Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelyi nyilallások? Aggódjak...

Hüvelyi nyilallások? Aggódjak vagy ne aggódjak, mert 2-3 napja érzek nyilallást a hüvelyemben. És nem csak egyet-egyet, hanem mondjuk 5 percig folyamatosan, és kb 3-4 szer egy nap. Mit jelent ez? Kinyílik a méhszájam? Bár nem hiszem h azt így érezném

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Én 36 és szintén elég gyakran érzem a szurkálásokat. Sokszor összefüggésbe tudom hozni a babám mozgásával, de van amikor nem. Annyit vettem észre, hogy csak akkor szúr, ha mozgok is. Nyitva vagyok már egy ujjnyira, de szerintem nem ettől, mert az egész úgy kezdődött, hogy éjszaka nagyon fájt a hasam, meg sem tudtam mozdulni, aztán reggel megláttam a nyákdugót, vagy egy részét. Akkor már sejtettem, hogy nyitva vagyok. Aztán az orvos is megerősített ebben. A nyilallásokat én úgy veszem, hogy ezek a terhesség velejárói, a baba nyom valamit, na meg ugye kezd beilleszkedni a helyére :) Remélem tudtam segíteni!

2011. jún. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elmondom az én esetemet.

Az első babánkkal az elejétől fogva éreztem.

Említettema dokinak,aki azt mondta,ha ilyesmit érzek az általában arra utal,hogy nyúlnak a méhszalagok,és rendeződik át a testem odalent.

Tulajdonképpen egyre ritkábban kezdtem érezni a 20. hét környékén,de azért volt néha.

Ha volt is,nem igazán aggódtam,hisz arra gondoltam amit a doki mondott.


32. héten vették észre,hogy kinyílt a méhszájam 2 ujjnyira. Azóta sem tudom,hogy a nyilalások amiket éreztem arra utaltak-e,végülis már mindegy is,de kinyílt.


Úgyhogy ha mész dokihoz,ezeket mindenképpen említsed meg.


Ha a terhesség elején jársz,akkor azért nem kell túlaggódni (mert én most lehet hogy egy vagyok a sok közül,és nem ijesztgetni akartalak) - mert az elején a növekvő méh tényleg produkálhat ilyen nyilallásokat!

2011. jún. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
17.hét, csak korábban még nem volt ilyen,azért érdeklődtem. köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 26. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem végig kísértek ezek a nyilallások,és időben szültem,sőt még akkor sem tágultam.

Nyugi,ne aggódj.Ez normális.

2011. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!