Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap töltöm a 40. hetet....

Holnap töltöm a 40. hetet. Kedden pedig be kell feküdnöm kórházba mert lejárt az idő. Mindenki be szokott ilyenkor feküdni?

Figyelt kérdés
Pár percre lakom a kórháztól inkább mindennap bejárnék a kötelező vizsgálatokra.Otthon azért jobban el van az ember,mint a kórházban.Szülészeten hely sincs csak majd ha meg van a baba akkor lehet átköltözni addig nőgyógyászati osztályon kéne várakozni mikor indul meg kifelé a pici.Mi a véleményetek erről?
2011. jún. 26. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kórháza, orvosa válogatja. Nálunk 2 hetet simán rá lehetett (volna) húzni, de 40+3 naposan elfolyt a magzatvizem. A túlhordás első hetén 2 naponta kellett bejárni nst-re, a második héten naponta kellett volna.
2011. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnapra voltam anno kiírva, szerda reggel befektettek. Nem örültem, szívesebben jártam volna be naponta, mondtam is a dokimnak. Aztán a befektetés éjszakáján elkezdett szivárogni a vizem. Nem tudom, mi lett volna, ha ez otthon történik. De így nagyon jó volt, tök nyugodt voltam, egyáltalán nem estem kétségbe. Így a férjem is csak reggel jött be, tudott aludni éjjel. Ha otthon vagyok, tuti nem tudott volna.

Szóval akármennyire is ki voltam akadva a befekvés miatt, nagyon örültem, hogy bent voltam, amikor elkezdődött. :)

2011. jún. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is be kellett feküdnöm 40 hetesen.
2011. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlhordtam a babámat, nem feküdtem be, minden másnap mentem vizsgálatokra.

Biztos, hogy nem feküdtem volna be, minek, ha minden rendben. Valahogy próbálj beszélni a dokiddal.

2011. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egy vasárnapi napra voltam kiírva, és azt mondta a doki, hogy ha nem jön meg, akkor hétfőn be kell feküdni. Nagyon nem akartam (kocsival 3 perc a kórház) és kikönyörögtem 1 nap haladékot :) A babám lehet ráérzett a dologra, mert hétfőn reggel megindult :)

Szóval nálunk is a kiírt nap utáni napon már befektetnek, és 5 napot még várnak az indítással. (pénteken indítottak volna)

2011. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!Nálunk 1 hetet várnak az indítással.Nem kötelező a befekvés csak legfeljebb nem néznek az emberre jó szemmel/persze ezt csak én gondolom/.Egyébként azt tudom,hogy ha nem megy be valaki akkor alá kell írni egy papírt,hogy saját felelősségünkre maradunk itthon.Igazából kíváncsi voltam,hogy ki mit gondol a dologról és volt-e már aki nem feküdt be vagy csak én gondolkodom ilyenen.

2011. jún. 26. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem mindenhol fektetnek be.

Ahol en szultem ott csak be kellett jarni nst-re, vizsgalatra.

Nem tudom, hogy mennyire igaz, de egyszer a dokim azt mondta, hogy akkor szoktak befektetni a 40. hetet betoltott kismamakat, ha nagyon sok ures agy van a nogyogyaszati osztalyon. Akkor is azert fektetik be, hogy kihasznaltabb legyen az osztaly (mert ugye a tb minden egyes bent toltott ejszakadra, minden egyes pluszban elvegzett vizsgalatodra fizet a korhaznak, szoval nekik rossz, ha nagyon nagy az uresseg).

Nem tudom, hogy igaz-e, de ha igen, akkor emiatt en biztosan nem fekudnek be, ha nem fontos.

2011. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát nálunk mindenkinek be kell feküdnie elő van írva sajnos ha sokan vannak akkor is ha kevesen akkor is!Azért köszönöm válaszod!
2011. jún. 26. 18:22
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

szia

én szívesen befeküdtem volna..

40 + 5 napon még egyben voltam nyitva 1 centire csak..

a doki mondta minden nap hogy EZ A BABA NINCS JÓL ODABENT

mégse csináltak semmit nem indítottak, nem fektettek be

hát meg is lett az eredménye

aznap is hazaküldtek 40 + 6 nap NST-ről pedig már akkor is szinte vízszintes volt a görbe, nem is éreztem jól magam majd másnap lett volna amnioszkópia

de éjjel jöttek a fájások és már belekakilt a vízbe (meconiumos volt) és le is nyelte..fertőzése lett a lányomnak

ha oda figyelnek rám nem történt volna meg ez..

na mindegy bocs nem ez volt a kérdés

de ilyen szempontból örültem volna ha befektetnek és odafigyelnek rám, attól függelten hogy nem volt fogadott dokim..

15 hós már a lányom.

2011. jún. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Remélem a kislányod most már jól van és el is felejtettétek a történteket amennyire lehet.Holnap megyek vizsgálatokra aztán majd meglátjuk mit mondanak.Egyébként ha valami gond van akkor rögtön indítanak meg az nst-t is elég komolyan veszik ugyhogy remélem ilyen nálunk nem fordul majd elő!
2011. jún. 26. 19:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!