Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy ebben a melegbe...

Normális, hogy ebben a melegben feljebb megy a vérnyomásom?

Figyelt kérdés

Télen is mindig feljebb ugrott ha nagyon befűtöttünk,de most ebben a kánikulában ugyan ez a helyzet.Ha meleg van egyből ugrál össze-vissza....Kicsit félek,hogy nem lesz-e gond...

Normál esetben 120..ilyenkor 120-140simán van néha..valamikor kicsit több is..Amúgy semmi bajom..

31hkm


2011. júl. 9. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, érdemben nem fogok tudni válaszolni, de engem is érdekelne a válasz, mert ma én is úgy jártam, hogy feljebb ment - de így sem volt még magas, 120/70 (egyébként 90/60 és 100/70 között szokott váltakozni). Azért is aggódok, mert az előző terhességemnél magas lett a végére - télen. Tudom, az én értékem még nem magas, de az átlagnál magasabb.

Szerintem a 140 már nem jó, de ha ingadozik, és nem állandóan annyi, akkor nincs még nagy baj. Viszont figyelj oda, és ha marad ez az ugrálás, akkor inkább kérdezd meg az orvosodat, mert inkább egy kis vérnyomáscsökkentő, mint hogy gondot okozzon!

Jó babavárást!

32hkm

2011. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ha tartósan 14/90 felett van pl: 150 akkor mindenképpen jelezd az orvosnak, mert lehetk, hogy szükség lesz vérnyomás csökkentésre. Az ilyen meleg eléggé megviseli a szervezetet és nem csoda ha magas a vérnyomásod. Vigyázz magadral, pihenj sokat és mérd a vérnyomásod. Ha tartósan magas mindenképpen beszélj orvossal! Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikeredett.

Könnyű szülést!

39 hetes kismama

2011. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..nagyon ideges vagyok a vérnyomásom miatt..Védőnőnél mindig jó,de ha itthon mérem mindig magasabb..főleg amióta ilyen meleg van...Azért a 140et nem sokkal haladja meg,de valamikor kiugrik fölé is.Normál esetben-védőnőnél mindig 120körül van..

Vérnyomás méréstől már gyomoridegem van.. :S

2011. júl. 9. 20:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja,és mit jelent az,hogy tartósan??mennyi ideig,-napig kell magasabbnak lennie??
2011. júl. 9. 20:53
 5/8 anonim válasza:
Tartósan azt jelenti a ha nagyon sűrűn magas vérnyomást mérsz! Nekem a terhességem elejétől magas és gyógyszert szedek rá, sokat volt mostanában magas. A doki azt mondta míg nincs fehérje a vizeletben addíg nem áll fenn veszély! De persze nem szabad, hogy rá idegsítsd magad mert akkor tényleg felmegy! Ha a védőnőnél jó akkor lehet, hogy csak tényleg a meleg és az idegeskedés! De ha mégsem nyugszol meg akkor beszélj az orvossal, hogy megnyugodj!
2011. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy cáfolok, Utolsó, de a magas vérnyomás fehérje nélkül is veszélyes, ugyanis hatással van a Baba keringésére is. Szóval igenis oda kell rá figyelni. Tartósan magas: több napig magasat mérsz folyamatosan. De ha csak egyszer-kétszer, az már elég indok, hogy jobban odafigyelj rá - sajnos tapasztalat.

Első voltam.

2011. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Természetesen oda kell figyelni mert ez nagyon komoly dolog, de ha állandóan stresszel valaki azzal is árt. Nem vitába akarok szállni, én azt mondom napi vényomás mérés, feljegyezni és az értékeket megmutatni az orvosnak. Ez alapján eldöntheti mi a tehendő szerintem.
2011. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Végülis nem vitatkozunk, tulajdonkppen egyetértünk.:) A lényeg, hogy mérd rendszeresen, ne legyen belőle baj.
2011. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!