Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan ingadozika vérnyomás...

Állandóan ingadozika vérnyomásom, normális? Egyszer 126/66 máskor meg 113/55 és 100/60 nagyon változó, mi az oka?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, és nem igazán tudom már eldönteni mit tegyek, nekem a nprmális az a 100/60 és most meg a 126/ akármennyinél szétszakad a fejem de amikor a 113/55 volt akkor is... gondolom az már magas volt magamhoz mérten. Nektek is van ilyen vagy ez nem jó???
2008. febr. 23. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt ilyen, utána pedig nagyon erős volt a szívdobogásom, volt, hogy elérte a 100-at/perc. Az nagyon sok, kb. 90-ig normális. Szóltam a védőnőnek, aki egyből megkérdezte, hogy nem szedek-e MagneB6-ot. Mondtam, hogy de napi 2x2-t ahogy a nődokim mondta, mert én veszélyeztett vagyok. Azt mondta, hogy csökkentsem le a felére, mert ez is okozhatja ezt. Le is csökkentettem, és azóta nincs ilyen problémám. Viszont ha te nem szedsz ilyet, vagy nem viszed túlzásba a vitaminokat, akkor szerintem minden képpen jelezd ezt a védőnődnek, ő adni fog EKG-re beutalót, ott alaposan megvizsgálnak (ismét) és ha valami van, akkor ott adnak gyógyszert. Nekem is ez lett volna a következő lépés. Remélem tudtam picit segíteni. Jobbulást kívánok a további kellemes babavárást.

18 hetes kismami

2008. febr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!

nem vagyok kardiológus, de szerintem ezzel semmi gond nincsen. normális ill alacsony a vérnyomásod. valószínüleg nem a vérnyomásod miatt fáj a fejed. szerinem inkább lehet folyadékhiány. naponta minimum 2L folyadékot kéne inni, kis adagokban. Az szerintem normlis, hogy ha alacsony a vérnyomás egy kismama esetében inkább a hasa környékén pörög a vér, és nem a fejében... igyál sokat. az segíthet és mozogjál, mert az meg serkenti a vérmozgást a testrészekben, és az egész testben egyaránt.

"másodszor is kimami"

2008. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én írtam az 1. választ és a felettem szóló véleményére szeretnék reagálnék. A minta vérnyomás az 120/80. A párom mentős 11 éve és igen sok esetett látott amikor a vérnyomás miatt kellett bevinni valakit. Azt mondta, hogy egy nőnek általában normális esetben ennél alacsonyabb a vérnyomása. Terhesség alatt pedig mint tudjuk még alacsonyabb lesz, a pulzusszám pedig felmegy. De ez mégsem magyarázza, hogy ugrál a vérnyomásod. Mivel mi nem vagyunk orvosok, és nem tudjuk, hogy ettől fáj-e a fejed, vagy a MagneB6-tól, vagy a kevés folyadéktól, vagy a kevés mozgástól stb. így én azt javasolnám neked, hogy tanácsok alapján ne kezdj bele semmibe, hanem ha tényleg ennyire rosszul érzed magadat, akkor mondd el ez a védőnődnek és a nődokidnak, ők úgyis tudják, hogy ez mitől lehet és tudják a további lépéseket, ami lehet, hogy csak egy kis ágynyugalom lesz, vagy pont egy kis sport. Minden szervezetnek másra van szüksége, de ők a szakemberek ők ezt jobban fogják tundi!

Jobbulást és további jó babavárást!

2008. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!