nevet kapta volna. Viszont a következőnek nem fogok divatnevet adni.

2011. jún. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! En is 38 hetes vagyok, nyitott mehszaj sok sok kemenyedes, szoval barmikor johet a lanyunk, viszont nev meg nincs meg biztosan! Lelkiismeret furdalas sincs, mert ugy vagyok vele nev nelkul meg senki sem maradt, valahogyan lesz...lehet latnunk kell az arcat, vagy mint masok irtak talan uton a korhazba, vajudas kozben etc. Addig hivjuk mi mindenhogyan:)
2011. jún. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első fiunk neve rögtön megvolt,(Kristóf,ezen kívül nem is tetszett semmi)de a másodikkal már gondban voltunk.Egyszerűen nem tudtunk megegyezni!(Persze lánynévben abban igen!)A férjem rám hagyta a döntést,jó legyen Marcell.De a fiúcska nagyon jól érezte magát benn,2 nappal a kiírt dátum előtt még sehol semmi.Viccelődtem a férjemmel,hogy még meggondolhatja magát!Azt mondta,akkor legyen inkább Márk.Így is lett.4 nap múlva szültem,bár kicsit gondban voltam,mikor kérdezték a nevét,mert kezdtem megszokni a Marcellt!Az ismerősök is kellően meglepődtek,mikor elmondtuk a hírt:hogyhogy Márk??? Azóta is emlegetjük,hogy megvárta,míg eldöntöttük a nevét,nagyon illik rá!
2011. jún. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!