Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes terhes vagyok. Elsö...

38 hetes terhes vagyok. Elsö gyerekem várom Mivel félek a szüléstöl a dokim epidurális érzéstelenittést ajánlott a vajudás alatt. Nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés
Szoval a tolási szakasznál ott már nem igényelném csak a vajudáskor és ha varrásra kerül a sor. Szerintetek ennek vannak hátrányai vagy ha valaki szült igy irjon. Külföldön élek és 2 éve volt méhszájmütétem ami jelentheti hogy nehezzebben tágulok .
2011. jún. 14. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nyugodtan kérj érzéstelenítést!

Én nem kértem, és tökre bánom. Nem tágultam, hosszú vajúdásom volt, nagyon fájt, kimerültem, végén nem volt erőm, aztán megcsászároztak, így jobb lett volna érzéstelenítéssel vajúdni!

2011. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Nem volt és teljesen kibírható anélkül is.


a vajúdás nem fáj én megpróbálnám a helyedben először érzéstelenítés nélkül milyen. lehet nem is kell majd.

a kitolás nem fáj de akkor mindent érzel a varrásnál meg adnak helyi érzéstelenítést injekcióban.


Ne félj a szüléstől próbáld ki milyen érzéstelenítés nélkül ha nem bírod egy pontig még kérhetsz fájdalomcsillapítót.

2011. jún. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én kértem, és nagyon jó volt. Az első néhány órában nem kaptam, azátn szóltam, hogy vagy adnak epit, gagy kiugrom az ablakon. Utána sokkal jobb volt, gyakoratilag nem éreztem fájdalmat. A kitoláskor kikötötték, de ennek nem sok értelme volt, mert nem voltak tolófájásaim (csak ugyanaz a fájdalom, mint vajúdáa alatt), szóval nem volt nyomási inger, csak kiabáltak, hogy nyomjak. Ennyi erővel bent is hagyhatták volna.

De azt tudnod kell, hogy csak a varrásra nem kötik vissza, azt érzéstelenítő injekcióval végzik (rosszabb helyeken anélkül), de egy érzéstelenítő injekció is teljesen ok erre a célra.

2011. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
11:49, a vajúdás nem fáj?????????????? Ne írj ilyeneket a kérdezőnek, nem kell félrevezetni senkit, mert ha erre készül, akkor rettenetes élmény lesz. A vajúdás kb annyira fáj, mint a legerősebb menstruációs fájdalom x100
2011. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem a fenét nem fáj! Nagyon fáj, kegyetlenül. Viszont kibírható. Én érzéstelenítés nélkül szültem, fájt, de nem bántam meg. Viszont ha te úgy érzed hogy megnyugtatna, akkor nyugodtan kérd, nem szégyen az. Én is azért szültem nélküle, mert meg sem fordult a fejemben hogy lehetőségem volna fájdalomcsillapításra...tényleg eszembe se jutott. :D
2011. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 38 hetes első babás külföldön.

Te merre laksz?

Itt a kismamák több, mint 90%-a epidurális érzéstelenítéssel szül. (Franciaország)

Nem egy új keletű dolog, sok hátránya nincs, a kockázati tényező pedig nagyon-nagyon alacsony.

Vajúdás alatt megszabadít a fájdalmaidtól, de a kitolási szakasznál már nem adnak, azt már rendesen érezned kell..de az már nem fáj annyira, mint a vajúdás. Segítségével pihenhetsz, és nem merülsz ki a szülés végére, amikor igazán erőlködni kell. Itt kint is 3 cm. tágulás után lehet először kérni, és majdnem egészen a tolófájásokig adnak, ha kérsz.

Én úgy voltam vele, hogy majd ha lehet elkerülöm, és a lehető legtermészetesebben szülök...most már így a szülés előtti napokban úgy gondolom minek szenvedjek, ha nagyon fáj, kérni fogom.

Üdv!

2011. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem volt,nálunk nincs fájdalomcsillapításra lehetőség,de ha lett volna én biztosan élek vele.
2011. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem kértem, és utólag úgy érzem, nem is kellett volna. Viszont én szerencsésnek érzem magam, mivel rövid vajúdásom volt és gyors szülésem.Ha nem így lett volna, biztosan másképpen nyilatkozom. Szóval, elolvasod itt a válaszokat, de te tudod, milyen a fájdalom küszöböd és ezen túl, még azt sem tudhatod, mi vár rátok. Lehet, hogy te is a szerencsések közé tartozol, de az is lehet, hogy hosszú vajúdás vár rád.(Bár ez doki függő is. Nem minden doki hagyja sokáig vajúdni a leendő anyukát!)
2011. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Mifelénk nincs fájdalomcsillapítás :) Így eleve anélkül szültem teljesen természetes úton. Sőt úgy is varrtak össze, pedig 3 rétegbe és tovább tartott mint maga a szülés.


NEM fájt. Nem mondom, hogy jaj de jó, de én már annyira mentem volna a babához, hogy nem kértem semmit még varráshoz sem. :) Saját lábamon kacsáztam be a szülőágyra, pedig a baba feje teteje már látszott és saját lábamon ballagtam vissza a kórterembe miután összestoppoltak.


Minden embernek egyéni, hogy mekkora a tűrőképessége. Ha nehezen tágulsz és ennek egészségügyi oka van, akkor megértem a fájdalomcsillapítást.

De ha csak azért mert jaj de félek...hát akkor nem fájt amikor készült a baba? Ez is hozzátartozik, és baromi nagy élményről marad le az, aki gyávaságból kér fájdalomcsillapítást.

2011. jún. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt egy méhszájműtétem a szülés előtt 2 évvel, kicsit heges volt, így nehezebben tágultam. Komolyan mondom, áldom a nevét annak, aki az epidurális érzéstelenítést kitalálta. Elmondhatom, hogy addig fájt a szülés, amíg 2 ujjnyira kitágultam. Akkor elkezdték adagolni az érzéstelenítőt, és fantasztikusan jó élmény volt a szülés. Minden percét át tudtam élni, éreztem is mindent, még azt is, ahogy a kisfiam feje feszül a szülőcsatornában, ahogy halad lefelé, csak mindezt fájdalmommentesen. Minden jót és könnyű szülést! Üdv, 1,5 éves kisfiú anyukája.
2011. jún. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!