Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Alacsony vérnyomása...

Niktoon kérdése:

Kismamák! Alacsony vérnyomása van valakinek? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

15 hetes kismama vagyok, második babával vagyok várandós, és nagyon alacsony a vérnyomásom. Tegnap pl.: 95/58 volt, és általában ennyi, 100 fölé nem is megy. A neten olvastam, hogy ez veszélyes a babára, de utálok kávézni, mert hányingerem van tőle. Első babával is ilyen volt, de Hál' Istennek egészségesen szültem. Ti hogyan oldjátok ezt meg?

24 éves kismama


2011. jún. 24. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem eleve alacsony, terhesség alatt meg még alacsonyabb volt. Sokat ittam, mozogtam (még ha néha nem is esett jól), mindenhová előre behűtött vizes palackkal jártam, igyekeztem nem sokáig állni egy helyben, ha tehettem, inkább leültem :)

Ha végképp nem segített semmi, kávéztam, megittam 1-1 pohár kólát... (ennyi még terhesen is megengedett)

2011. jún. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekem ált. 100/60 mindig. soha egy orvos, védőnő nem mondta, hogy ez baj lenne. ne higyj el mindent, amit olvasol. ha nem érzed magad rosszul(én sosem vagyok rosszul ettől) akkor inkább örülj, hogy nem magas a vérnyomásod.
2011. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem mikor a védőnő méri 90/50 szokott lenni a vérnyomásom,azt mondta amíg nem okoz panaszt nem kell vele foglalkozni.Én nem érzem,hogy alacsony lenne,tehát nem szédülök meg ilyenek,itthon mikor megmérem mindig normális 110/70 szokott lenni.Ezt a különbséget én sem értem.Háziorvosnál sem volt ilyen alacsony.Ja és mióta babás vagyok nem iszom kávét.20hkm
2011. jún. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kávézom reggel, néha délután is, ha nagyon szükséges. Amíg hányingeres voltam, kóláztam, de szinte semmit sem ért. Most meg a torna vált be. A vérnyomásom ugyan nem megy magasabbra sokkal, de jobban érzem magam tőle.
2011. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Szintén alacsony a vérnyomásom, és én is 24 éves vagyok :-) csak mi a 3. babót várjuk. :-)


Jó magam sem kávézom,mert az én buksim a dohányzással köti egybe a kávét (régen cigiztem). Semmivel nem tudom kezelni. Ami jó hatással lehet a vérnyomásra,ha meg birod inni,akkor naponta 1-2 pohár kóla,vagy 1-2 bögre fekete tea- ez mind tele van koffeinnel,sőt ez utóbbiban még több is van,mint a kávéban!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,28 heteske

2011. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja,és én még nem hallottam,hogy káros lehet a babára az alacsony vérnyomás. Az alacsony vérnyomás mellé még vérszegénység is társul,de eddig még mindegyik csajszim egészségesen és komplikáció mentesen jött a világra :-)
2011. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

SZia!


Nekem is alacsony, 90/60 jobb esetben. Semmi tünetem nincs, senki nem mondott eddig egy rosszat se erre az eredményre, pedig az első terhességemnél is ez volt, és most, 33 hetesen is ugyanez a helyzet. Minden szép és jó, az igaz, hogy naponta iszok egy light-os tejeskávét, de így sem megy feljebb.

Nem tudom, van-e összefüggés a kettő között, de a lányom is nyugis, 10-12 órákat alszik éjjel, nappal is 1, max 2x lefekszik szundizni. Simán tudtam Tőle pihenni, amikor pici volt is, remélem Öcsike is hasonló vérmérsékletű lesz :)

Szerintem ha nincs panaszod, ne törődj ilyenekkel, élvezd a kismamaságot és pihenj, amennyit csak tudsz!

2011. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is eleve alacsony sajnos. Kisfiammal nem tudtam kávét inni,nem volt gond szerencsére.

Most a második kisfiammal meg tudom inni a kávét,de kell is napi 2x,mert ha anélkül megyek el itthonról rosszul leszek. Sajnos volt már rá példa. Víz,ennivaló mindig van nálam.

2011. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18 hetes vagyok az lemaradt.
2011. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2. babáját váró 33 hetes km!


Nincs összefüggés az alacsony vérnyomás és a nyugis gyerkőc közt! Nekem világ életemben alacsony volt a vérnyomásom-lehet azért,mert vérszegény vagyok,nem tudom. A terhességek alatt még alacsonyabb lett,mint szokott. Ezt tapasztalatból írom: az első lánykánk baromi nyugodt,még 4 évesen is,este hamar elalszik,nappal is még alszik átlag 1,5 órákat. A helyzethez alkalmazkodik,mindenbe beletörődik. :D Egyszerűen szuper gyerek!! Az oviban is csak dícsérik!

Második lánykánk katasztrófa volt alvás terén kicsinek is,most nagyobbnak sem valami szuper az alvókája, nagyon nehezen alszik el,éjszaka még sokat felébred,nappal pedig amikor éppen nem a nővérét piszkálja,akkor valami más tiltott dologhoz nyúl. Akaratos,kiabálós,kikéri magának a dolgokat-pedig még nincs 2 éves.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,28 heteske

2011. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!