Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jól el lett számolva a terhess...

Jól el lett számolva a terhességem. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Elvileg december 17-én jött meg utoljára, ami szerint jelenleg 26 hetes terhes vagyok. De minden ultrahang arra utal hogy legalább 2-3 héttel idősebb a baba, 30 hetesnek felel meg minden mérete és a súlya. Úgy néz ki az a decemberi vérzés csak beágyazódás volt (éppen pár csepp jött, nem olyan volt mint máskor), nem menstruáció, így ha az azelőttit nézzük, pont kijön 30 hétre a terhességem. Ezt már a doki is érzi, de mégis a rossz dátummal számolják tovább a terhességem minden vizsgálatnál. Szerintetek létezik arra mód, hogy az orvos most már a helyes korát számolja a terhességemnek és így a szülés dátumát is előrébb írják???
2011. jún. 18. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A doki változtathat a kiírt dátumon.
2011. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akaródzik neki, csak nem tudom miért, mikor ő maga is mondta hogy el van számolva úgy néz ki.
2011. jún. 18. 11:03
 3/10 anonim ***** válasza:
UH szerint nekem is előbb jön a baba(júl. 24.). De az utolsó mensi szerint aug. 1.-re vagyok kiirva. De nekem sem irták át a dátumot, igy én az uh alapján számolom magamnak a heteket, de a kiskönyvembe kevesebb hét van irva. Igy akkor biztosan nem a 40. hétben szülök kiskönyv szerint.
2011. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ezen felesleges törni a fejecskéd :) A legtöbben "el vagyunk számolva", ki így, ki úgy...Én egy héttel vagyok kb idősebb terhes az uh szerint, de valamelyik mérete a babának 2-3 héttel is nagyobb! Ha Te tudod, mert ahogy írtad szinte biztos vagy abban, hogy nem rendes menstruációd volt utoljára, akkor számold úgy, h harminc hetes vagy és Te ahhoz tartsd magad, úgy tervezd a dolgaid! Az meg tök mindegy, hogy mikorra vagy kiírva, mivel nagyon kis százalék szül a kiírt időpontban...Ha pedig szülni kell, akkor senki nem fogja azt nézni, hogy húúú Te nem is akkorra voltál...blabla. :) De ez csak az én véleményem! Szerintem ez csak formalitás, főleg ha a doki is tudja, hogy idősebb vagy! Üdv
2011. jún. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 12. heti uh-n hány hetesnek mondták a babát?
2011. jún. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van kedved, akkor ird meg nekem, hogy a 8-14. het kornyeken mikor voltal uh-n, pontos datumot, illetbe a crl-t, amit mert a doki, a papiron rajta van. Ha szeretned, akkor kiszamolom neked, hogy mennyire vagy elszamolva.
2011. jún. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már a legelején is picit nagyobb volt az uh-n a baba. De akkor még azt gondoltuk csak örökölte az apjától. De visszagondolva már egész decemberben rosszul voltam, hánytam a kávétól, pedig dec. közepén még volt vérzésem. Igaz, csak pár csepp. Engem azért idegesít ez az egész, mert volt ismerősöm akit ugyanígy 1 hónappal számoltak el és azt írták hogy 8 hónapra szült. Holott rendesen 9 hónapra. Tényleg nem értem miért ragaszkodnak olyan vérzéshez, ami lehet nem is menstruáció, hanem beágyazódási vérzés. És aki félidőig vérzik vagy végig??? Annak sosem jön el a szülés ideje papíron???
2011. jún. 18. 13:39
 8/10 anonim ***** válasza:
17%

Sajnalom, igy nem tudok segiteni neked, sem megerositeni a velemenyedet, sem megcafolni.

Nem irtal datumot, adatot.

Tovabbi minden jot!


Ui: lehet, hogy a dokinak sem a lenyeget mondod, vagy nem vagy eleg hatarozott, vagy O velem ellentetben 2 percet sem akar szanni erre a dologra. En akartam.

2011. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg, miért nem írod meg mekkora volt a 12. héten?
2011. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valami miatt ritkán változtatnak a kiírt dátumon, a sógornőmnek is az elején pici volt a baba, aztán 16. héttől nagyobb 2 héttel. 2 héttel korábban is szült. Vszínűnek tartom, hogy mivel ha "korábban" jönne a baba akkor sem lenne koraszülött az eredeti számolás szerint, így nem foglalkozik vele. Ahogy én tapasztaltam, az anyukák ezt szokták tudni :), készülj úgy, hogy az általad számolt dátummal jön a baba, akkor nem érhet meglepetés.
2011. jún. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!