Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a keményedés és a méhösszeh...

Mi a keményedés és a méhösszehúzódás közötti különbség? (már ha van) És milyen érzés?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
hát van különbség
2010. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nincs. Azért kemény a méhed, mert az izom összehúzódik. Szülésnél is ugyanígy. Nem fáj, csak kellemetlen. Ha a hátadra fekszel, olyan mintha egy kemény labdává állna össze a hasad. Nekem inkább féloldalas volt a keményedésem. Ha nincs keményedés, akkor ernyedten elterül a pocak, ha keményedés van, még jobban ki is emelkedik amellett, hogy kemény is.
2010. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor milyen a méhösszehúzódás? :D Olyan mint a menstruációs görcs ami kisugárzik a derékba is?
2010. jún. 28. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

A méh összehúzódás az ugyanolyan mint a második leírt csak ahhoz igen erős fájdalom is jár(vajúdáskor).Jóslóknál is társul fájdalom de az jóval gyengébb mint szüléskor.

Tehát a méhösszehúzódás és a keményedés szinte ugyanaz.

2010. jún. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rengeteget lehet erről olvasni bármelyik babavárással foglalkozó oldalon. Dr. Nagy László nőgyógyász a következőket írja erről:Még a nem terhes nők méhe is összehúzódik, persze ők nem veszik észre. A kismamák méhe rendesen "edz" a szülésre, amit akkor az orvos, meg a védőnő "keményedésnek" mond, az tulajdonképpen a méhösszehúzódás. Ha nem túl sűrű és nem fájdalmas a keményedés, akkor semmi baj, nem kell megijedni. Egyébként 3. gyermekemet várom, 7. hónapban vagyok, szinte minden nap van keményedésem és jól vagyok. Igazából nem fáj, de nem is kellemes. a keményedés az tényleg jó kifejezés ezzel kapcsolatban.
2010. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!