Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szükség volt rá, hogy a...

Szükség volt rá, hogy a terhesség alatt jelentkező szívproblmák miatt császárral szüljön közületek v. ki?

Figyelt kérdés
Nekem néha olyan érzésem van,mintha össze-vissza kalapálna a szívem,aztán helyre áll a ritmus,de nagyon ijesztő.Kérjek kivizsgálást,nehogy a szülésnél gond legyen?
2009. márc. 25. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 éve estem át egy szívműtéten...minimális panaszaim voltak vannak, 2005-ben szültem az első fiamat. Akkor kértek speciális szakvéleményt hogy szülhetek e ,és ha probléma adódik mi a teendő... Szóval akkor "simán"szültem. most 32 hetes pocis vagyok és most problémásabbnak itélték meg a terhességemet és a kardiolódus nem szakvéleményt írt hanem konkrétan kijelentette hogy a császározást javasolja. mindenképpen keress fel egy szakembert,és kérd ki a véleményét. 32 hetes pocis:D
2009. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, pont most akartam kiírni ugyan ezt a kérdést!!! gondoltam még elolvasom az új kérdéseket is és lám.....

De amúgy nekem is ez a bajom. 14 hetes vagyok, és mindenféle megerőltetés nélkül, hirtelen elkezd kalapálni a szívem. Pl séta közben, főzés közben. Ha doki, vagy védőnő méri, akkor nem magas de szerintem máskor indokolatlanul szokott magas is lenni. Én nem bánnám ha megcsászároznának. Előző terhességemnél simán szültem, de szülés közben már a vége felé nagyon majdnem vittek a műtőbe. Remélem sikerül elérnem, már magunk miatt. Te mennyi idős vagy?

2009. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Olvastam,hogy terhesség alatt a nagyobb terhelés miatt a szívritmuszavar előfordul,de én is arra gondoltam,hogy jobb lenne egy szakival megnézetni,mert én nem tudom eldönteni,hogy az én ritmuszavaraim kórosak-e vagy nem igényelnek kezelést.
2009. márc. 25. 18:44
 4/7 A kérdező kommentje:
29 hetes vagyok és a 9. hét óta érzek ilyen tüneteket,az orvos csinált EKG-t,de akkor épp nem volt ritmuszavarom.
2009. márc. 25. 18:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez az!! Tuti nem akkor fog ritmuszavara lenni az embernek ha vizsgálják!! :) Én ugyan 14 hetes vagyok, de az első mérlegelésem óta 2 kg-t fogytam.
2009. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem ha "rohamom van" akkor a pulzusom 220 körül van. Azt mondták ez nem érinti a babát ugy hogy nyugodjak meg. A lényeg hogy huszon pár hetesen kellett visszatartásra befeküdnöm ahol diaphylint kaptam. ettől kicsit szaporább a pulzus mint alapban de viselhető,...majd egy kis kavarodás miatt átállítottak spiropenre és verpamilra. Na attol végem volt. Az én esetemben többet ártott mint használ. Szóval mindenképpen érdemes dokihoz menni mert ha nincs kiderítv a szívprobléma a gyógyszerek bekavarhatnak. nyugi és amennyit tudtok pihenjetek:D
2009. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia

Én hasonlókat észleltem magamon, és bár nem vagyok ijedős fajta, azért csak elmentem kardiológushoz, biztos ami biztos alapon.

Felraktak egy szerkentyűt(nem jut eszembe a neve), ami egy napon keresztül rögzíti a ritmusértéket, aztán ezt kielemezték. Terhelésnél jelentkező ritmuszavart diagnosztizáltak, és kaptam egy szakvéleményt, hogy mikor megyek szülni adjam oda a dokinak - gyakorlatilag állandó megfigyelést és első gyanús jelre császárt javasoltak. (Amúgy aszthmás is vagyok)


Mindezek ellenére normál hüvelyi szülésem volt, másfél óra alatt meglett a lányom, úgy jött, mint egy rakéta :)

Megúsztam a csaszit :D

2009. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!