Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhesen mennyire...

12 hetes terhesen mennyire veszélyes a lepkehimlő?

Figyelt kérdés
Kb. 12 hetes terhes lehettem, mikor kisfiam (sajnos csak hetekkel később derült ki) elkapta a lepkehimlőt. Az orvos sem ismerte, de szinte biztos, hogy ez volt neki. Mivel a lappangási idő 2-3 hét is lehet, így még az első trimeszterben voltam. Mit tudtok a betegségről? Lehet még valahogy ellenőrizni, hogy a magzat fertőződött-e? Jár valaki hasonló cipőben?
2011. jún. 14. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Soha azelőtt nem halottam erről. Az oviban most volt egy kisfiú a csoportban ezzel a betegséggel (nem véletlenül a Hajnalcsillagba jártok?). De csak nem lesz baj belőle. A doki nem mondott semmit?
2011. jún. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, hátha segít:

[link]

2011. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam, hogy kevesebb a lappangási idő. Akkor viszont én is bajban lehetek. A férjem lánya itt volt nálunk 5 napig, majd 1,5 hétre rá már kiütéses volt az arca az anyukája szerint. Most jól kiakadtam!
2011. jún. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen nézesd meg magad és a babát! A sógornőm gyerekorvos, és pont két hete, mikor az ő lánya volt lepkehimlős, mondta, hogy azért nem jönnek, mert babás vagyok, és veszélyes lehet a terhességre.
2011. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szeretném megnézetni magam és a babát, csak azt nem tudom, hova forduljak és milyen vizsgálatokat kérjek pontosan. A nőgyógyász és a gyerekorvos is csak "legyintett", hogy semmi baj, valószínű átestem ezen én is már valamikor, régi betegség, csak most járványos méreteket öltött, ezért beszélnek róla ennyit. Kisfiam még nem óvodás, itthon van, fogalmam sincs, hol kaphatta el (bár cseppfertőzéssel terjed, így bárhol). Azt írják, az első 3 hónapban okozhat bajt, de hogy? Lenne ennek tünete, ha tényleg okozott valamit?
2011. jún. 15. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy lett -e baj a fertőzésből?
2012. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ne haragudj,hogy megkerdezem,de lett-e valamilyen bajotok a fertözes miatt???A babad,hogy van???
2013. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!