Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes terhes vagyok. Elsö...

38 hetes terhes vagyok. Elsö gyerekem várom Mivel félek a szüléstöl a dokim epidurális érzéstelenittést ajánlott a vajudás alatt. Nektek volt ilyen?

Figyelt kérdés
Szoval a tolási szakasznál ott már nem igényelném csak a vajudáskor és ha varrásra kerül a sor. Szerintetek ennek vannak hátrányai vagy ha valaki szült igy irjon. Külföldön élek és 2 éve volt méhszájmütétem ami jelentheti hogy nehezzebben tágulok .
2011. jún. 14. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
47%

12/38 Azert ennyire ne legyunk mar maradiak...ne haragudj de nekem speciel orgazmusom volt, amikor keszult a baba...az ilyesfajta mondatokat utoljara dednagymamam szajabol hallottam...

Epis erzestelenitessel senki nem marad le semmirol, hiszen csak a fajdalmat veszi el a szer, nem benit le...mindent erez a kismama. Nalam regen nem gyavasag kerdese a szenvedes, ha van lehetosegem nem kinzatom magam....abban egyetertek, ha birom es nem orjito amit erzek, akkor kihagyom.

2011. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy fájdalomcsillapítással szeretne-e szülni vagy sem. Senkinek nem jár sem állami kitüntetés, sem aranyérem, ha hősiesen, EDA nélkül szül.

Én úgy vagyok vele, hogy ha szükségét érzem, kérek, majd ott eldöntöm.

2011. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha jo dolognak erzed, akkor kerj. De ugyis meg kell varnod a vajudas elejet, mert altalaban 2 ujjnyi mehszajnal szoktak beadni, szoval akkor mar el tudod donteni, hogy kell-e, vagy sem.


En ketszer szultem. Az elso szulesnel nem volt ido ra, mert mar 4 ujjnyi mehszajjal jutottam be a korhazba. Fajt, persze, hogy fajt a vajudas, de nalam hala Istennek nem tartott sokaig, igy azt mondtam utolag, hogy siman kibirom nelkule.

Masodik szulesnel igy nem is kertem, a doki es a szuleszno ezerszer megkerdezte, mert nyomtak belem az oxytocint, nagyon eros fajasaim voltak, ott pedig ha valaki mar kap erosebben oxytocint, akkor kotnek be edat is.

De azt is kibirtam, nem tunt utolag brutalisabbnak.

Viszont sajnos szules utan egybol szukseg volt eu-i kuretre, mert nem valt le rendesen a placenta. Fel oras kuret volt fajdalomcsillapito nelkul. Nah, az 1000x rosszabb volt, mint a vajudas, akkor bantam, hogy nem volt bekotve eda. Nem is ertem azota sem, hogy miert csinaltak meg csak ugy minden nelkul. Vagyis ertem, mert elmagyaraztak, de nem tettem meg tul magam az emleken. (akkor mar az ejszaka kozepe volt, gyorsan kellett csinalni, nem volt ido eda bekotesere, altatni meg emiatt nem akart az orvos, merthogy azt hitte csak 10 perces dolog lesz es nem akarta, hogy szules utan pont emiatt a 10 perces altatas miatt emelyegjek egy napig.)

2011. jún. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha ésszel csinálod végig az egészet, nem lesz gond...a fájdalom segíti a Világra a gyerekedet!

Fogd fel így és ne félj.

2gyerekes 14hetes kismami

2011. jún. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!