Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom jönnek a lehurrogások...

Tudom jönnek a lehurrogások meg a negatív kritikák, de érdekelne ki van hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
a 28. hétben vagyok és már előre rettegek a mérlegeléstől,eddig 11kilót híztam pedig van amikor napi 1 tányér levest eszem mert nem tudok enni és nem is kívánok semmit. ma 1 melegszendvicset ebédeltem de már attól bűntudatom volt,napi 1-2óra séta ha nem akkor torna az biztos van,örökmozgó típus vagyok nem tudok feküdni,szóval nem értem a súlygyarapodásom:(
2009. márc. 23. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem alkati kérdés. egyébként majd ha szültél utána kiderült tudsz e szoptatni vagy tápszer lesz akkor le tudod mozogni ugyhogy nyugi. ha koplalsz akkor is hizol tehát inkább egyél rendesen. mellesleg lehet hogy mostantól lecsökken a hízás mértéke nyugi.
2009. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj tőle. Kibírod azt a fél órát, amíg ott vagy a védőnőnél, a mérlegelésen. :) Én 23 kilót híztam az egész terhesség alatt. Én is végig hallgattam minden alkalommal, hogy húúú, ez nagyon sok ám. Különösebben nem foglalkoztam vele. Azt ettem amit jólesett, és annyit, amennyit jólesett. Ha megvonod magadtól az értékes táplálékot, akkor vitaminhiány is kialakulhat nálad. A baba elveszi a te testedből, amire szüksége van. Mindenki más típus, van aki 30 kilót hízik minden terhesség alatt, meg olyan is van, aki 12-t.

Ja, és a 23-ból most már csak 2,5 kg van rajtam. Most múlt 6 hónapos a fiam.

2009. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem se idegeskedj ez miatt. Neked ilyen az alkatod, ez ellen nem tudsz semmit tenni. Az viszont nem jó hogy nem eszel rendesen. Nekem a dokim azt szokta mondani, hogy amíg az eredmények jók, addig nem kell aggódni a kilók miatt. Akkor viszont, ha magas a vérnyomásod, vagy rossz lett a cukrod vagy bármi, akkor kell diéta. Arra figyelj, hogy minőségi kaját egyél.

Lehet, hogy most eddig híztál és innentől nem vagy csak keveset fogsz. Szerintem ne izgulj ez miatt!

2009. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A sokat hizóknál az a gond,hogy 1x,max2x esznek 1 nap.6-szor kellene étkezni,közel azonos időben,hogy a bevitt kalóriák azonos arányban kerüljenek feldolgozásra!Több gyümölcs,zöltség,joghurt!Nem tiltott az édesség se,csak ne vödörszámra!Bocsika,hogy éppen nálad irom le!Négy gyerekkel voltam terhes.Az első 2-nél én se tudtam ezt,és 16kg-ot szedtem magamra.A másik 2-nél már tájékozódtam és 9-10kg-nál nem hiztam többet.A gyerekek súlya 3650-3860kg-ig volt.Persze az alkat is befolyásoló tényező,ki milyen géneket örököl.Remélem hasznodra váltak az itt leirtak és nem bántottam ezzel senkit se!Boldog babavárást!
2009. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi! Ne legyen bűntudatod, nert még az is hízlal!!! A súlygyarapodás ilyenkor teljesen természetes, és nekem senki ne mondja, hogy nem hízik... Persze oda kell figyelni, de változatosan kell étkezni, naponta gyümölcsöt, húst, szénhidrátot arányosan!!! A védőnőd tud tanácsot adni, hogy miket egyél. Én nagyon vékony csajszi vagyok, de az első babámmal 20 kilót híztam. Fél éves korára lement az összes súlyfelesleg. ALKAT KÉRDÉSE, hogy ki mennyit hízik. Éhezni akkor sem szabad, ha hízékony típus vagy. Most ne ezzel stresszeld magad, inkább próbálj sok zöldségfélét és gyümölcsöt enni (pl.: ha nincs friss, megteszi a mirelit is). gyébként az is előfordulhat, hogy a cukroddal nincs rendben valami, de azt hiszem, hogy pont a 28. héten van terheléses cukor vizsgálat, azon kiderül majd!

Fel a fejjel, ne foglalkozz annyit most a testsúlyoddal, ráérsz szoptatás után!!!

2009. márc. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lehurroglak hanem együtt érzek veled. Igaz én még az elején járok 8 hetes vagyok, de máris oda kell figyelnem miből és mennyit eszem. Mondjuk ez jellemző az egész életemre, csak most annyival másabb hogy kívánom is a kajákat. A dokik és a védőnő pedig folyton azzal piszkál hogy ne egyek sokat mert el fogok hízni, de egyszer ha felbosszantanak akkor biztos, hogy ideköltöztetem őket egy hétre és majd akkor megláthatják, hogy miből és mennyit is eszem. Azt hallottam hogy miután meglesz a baba a szüléssel együtt jó pár kilótól is megszabadulsz, legalább is anyukám saját tapasztalata ez volt mind a kettőnknél(hugi és én). Ő 70-75kg-val kezdte a terhességeit és 95kg volt amikor bement szülni, és 83kg volt amikor eljött velünk a kórházból. Hát bocsi ha hosszú lett csak gondoltam elmesélem neked.
2009. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat;) amugy a cukrom teljesen jó terheléssel volt 3,2. nekem elöbb csináltak terheléses cukrot mert pár éve gáz volt és 13is volt a cukrom.
2009. márc. 23. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!